DR. NİMET EBRAHEM: "HER ŞEYİN BİR ANLAMI VAR VE SEN BUNU DOĞRU OKURSAN HAYATI İYİ ANLAR, HEDEFİNE ULAŞIRSIN"

Öncelikle sizi biraz tanıyalım. Nimet Ebrahem kimdir?

Ben Dr. Nimet Ebrahem, psikoterapist, aile danışmanı, NLP uzmanı, yaşam koçu, fizyonomi uzmanı, beden dili uzmanı ve t.o.t eğitimleri aldım. Mısır enerji bilinçaltı kurucusuyum. Aynı zamanda t.o.t eğitimcisiyim.

Kurucusu olduğunuz, Mısır Enerji Bilinçaltı Akademisi'nden bahseder misiniz? Bu yola çıkmaya nasıl karar verdiniz?

Mısır Enerji Bilinçaltı Akademi'yi Kahire'de kurduk. Patentini Türkiye'den aldım. 5000 bin senelik hadarayi 5 yıldır dünyaya tanıtıyoruz. Egitimlerimi Kahire Üniversitesi'nde hocam Prof Dr. Ali Ebrahem'dan aldım. Hocamla soyisimlerimiz benzese de    bir bağımız yok. Tek bağımız beni sonsuzluğa taşıması...

Sembol dilini resmi yazılarda, müzede ve sokaklarda gördüğüm günden bu tarafa anlamlarını ve hayata mesajlarını o kadar derinden algıladım ki (hastalıkları, insanların tartışmak yerine sembol diliyle iletişim kurmalarını, istedikleri birşeyi sembol diliyle almalarını, yeryüzündeki her sembolün bir anlam ifade ettiğini öğrendim. Bunu insanlığa tekrar sunmak gerektiğini ve bunun için yüce yaradanın beni seçtiğini idrak ettim.

Örneğin, evlenecek olan bir kadının sembolü Boga'dır. Boğa, bolluk, bereket, doğurganlık ve düzeni ifade eder. Yine onu takip eden Kobra yılanı korumacı anne ve babayı anlatır. Baykuş yani eski medeniyette bome kuşu ölümü, üzüntüyü, ayrılığı  ifade eder.

Mısır; felsefe, mitoloji, parapsikoloji, astronomi, dişçilik ve birçok bilim dalının doğduğu yer. Enerji bilinçaltı burada doğdu. Sembolün adı gibi anavatanı da Mısır.

Firavunların birçoğu bu ilimleri aktarmıştır. Mısır, sadece firavunlar ülkesi değil aynı zamanda İsrailoğulları peygamberlerinin ülkesidir. Oturdugum yer ayn shams (güneşin gözü) Hz. Musa'nın eğitim için bir dönem geldiği, Hz Meryem'in bir dönem yaşadığı yerdir. Bu çok kıymetli tarihin adını akademime koydum.

Mısır Enerji Bilinçaltı Akademisi'de verdiğiniz eğitimlerden ve süreçten bahseder misiniz?

Bu eğitimler iki modülden oluşuyor.

İlk modül, bilinç, bilinçaltı, sembollerle iyileştirme aşamaları. 26 saat süren bir eğitim. İkinci modül ise enerji, mekan ve yön enerjileri, travmalar, pandül, yüz gençleştirme enerjileri.  30 saat süren bir eğitim.

Egitmenlerim bu eğitimi aldığı günden itibaren uygulama yapabiliyorlar ve belgeden sonra da (2.modülden) bu eğitimi vermeye hak kazanıyorlar. Sistem onları destekliyor.

Uygulayıcı olarak devam eden, eğitmenlik eğitimi veren akademik olarak 40 eğitmenimiz oldu. Sonsuz şükürler olsun.

Yaşam Koçluğu üzerine oldukça başarılı çalışmalar yapıyorsunuz. Yaşam koçu kişinin hayatında neleri değiştirebilir? Uzman görüşlerinizi almak isteriz.

Yaşam koçu iki teknikten oluşuyor. Relation ship (ilişkiler tekniği) ve business tekniği.

Yaşam koçluğunda iki okul vardır. İlkinde, bir danışan geldiği zaman  kendini keşfetmesini sağlıyoruz. Danışanlar hiçbir müdahale olmadan kendini keşfediyor. Biz ona yolu gösteriyoruz, o yolu seçiyor.

İkinci okulda ise kendini keşfetmesini sağlayıp hangi yolda yürümesi gerektiğini sağlıyoruz.

"Ben ikinci okulu tercih ediyorum çünkü yolu bilseydi bana zaten gelmezdi"...

Hayat önemlidir, hedeflerimizi profesyonel bir biçimde belirlemek ve kendimizi doğru tanımlamak gerekiyor.

Aynı zamanda Aile Danışmanlığı ile birçok danışanınıza yol gösteriyorsunuz. Biraz da Aile Danışanlığından bahsedelim. Danışanlarınızla nasıl bir yol izliyorsunuz? Bizlere Aile danışmanlığı hakkında bilgi verir misiniz?

Aile danışmanlığında: Her iki tarafı anlamakla başlıyoruz ve iki tarafın  birbirini anlamasını sağlıyoruz. Dengeli ve mutlu bir yaşam sürmeleri için davranışlarını değiştirmelerine yardımcı oluyoruz.

Danışanlarınız Aile Danışmanlığında size ilişkilerinde genel olarak yaşadığı hangi problem ile başvuruyorlar?

Bize gelen danışanlarımızın birçoğu karı koca arasındaki çoklu problemler ve çocukların davranışlarını değiştirmeyle ilgili diğer problemlerle gelirler.

Son olarak okurlarımıza ne söylemek istersiniz?

Kişilerin bu eğitimlere girmeleri, kendi hayatlarında, çocuklarının hayatlarında ve aile hayatlarında mutlu olarak yaşamalarını temenni ediyorum.

Birçok bilimsel çalışmalar yeniden güncellendi ve bizim çalışmalarımız dünyanın en eski medeniyetinden gelen teknikleri insanlarla buluşturuyor. Hem Ankara hem Kahire'de iki şubemiz var. Yakında Avrupa'da da şubemiz olacak.

Çok şanslı olduğumu kabul ediyorum. Bunun için çok emek verdim. Okurlarım;

Yeryüzü öylesine oluşmadı, her şeyin bir anlamı var ve sen bunu doğru okursan hayatı iyi anlar, hedefine ulaşırsın.

Kahire'den selamlar, saygılar...

Sevgilerimle.

Düzenleyen: Cansel Yıldız