NORTH KOZMETİK & MEDİKAL: “KOŞULSUZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ODAKLI HİZMET VERMEKTEYİZ”

Hakan bey öncelikle kendiniz ve North Kozmetik & Medikal  hakkında bilgi almak isteriz.

Çocuk yaşta mühendis olan babamın ürettiği makineleri gördükçe teknolojik cihazlara olan merakım başladı. Kendi şirketimi kurmadan önce bu sektörde farklı firmalarda çalışmalar yaptım. Oldukça uzun bir süre sektör içinde çalıştıktan sonra sıkı bir ar-ge deneyimi ile şirketimin ilk temellerini attım. 7 sene önce şirketimi kurar kurmaz ilk cihazımızın da yerli üretimini yapmış olduk. Lazer epilasyon makineleri ve teknolojileri ile başladığımız işte daha sonra farklı işlem yapan cihazlar da üreterek çeşidimizi artırdık. Zaten sektör içinde bilinen bir isim olduğumuzdan çok talep gördük, hala da görüyoruz. Özellikle güzellik merkezleri ve bütünsel sağlık kliniklerinden gelen talepler arttıkça dışarıdan ithalat da yapmaya başladık. Aynı zamanda ürettiğimiz yerli cihazlarımızı yurt dışına da ihraç ediyoruz.  Firmamız 2015 yılından itibaren sektörün içinde yer alıyor. Güzellik, bakım cihazları ve ekipmanları alanında faaliyet gösteriyoruz ve sektöre birçok cihaz katan nadir firmalardan birtanesiyiz.

Türkiye ve yurtdışı pazarında hangi bölgelerde yer alıyorsunuz?

Cihazlarımız Türkiye’de her ilde güzellik merkezleri tarafından kullanılıyor.Yurtdışında ise Almanya, Avusturya, Hollanda, İngiltere ve Avusturalya dahil birçok ülkede yer almaktayız.

Ürünleriniz, satışlarınız ve hizmetleriniz hakkında da bilgi almak isteriz.

Şirketimizde çok yönlü bir hizmet sistemi oluşturduk, sadece cihazların üretimi ve satışı yok. Tüm cihazlarla ilgili eğitim seminerleri, açılmış ve yeni açılacak merkezlerin işletme danışmanlıkları, cihazların teknik servisleri ve bakımları, merkezlerin dekorasyonundan ekipmanlarından tüm güzellik merkezlerini daha yukarılara taşıyacak hamlelere kadar bütünsel bir eğitim hizmeti veriyoruz. Ürün satışı sağlandıktan sonra ürün hakkında kullanımına dair ürün desteği sonrasında ise 7 gün 24 saat servis desteği sunarak koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermekteyiz.

Peki en çok tercih edilen ürünleriniz, cihazlarınız nelerdir?

güzellik/bakım sektöründe en yaygın olan kuruluşlar güzellik merkezleri. Hatta arz talep dengesinde her gün bir yenisi açılmaya devam ediyor. Bu sebeple daha çok bu merkezlere hizmet veriyoruz diyebilirim. Bunun yanında estetik merkezleri ve dermatoloji klinikleri de müşterilerimiz arasında var. Lazer epilasyon makineleri ve son teknolojileri, cilt bakımı, çatlak tedavi cihazı, cilt gençleştirme, bölgesel incelme hatta bir tanesine heykeltıraş makine de deniyor çünkü oldukça başarılı dönüşler aldığımız ödüllü bir cihazdır. Aynı zamanda  lazer epilasyon  cihazları da oldukça fazla tercih ediliyor. Üretimde tasarladığımız cihaza daha fazla önem göstererek sektöre hizmet sağlıyoruz. Bu nedenle lazer epilasyon cihazlarımız oldukça rağbet görüyor.