SEBAHAT CAMEKAN: “ÖNEMLİ OLAN GÜZEL DİLEKLERİMİZ VE NİYETLERİMİZDİR”

Sebahat Camekan kimdir? Kendinizi tanıtır mısınız?

1982 İstanbul doğumluyum. Uzun bir süre özel bir firmada muhasebe-finans sorumlusu olarak görev aldım. İki tane dünya güzeli evladım var. Çıkmış olduğum bu zorlu yaşam yolunda belki de herkes gibi çetin mücadeleler verdim. Ancak içimde yanan ateşi her daim hissettim fakat bu durumu nasıl ifade edeceğimi bilemiyordum. Belki de zamanının gelmesi gerekiyordu. Hayatımda yoluma çıkan mücadelelere karşı kendimde hissettiğim, bilmediğim bu duyguyu feyz alarak hepsini bertaraf ettim ve bu olaydan sonra karşıma çıkan mucizeler, yaşadığım olgular benim de hikayemi değiştirdi. Hayatımdaki deneyimlerden sonra, bu konuda siz sevgili dostlarıma ve kolektife bir borcum olarak “Bütüne yardım etmeliyim.” düşüncesiyle bu yola ışık tutmaya karar verdim.

Kendimi iyileştirmek adına bu yolda küçük bir alevken, büyük bir yangın olmaya ve küllerimden yeniden doğmaya niyet ettim. Bu yaşanmışlıklarımı, hikâyemi sizinle paylaşarak size de elimi uzatmak istedim. Yardıma ihtiyacı olan herkes için buradayım.

Yaşadığım büyük sarsıntılar, geçirdiğim büyük rahatsızlıklar, maddi-manevi yıkılışlar bir kadın ve iki çocuğun hikayesidir. Küllerinden doğan ben, yaralı bir anne, bir garip zümrüdüanka hikayesi. Kendine inancı biten, tükenen, görünmez bir kadın… Ve her geçen gün öldüğüme inanırken o ölümün beni güçlendirdiğini anladığım gün bunların tamamı hayatımda değişikliklere sebep oldu.

Aldığım eğitimler ve almış olduğum master sertifikalarla kendimce bir misyon üstlenip özellikle kadınlarımıza, kızlarımıza ve kolektife yardım etmeyi bir görev edindim. Bendeki bu mucizeyi siz de yaşamalısınız.

Ben kendi mucizelerimi gördüm siz de kendinizdeki mucizeleri görmeye hazır mısınız?

Theta Healing nedir?

Theta Healing bir bilinçaltı terapi tekniğidir. Bilinçaltınızda var olan fakat bilinçli zihninizle farkında olamadığınız ya da farkında olsanız dahi düzeltemediğiniz, dönüştüremediğiniz için yaşamınızı negatif yönde etkileyen hatalı ve olumsuz kodlamaların düşünsel ve duygusal alışkanlıkların dönüştürülmesine ve yeniden düzenlenmesine yarayan bir terapi tekniğidir.

Bilinçaltınız Theta frekansından yayın yapar. Dolayısıyla bilinçaltınızla iletişim ve dönüşüm Theta frekansında gerçekleşir. Theta Healing terapisti terapiye başlarken danışanın inançlarını kas testi (kinesiyoloji) ile belirler ve beynini theta frekansına ayarlar. Terapi esnasında danışanın bilinçaltındaki negatif kayıtları pozitif kayıtlarla değiştirir. Son olarak yine kas testiyle inançların dönüştüğünü doğrular.

Herkes Theta Healing terapisi alabilir. Konu ve yaş sınırlaması yoktur.
Birkaç örnek vermek gerekirse:

 • Hayatında kısır döngü yaşadığını düşünenler,
 • Hedeflerine ulaşmakta zorluk çekenler,
 • Sınav kaygısı yaşayanlar,
 • Hayatının gidişatından memnun olmayanlar,
 • Psikolojik ve fiziksel anlamda sağlık sorunlarıyla baş edemeyenler,
 • Kilo problemi yaşayanlar,
 • Korkuları olanlar,
 • Tik ve fobileri olanlar,
 • Evlenemeyenler, ruh eşini bulamayanlar, ilişkilerinde sorun yaşayanlar,
 • Maddi sıkıntı çekenler, parayla ilişkisi iyi olmayanlar,
 • Ailevi sorunları ya da çocuklarının sorunları olanlar,
 • Bağımlılıkları olanlar,

Theta Healing terapisiyle şifalanabilir.

