ARZU EBRU: “ESTETİKSİZ DOĞAL BİR YAŞAMI HAYATINIZA KATMAK VE BUNUN POZİTİFLİĞİNİ YAŞAMAK İSTİYORSANIZ, YÜZ YOGASINI HAYATINIZIN BİR PARÇASI HALİNE GETİRİN”

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Ben Arzu Ebru, 1974 İstanbul doğumluyum. Lise ve Akademi eğitimlerimi bitirdikten sonra uzun yıllar kozmetik ile iç içe olan ve bünyesinde dünyaca ünlü markaları barındıran (cilt bakımı, makyaj, parfüm) özel sektörde güzellik uzmanlığı yaptım. Bu süreçte branşında son derece bilgili, tecrübeli ve çok değerli iş sahipleri ile Fransız eğitmenlerden eğitimler aldım.

Araştırmacı yanımla almış olduğum eğitimleri ve iş tecrübemi birleştirerek insanlara faydalı olmayı ilke edindim. Bu birikimlerimi yüz yogası ile ilgili aldığım eğitimlerle (ileri seviye) birleştirdim. Sizlerle de bu birikimlerimi paylaşmak adına @foreverfaceyoga adlı Instagram ve Youtube sayfamı oluşturdum.

Yüz yogası ülkemizde çok yaygın değil, bu konuyla ilgili insanların kafasında birçok soru işareti var. Yüz yogası nedir? Sizden dinlemek isteriz.

Yüz yogası doğal yaşama adım atmakla eşdeğer bir yaşam tarzıdır. Biraz sabır, disiplin gerektiren ve bunun sonunda mükafatını fazlasıyla alacağımız bir egzersiz türü. Ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşıyor olması mutluluk verici. Dünyaca ünlü starların Madonna, Angelina Jolie gibi güzel örneklerin olması bizleri heyecanlandırıyor ve yüz yogasının yaygınlaşması konusunda da pozitif etki sağlıyor.  

Yüz yogasını hayatımızın içine aldığımızda estetiksiz doğal yaşama geçiş yapmış oluyoruz. Bunun için de kararlı, sabırlı istekli ve disiplinli olmamız gerekiyor. Bizim vazgeçilmezlerimiz arasında da yerini alması gerekiyor su içmek, yemek yemek gibi.

Yüz yogası eğitmenliği yapıyorsunuz, atölyeler düzenliyorsunuz. Bu süreç nasıl ilerliyor, dersleri herkes alabilir mi? Atölyenizden biraz bahseder misiniz?

Atölyelerimin zamanını @foreverfaceyoga sayfamda ilan ediyorum. Sınıflarımı belli bir kontenjanda tutuyorum ki soru/cevap bölümünde katılımcılara daha faydalı olabileyim.  Kişiler atölyelerime erişmek için Instagram sayfamda verdiğim www.shopier.com/foreverfaceyoga linkini kullanabilirler.

Atölyelere katılan öğrenciler yüz yogası ve ciltleri ile ilgili bilgi sahibi oluyorlar, kendi ciltlerine göre günlük rutinlerini oluşturabilecek hale geliyorlar. Derslerimi yarım saatle sınırlı tutuyorum. Başlangıç atölyemiz tek bir gün olup yarım saattir. Diğer atölyelerim 3 ila 5 gün arasında hafta sonu hariç, yine yarımşar saat olarak düzenlenmektedir. İlerleyen süreçte eğitimler haftalık ve aylık paketler halinde sunulacaktır. Aynı zamanda özel ders imkanı da mevcuttur. Atölyelerimizi Zoom üzerinden gerçekleştirmekteyiz. DM’den de takipçilerime ve katılımcılarıma soru ve cevaplarla yardımcı olmaya çalışıyorum. Önümüzdeki atölyem 17 Kasım 2021 Çarşamba günü 21:00-21:30’da gerçekleşecek. Arzu edenler  www.shopier.com/foreverfaceyoga üzerinden kayıt yaptırabilirler. Kayıt yaptıran ilk 3 katılımcıyı sürpriz hediye bekliyor.

İnsanlar bir eğitmen olmadan yüz yogası yapabilirler mi?

Eğitim ve bilgi birikimi şart, çünkü yüz yogasında doğru nefes alıp verme,  cilt kaslarını ve cildi uyararak içinde barındırdığı  teknikleri en doğru şekilde uygulamak gerekiyor. Bu nedenle belli bir eğitim düzeyi gerekmektedir.

Yüz yogası dışında bir de Make up artistliği yapıyorsunuz. Makyaj hakkında neler söylemek istersiniz?

Makyaj kadınların ilgi duyduğu bir güzellik dalı. Makyaj kişinin işine ve yaşam tarzına göre özel ve naturel olmalıdır. Günlük yaşantıdaki makyaj ile ışıklar altındaki bir sanatçının tercih ettiği makyaj aynı olamaz. Görsel olarak bir makyaj ne kadar naturel ise o kadar başarılıdır. Bence doğru makyaj bir kadının vazgeçilmez bir aksesuarı gibidir.

Make up Artist ve Yüz yogası eğitmenliği ile uzun yıllardır iç içe olan bir uzmandan cilt bakımı hakkında da bilgi sahibi olmak isteriz.

Cildimiz bizim aynamızdır. Sağlıklı bir cilt sağlıklı bir beslenme demek, sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzımız haline getirdiğimizde cildimizin de buna olumlu cevap verdiğini gözlemleyeceğiz. Gün içerisinde içtiğimiz su miktarı da önemli, şeker, tuz, karbonhidrat  ve glisemik  indeksi yüksek olan yiyeceklerden de uzak durmalıyız. Tüm bunları hayatımıza kattığımızda ve yüz yogasıyla birleştirdiğimizde cildimiz bize olumlu etkilerini yansıtacaktır.

Size ulaşmak ve eğitimlerinizden yararlanmak isteyen kişiler nereden ulaşabilirler?

@foreverfaceyoga Instagram hesabıma DM kısmından mesaj göndererek ulaşabilirler. Eğitimlerime ise www.shopier.com/foreverfaceyoga adresinden ulaşabilirler.

Son olarak okurlarımıza neler söylemek istersiniz?

Estetiksiz doğal bir yaşamı hayatınıza katmak ve bunun pozitifliğini yaşamak istiyorsanız, yüz yogasını hayatınızın bir parçası haline getirin derim.  Yaş alma süresinde estetik müdahaleye gerek duymadan, sağlıklı ve parlak ciltle yaşantınıza devam etmek istiyorsanız yüz yogası vazgeçilmeziniz olsun.

Bu röportajı yapma imkanını bana sunduğunuz için sizlere çok teşekkür ederim.

Hepinize sağlıklı günler dileğiyle, çok sevgilerimle.

Arzu Ebru