KUYUMCU: “HER BİR KURSİYERİMİZİN MEMNUNİYETİ BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Öncelikle sizi biraz tanıyalım. Kemal Kuyumcu kimdir?

Süleyman Demirel Üniversitesi İşletme mezunuyum. 12 Yıldır aktif olarak iş hayatında yurtiçi ver yurt dışında çeşitli sektörlerde çalışmalar yaptım. Günümüzde her şeyin dijital hale gelmesiyle eğitimde de uzaktan eğitim üzerine projeler üreterek Kariyer Yaşam Eğitim Merkezinin kurulumunu hayata geçirdik. Şuan Türkiye genelinde hizmet veren büyük bir kurum olma yolunda hızla ilerliyoruz.

Kariyer Yaşam Eğitim Merkezi olarak sektörün öncü firmaları arasında yer alıyorsunuz, bu başarınızın temelleri neye dayanıyor? Sizi diğer eğitim kurumlarından farkınız nedir?  

Öncelikle kursiyerlerimizin ve kursiyer adaylarımızın ne istediğini çok iyi anlıyoruz ve ona göre hizmetlerimizi geliştirip sürekli güncelliyoruz. Kurs programları başlangıcından bitişine kadar oluşabilecek her türlü sorunda cok hızlı aksiyon alıp bizi tercih eden kursiyerlerimizin memnuniyeti için ekip olarak çok çalışıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak uzaktan eğitim ile birçok insana iş imkânı sunup yeni mesleklerle tanışmalarına vesile oluyorsunuz bize biraz Kariyer Yaşam Eğitim Merkezinden bahseder misiniz?

Sizin de belirttiğiniz gibi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kuruluşuz ancak bunun yanında çeşitli üniversitelerle çözüm ortaklıkları yapıyoruz. Aynı zaman İSO 9001 belgeli Uluslararası standartlara sahip bir kuruluş olarak uluslararası akredite merkezleriyle birlikte çalışıyoruz bu sayede kursiyerlerimizin mesleki belgelerinin 192 ülkede kabul görerek mesleklerini yapabilme imkanı sağlamaktadır.

Katılımcılarınızdan aldığınız olumlu geri dönüşlere bakacak olursak eğitim kurumunuzun başarısı oldukça yüksek. Bunda eğitim kadronuzun etkisi nedir? Bize biraz kadronuzdan bahseder misiniz?

Her bir kursiyerimizin memnuniyeti bizler için çok önemli. Tabi ki kurs programlarını en dolu ve faydalı şekilde tamamlamaları içinde sürekli olarak eğitim programlarımızı güncelliyor ve geliştiriyoruz. Bu çalışmaları alanında kült bir değere sahip olmuş uzman hocalarımızla çalışarak yapıyoruz.  Hocalarımızın akademik bir geçmişi olmasına önem veriyoruz.

Üniversite ve Uluslararası onaylı sertifika programlarınızdan biraz bahseder misiniz? Eğitimlere kimler katılabilir?

Eğitim programlarımız mesleki olarak kendisini geliştirmek isteyen herkesin katılabileceği şekilde tasarlanmıştır. Amacımız insanların hayat karmaşaları devam ederken günde 15-20 dk dahi olsa eğitime zaman ayırarak kendilerini geliştirme imkanı sağlamaktadır. Çünkü günlük işlerimiz devam ederken aynı zamanda belirli bir yerde ve saatteki yapılan eğitimlere istesek de zaman problemlerimizden dolayı katılamıyoruz. İşte bu an da Kariyer Yaşam Eğitim Merkezi olarak kursiyerlerimizin kendilerini geliştirmek istedikleri alanda eğitim almalarına katkı sağlıyoruz. Aslında sürecin nasıl işlediği hakkında kısaca anlatmam gerekirse kursiyerlerimiz ilgi duyduğu eğitim için bizi arayıp ya da www.kariyeryasam.com.tr sitemiz üzerinden ön başvuru formunu doldurarak bilgi alma taleplerini iletiyorlar. Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede kursiyer adaylarını arayıp eğitimler ve sürecin işleyişi hakkında detaylı bilgilendirme sağlıyorlar. Daha sonra kayıt işlemini geçekleştirip hemen eğitimi öğrenci paneli üzerinden aktif ediliyor ve kayıt olduktan 5 dk sonra eğitimlerine başlayabiliyor. İşte bu kadar basit. Eğitim bittikten sonra online olarak sınavları yapılıyor ve başarılı olan kursiyerlerimizin sertifikaları adreslerine kargo ile gönderimi sağlanıyor. Sertifikalar e-devletten görüntülenebildiği için dilerse e-devletinden kursiyerimiz kendisi de dijital olarak indirebiliyor.

Eğitim sürecini tamamlayan öğrencilere iş imkânında da yardımcı oluyor musunuz?

Özellikle işsizliğin her geçen gün arttığı ülkemizde rakiplerinizden sıyrılmanız için diplomalarınızın yanında ekstra donanıma yani sertifikalara ihtiyacınız bulunmaktadır. Eğitim programlarımızın büyük bir çoğunluğu mesleki uzmanlaşmaya yöneliktir. Kursiyerlerimiz dolayısıyla cv’lerine ek olarak aldıkları uzmanlık sertifikalarını ekleyerek iş bulma süreçlerinde rakiplerinden bir adım öne geçebiliyor. Bu da tabi ki iş verenlerin tercih sebebi olmasını sağlıyor.

Kariyer Yaşam Eğitim Merkezi’nin kampanyaları da oldukça ilgimizi çekti. Kampanyalarınızdan biraz bahseder misiniz?

Günümüzde uzaktan eğitime rağbet giderek artmakta. Özellikle mesleki eğitimlerde fiyatların yüksek olması ise eğitim almak isteyen kursiyerlerin bütçelerini zorlamaktadır. Bizler Türkiye de her yere kesintisiz hizmet sağlamayı hedeflemiş bir kurumuz. Dolayısıyla birlikte çalışmakta olduğumuz üniversite ve uluslararası kuruluşlarla yapmış olduğumuz anlaşmalar neticesinde kursiyerlerimizin çok daha uygun fiyatlara eğitim almalarına olanak sağlayan kampanyalar düzenliyoruz.  Tabi ki bunun yanında ödeme konusunda da elimizden gelen tüm kolaylığı sağlıyoruz.

Bir eğitimci olarak kurumunuzdan sertifika almak isteyen katılımcılara bizim aracılığımızla ne söylemek istersiniz?

Şuanda ülke genelinde binlerce kursiyere hizmet sağlamaktayız. Geri dönüşlerde kursiyerlerimizin memnun olmaları aldıkları eğitimlerden sonra işe girip bizleri arayarak bu heyecanlarını paylaşması aslında bu işin en keyifli yanı diyebilirim. İş hayatına yeni başlayacak olan ya da mevcut mesleğinden memnun olmayıp yeni bir meslek alanında ilerlemek isteyen aynı zamanda mevcut mesleğinde kendisini daha da geliştirmek isteyen kursiyerlerimize bu konuda gerekli tüm desteği sağlıyoruz. Kayıt aşamasından sertifikaları ulaşana kadar ki tüm süreçte eğitim danışmanlarımız her aşamada kursiyerlerimize rehberlik ederek yardımcı olmaktadır. Biz büyük bir aileyiz. Bizi daha yakından tanımak isteyen kursiyer adaylarımıza bu konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.

 

Yardımcı Editör: Cansel YILDIZ