Mucize kavramı sizin için ne ifade ediyor? Enerjiyle mucizeleri kendimize çekmemiz ya da kendimizden uzaklaştırmamız söz konusu olabilir mi?

Mucize benim, mucize sizlersiniz, bana göre hayattaki her şey bir mucize. Unutmayın mucizeler açılan kapılardır, kendini tanımaktan geçer. Önemli olan içimizle, kendimizle, ışığımızla buluşmak ve kendi yeteneğimizi, yapabileceklerimizi bulmak. Mucizelere inanan insan pozitifse, anda kalıyorsa, şükür enerjisindeyse, dua ediyor ya da meditasyon yapıyorsa, çalışmalarını yapıp “bak olmadı” demek yerine akışa bırakıp zamanı geldiğinde olacağını biliyorsa zaten mucizelerini deneyimleyecektir. Evet hayatımız deneyimlerden ibarettir. Öldüm dersin ölmezsin, esas hayat orda başlar, yeniden doğarsın küllerinden. Ben kendimi hep Anka kuşu gibi görürüm. Sürekli yenilenen bir Sebahat var. Doğanın güzelliği, varlığı, bizlerin üstün yetenekleri, yaradan bizleri o kadar ve mükemmel yaratmış ki tepeden tırnağa mucize doluyuz. Açıkçası mucize açıklanır bir şey değil. İstediğiniz iyi düşündüğünüz zaman birer birer mucizelere tanık olursunuz. Unutmayın umudun olduğu yerde mucizeler çiçek açar.

Bizler frekanslarımız düşük kurban rolündeysek, değersizlik, yalnızlık vs. inançlarımız varsa bize mucizeler gelmez. Öncelikle bizim bilinçaltı kayıtlarımızı değiştirip frekansımızı yükseltmemiz lazım, bir nevi kuantum sıçramasını yaşamamız ve bu mucizelere şahit olmak istiyorsak değişimi kendimizden başlatmamız lazım. Sen değiş bütün dünya değişsin ya da Albert Einsten’ın dediği gibi: “Hayat iki şekilde yaşanır, ya hiç mucize yokmuş gibi ya da her şey bir mucizeymiş gibi.”

Inner speak ve Jean Adrienne Miller hakkında bilgi verir misiniz? Inner speak seanslarınızın nasıl bir dinamiği var?

Jean Adrienne'in geçmiş yaşam, atasal ve karmik arınma sistemiyle başarıya giden yolunuzu arındıracak bir tekniktir.

Jean Adrienne'in arınma sistemi sizi engelleyen şeylerden sizi serbest bırakabilir. Sizi geçmişten ve atalarınızdan gelen kalıpları kesin olarak salıvermeye hazırlar. Tek bir seansta sizi kusursuz sağlık, iyi ilişkiler, optimum bir kariyer ve başarı gibi arzuladığınız şeylerden alıkoyan blokajları arındırmada şaşırtıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Seanslar çoğunlukla geçmiş yaşamlara ait arınmaları içerir.

Jean Adrienne arınma sistemi; psikolog, eğitmen ve şifacı Jean Adrienne Miller tarafından sezgisel esinle geliştirilmiş bir yaşam enerjisi arındırma yöntemidir. Jean Adrienne arınma sistemi arzu etmediğimiz bir şekilde yaşamımızın bir alanında tıkalı kalmış olmamıza yol açan veya yaşamımızda çeşitli sorunlar olarak kendini gösteren ve dolayısıyla öz gücümüze ulaşmamızı engelleyen etkilerin, yüksek benliğimizin (veya üst bilincimizin) rehberliğinde, dosyalardan oluşan bir dosya protokolü ve spiritüel kinesiyoloji kullanılarak kolayca ve huzurlu bir şekilde arındırılmasını sağlar.

Yaşamımızı olumsuz etkileyen blokajlar ve sorunlar, genellikle çeşitli yaşam süreçlerindeki yaşanmışlıklara verilen tepkilere ait, iç benliğimizdeki veya bilinç dışımızdaki eski, uygun olmayan, yanlış programlardır. Bu etkilerin kaynaklandığı yaşam süreçleri, bizim şu anki yaşamımız olabileceği gibi, sıklıkla ruhumuzun geçmiş yaşam süreçleri veya atalarımıza ait başka yaşam süreçleri, hatta bazen de ruh grubumuzun üyelerine ait yaşam süreçleri veya paralel boyutlardaki yaşam süreçlerimiz olabilmektedir.

Kişinin sıkıntı yaşadığı konu her neyse ne zaman olmuş, neden dolayı olmuş, kaynağı neymiş, travması neymiş, ruhu buna nasıl tepki vermiş ve nasıl arınacak, bunların hepsini açığa çıkartıyoruz.

Özetle konuyla ilgili bütün kök inanç ve travmalar bulunup derinden sorun temizleniyor.

Sarkaç eğitiminin kapsamından bahseder misiniz?

Sarkaç eğitimi 2 gün süren, dolu dolu bilgilerle eğitimini verdiğim, keyifli bol konulu bir eğitim sürecidir. Sarkaç eğitimini aldıktan sonra alan kişinin hayal gücü de genişse harika çalışmalar yapabilirler. Sarkaç ilmi kadim bilgidir. Her kapıyı açar fakat sarkacı harekete geçirecek bizleriz. Kısacası sarkaç eğitimi alan size yol arkadaşı olur ve istediğiniz sürece yanınızda kalıp yaşam amacınıza ve hayatınıza kolaylıklar getirir. Sarkaç öğrenmesi, uygulaması hızlı ve kolay ancak oldukça geniş kapsamlı bir analiz-şifa tekniğidir. Sarkaç her kapıyı açan bir anahtardır. Evrende her şey enerji ve titreşimden oluşur. Sarkaç bu titreşimler vasıtasıyla bilinçaltındaki bilgileri bilince çıkarır ve karışık kayıtlardan bilgi almanızı ve düzenlemenizi sağlar. 2 gün süren bir eğitimdir. Çok detaylı ve pratik metotlar öğretilerek her katılımcının eğitimin sonunda sarkaç kullanması sağlanıyor. Hayal gücünüz ne kadar genişse sarkacınız size o kadar çok kapı açar. Sarkaç istenmeyen, bilinçaltında oluşmuş kayıtları boşaltır yerine pozitifi yükler. Bağ kesme, ilişki analizi, kilo çalışması, sigara çalışması, tansiyon, element, bitki, ses frekansı yüklemesi, mekân temizliği, suyu kodlama, dişil-eril enerji dengeleme, çakra blokajları temizleme-dengeleme, beden taraması, sizin için neyin hayırlısı diye sorular sorup cevabını alabiliriz ve sayamayacağım kadar kapsamlı ve donanımlı bir eğitimdir.

Sarkaç eğitimi haricinde de verdiğiniz eğitimler var. Bunlar nelerdir? Eğitim içeriğine de değinerek açıklar mısınız?

Sarkaç eğitimi, spritüel dowsing haricinde Refik Korkmaz bilinçaltı eğitimi, çok sevdiğim keyif aldığım ve danışanların da çok mutlu olduğu bir teknik. Tıkır tıkır ilerlediğimiz ve anında sonuç aldığım muhteşem bir teknik. Özellikle menopozda, ilişkilerde çalıştığım dönüşümleri çok hızlı olan bir teknik. Semboller aracılığıyla bilinçaltıyla iletişim kurularak bilinçaltınızın istediğiniz doğrultuda yeniden programlanmasını sağlayan bir bilinçaltı tekniğidir. Bilinçaltı okuryazarlığı da diyebiliriz. Seansta semboller aracılığıyla bilinçaltı kayıtları okunup tüm negatif kayıtlar pozitifiyle değiştirilmektedir. Terapi sırasında kişinin sembollerin anlamlarını ezbere bilmemesinden dolayı olumsuz kodların dönüşmesi için bir direnç söz konusu olmaz. Bundan dolayı çoğu zaman kısa süre içinde şifanın gerçekleştiği bir tekniktir. Konu sınırlaması yoktur. Her konuda çalışılabilen, kolay, etkili ve anda sonuç veren bir tekniktir. Bu eğitimi siz de alarak ailenizi şifalandırabilir ve eğitimini verebilirsiniz.

Bilinçaltı dili tekniği ile hangi konularda çözüm sağlanır?

 • Her türlü duygusal blokaj
 • Bilinçaltı negatif program temizliği
 • Bağımlılıklar
 • Aşk ve İlişkiler
 • Ruh eşi çalışması
 • Dişil ve eril dengeleme
 • Sigara, alkol, uyuşturucu gibi bağımlılıklar
 • Bolluk, bereket
 • Maddi problemler
 • Korkular
 • Fobiler
 • Hastalıklar
 • Tikler
 • Hedef

Ve tüm bunların dışındaki pek çok konu ve sorun bilinçaltı sembol diliyle çözüme ulaşır.

Temel ve ileri seviye Kuantum eğitimleri de veriyorum. Kuantum benim göz bebeklerim arasında, muhakkak kuantum eğitimi alınmasını öneririm.

Kuantum düşünce tekniği, hayatınızdaki gözlemcinin gözlediği bir şeyi değiştirmesidir. Tabii ki gözlemci bizler oluyoruz. Hayatımızda neyi değiştirmek istiyorsak kuantum eğitimiyle değiştirebiliriz. Kuantum düşünce normal, sıradan, kalıplaşmış ya da negatif düşüncelerinizin üst seviyesidir. Etrafımıza baktığımızda iyi-kötü, güzel-çirkin gibi kavramların hepsini bizler adlandırıyoruz. Kuantumda istemediğimiz gibi giden durumları istediğimize çevirme olasılıklarını öğreniyoruz. Mevlana ne diyordu “Düşüncelerin neyse sen osun.” Kuantumda geçmiş, gelecek yoktur an vardır. Eski düşünce yapımızı değiştirerek hayatın sıçrayışını yaşayabiliriz. Geçmiş travmalarımızı avantaja çevirebiliriz. Hayattan istediklerimizi kolaylıkla alabilmeyi öğrenebiliriz, kısacası kendi hayatımızın, kendi hayallerimizin efendisi olabiliriz.

Eğitim tablomuz:

1. Hafta

 • Tüm detaylarıyla kuantum
 • Kuantum felsefesi
 • Kuantum düşünce
 • Kolektif bilinç
 • Ego
 • Kuantum sıçraması
 • Kader
 • Tüm detaylarıyla bilinçaltı

2. Hafta

 • Kuantum teknikleri
 • Formatlama
 • NLP
 • İnanç çalışmaları
 • Timeline
 • Affetme
 • İçimdeki çocuk
 • EFT
 • Ayna çalışması
 • Kendini sevme
 • Topraklama
 • Sedona
 • Ho’oponopono
 • Korkular

İleri seviye eğitim tablosu daha kapsamlı,onun bilgisini bir sonraki yazımda aktarmak isterim.

Spiritüel arınma nedir? Süreç hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Psikolog, şifacı ve spritüel eğitmen olan ve Jean Adrienne arınma sisteminin de geliştiricisi olan Jean Adrienne Miller tarafından oluşturulmuş, sarkaç kullanılarak uygulanan bir bütünsel şifa yöntemidir.

Bu eğitimde sarkaç materyal olarak var. Ama sarkaç eğitimiyle ilgisi yok. Eğitimde ilk olarak sarkaç nedir, nasıl arındırılır bunların bilgisini veririm daha sonra eğitim konularına başlarım. Algoritması olan, çok çabuk çözülümünü aldığım nokta vuruşu bir teknik.

Eğitimin içeriğiyse şöyle:

 • Sarkaç kullanımı ve hazırlık aşaması,
 • Olumsuz enerjileri arındırma,
 • Entiti, parazit temizliği,
 • Olumsuz enerji kalıpları ve düşünce formları,
 • Lanet, büyü, nazar enerjileri temizliği,
 • Mekân, arazi, alan enerjileri temizliği,
 • Olumsuz ruh eğilimlerinden, olumsuz ruhsal rehberlerden arınma,
 • Olumsuz karmik ve astrolojik etkilerden arınma,
 • Ruh parçacıklarını geri getirme,
 • Geçmiş yaşamlardan ve atalardan gelen olumsuz öğeleri, olumsuz arketipleri arındırma,
 • Olumsuz duyguları ve karar kalıplarını temel organlardan arındırma,
 • Cinsel arınma
 • Sevgi

Bardağı boşaltmadan üzerine ekleyeceğin su rengini de tadını da göstermez. Önce bardağı boşaltmalısın. Sonra suyu ekleyebilirsin. Geçmişinden getirip gölgesinde yaşadığın her ne varsa, seni kendi ışığından mahrum ediyor. Farkında olmadan geçirdiğin her an sana gölge oluşturmaya devam ediyor. Olumsuz diye nitelediğin yaşanmışlıklarının sana vermeye çalıştığı mesajları okumak, ışığının önündeki gölgeleri dönüştürmek yaşamını daha keyifli hale getirecektir. Bunun için ihtiyacın farkındalık yaratmak. Sen inanç kalıplarının, korkularının, kaygılarının altındaki sebepleri görerek bu anlamları nasıl oluşturduğu fark ettiğinde dönüşüm de başlamış olur. İhtiyacın olan tek şey kendini fark etmek. İçindeki muhteşem gücün farkına varıp ne kadar değerli olduğunu hissettiğinde geçmiş tamamıyla geçmişte kalacak, gelecek kaygıların da anlamını kaybedecektir. Kendini maskelerinle tanımlamayı bırakıp kendine yolculuğunu kolaylaştırmak istiyorsan aramıza hoş geldin.

Danışanlarınıza hangi alanlarda destek veriyorsunuz? Sizden danışmanlık almak isteyen okurlarımız size nereden ulaşabilirler?

Herkesin bir yolcuğu, bir hikayesi var. Ben de bu yolculuğa başlarken kendimi iyileştirmek, çocuklarıma katkı olmak istedim. Ve sonra anladım ki kendim iyileşiyorsam ve bir bir mucizelere tanık oluyorsam diğer kadınlar da bunu yaşayabilir. Kendine ışık olabilir, kendi istedikleri hayatı kurabilir. Bu ülkede en çok ezilen kadınlarımız, en çok değersizleştirilen kız çocuklarımız. Yapılan baskılar ve ağır travmalar… Ben kendime kendi ışığımla harika kapılar açtım. Kız kardeşlerim, ben sizinleyim siz de benimle olmak istiyorsanız sizlere destek olmak beni mutlu eder. Pandemi sürecinden dolayı bütün eğitimleri ve seansları online yapıyoruz. Online eğitim bu süreçte daha avantajlı. Çünkü danışanlar sistemde kayıtlı oluyor ve kişi anlamadığı konuları tekrar izleyebiliyor. Şifa için yüz yüze ya da uzakta olmak hiç önemli değil. Önemli olan güzel dileklerimiz ve niyetlerimizdir.

Instagram adresim: https://instagram.com/sebahat_mucizeleri?utm_medium=copy_link

Web adresim: https://www.sebahatmucizeleri.com/

Youtube: Sebahat Mucizeleri

Telefon: 0538 375 89 59