YEŞİM KUZU: 'TATMİN OLAMADIĞIMIZDA MUTSUZ OLDUĞUMUZU SANIYORUZ'

ThetaHealing nedir?

ThetaHealing, bir meditasyon tekniği ve de spirituel bir felsefedir. Kısıtlanmış inançlarınızı temizlemek ve pozitif düşüncelerle hayatınızı yaşamak için zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu eğitme metodudur. Her Şeyin Yaratıcısı'na yaklaşırken;

Zihin, beden ve ruhta gelişme sağlamak amacıyla ruhsal bir felsefe kullanan bir meditasyon tekniğidir.

Bu, Yaradan’a odaklanmış bir duadır ve zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu sınırlayıcı inançları temizlemek ve hayatı olumlu düşüncelerle yaşamak, yaptığımız her şeyde erdemler geliştirmek için beyninizi eğitmenize izin verir.

Meditasyon ve dua yoluyla ThetaHealing Tekniği olumlu bir yaşam tarzı yaratır.

 

Her keşif bir serüvendir, peki sizin Theta Healing serüveniniz nasıl başladı?

Hamileyken düşük riskim vardı, Koçluk ve NLP eğitimlerimi tamamladıktan sonra bilinçaltı denen bir kavramla tanışmıştım, çok ilgilimi çekmişti, sonra bunu araştırırken karşıma Thetahealing metodu çıktı, ands şifa anda negatif kök inançları değiştirme tekniği diyordu, çok heyecanlanmıştım.

Hemen eğitimine katılmaya karar verdim, tam da doğum yapacağım hafta sonuna denk geliyordu, tüh dedim nasıl olcak derken 1 ay erken doğum yaptım. Evet o eğitime katıldım ve hayatımda yüzleşmediğim kadar negatif blokajımla yüzleşmeye başladım. 

İlk olarak kızım erken doğumdan kaynaklı ememiyordu, aslında kilosu sağlığı yerindeydi , sütüm de vardı. Bu iki günlük eğitime kadar 28 gün sütümü sağarak vermiştim. Ancak o eğitimden sonra anne olmayı hak etmediğimi bulup değiştirdim. Kızım ilk kez emmeye başladı ve 18 ay emzirdim.

Nasıl oluyor da 2 günlük bir eğitimle bir kök inancın değişimi bu kadar hızlı oluyordu. Merakla tüm eğitimleri aldım. 

Tekniğin kurucusundan, Amerika’da ve çeşitli ülkelerde eğitmenlik aldım. Türkiye’de uzman yetkili eğitmenim.

 

Eğitimci kimliğim var dediniz, eğitimleriniz nasıl geçiyor? Herkes Thetahealing uygulayabilir mi?

Eğitimlerimiz hem online hem yüz yüze harika geçiyor. Herkes Thetahealing yapabilir ve uygulayabilir. Yeter ki kendiyle yüzleşemeye açık ve hazır olsun. İç dünyamızın keşfi çok keyifli, derinleştikçe zevk alıyorsunuz. 

 

Seminer ve eğitimleriniz hakkında ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Yeni yıla girdik, programınız belli oldu mu?

Seminerlerimiz Thetahealing, Koçluk ve kendi tasarladığım “JadeMind Neuro Design” adında bir seminer hazırladım. Herkese katkı olmasını diliyorum.

Eğitimlerimi ve programlarımı @yesimkuzu instagram hesabından yesimkuzu.com internet sitemizden takip edebilirler.

 

‘Evet Derseniz Olur’ kitabını yazmaya nasıl karar verdiniz? Yazma sürecinizden bahsedebilir misiniz?

Kitabımın hikayesi benim hikayem ile başladı. Ben nasıl dönüştüm neler yaşadım önce bunu anlatmak istedim, ben yapabildiysem herkes yapabilir diyerek ilham olmak istedim.

Ayrıca danışanlarımın yaşanmış hikayelerindeki seans örneklerini yazdım, kimler kendi hikayesini bu yazılanlarda bulacak diye merak ettim.

Ayrıca birinci kitabın içinde hastalıkların negatif DNA kayıtları var, bunları nasıl değiştirebilecekleri hakkında bilgiler verdim.

İkinci kitabım ise Bolluk, bereket, para, iş , kariyer alanında başarıyı yakalamak isteyenler için yine kendi para blokajlarımın işleyişini, babamın iflaslarını ve kendi hayatımda nasıl iflas ettiğimi anlattım.

Serinin üçüncü kitabı AŞK, sevgi ve ilişkiler üzerine olacak. Dört gözle bekleniyor. Çünkü biz her an ilişki içerisindeyiz. Bu ilişkilerinizi bloke eden şeyleri yazdım, 2022 ‘de imza günlerimizde buluşacağız.

Bu kitaplarda hedef kitlemiz; sevgiyi, aşkı, bolluk ve bereketi, sağlığı arayanların daha fazlasını bulacağı kişileri yani herkesi hedefliyor. Hepimizin ihtiyacı olan konular mevcut.

Okuyucular tüm hikayelerde kendini keşfediyor ve okudukça dönüşüyor. Zaten kitaplarım kodlamalı, okuyanlar hemen hissediyor.

 

Hayatın inişli çıkışlı akışında daima pozitif kalabilmek mümkün müdür?

 

Bu çok güzel bir soru, Thetahealing tekniğinin kurucusu Vianna, bize bir eğitimde “kesintisiz 8 gün mutlu oldum” demişti. Daima pozitif ve mutlu olabilmek tabii ki mümkün değildir. Ancak bu mutluluğu engelleyen blokajlarımız var ise bunları temizlemek kolay ve mümkün.

 

Sizce mutluluk nedir?

Mutluluk bir seçimdir. Tatmin ile mutluluk genelde karıştırılıyor. Mutluluk sahip olunan şeyler, mutlu olmak bir seçenek, tatmin olmak ise sahip olunanlarla ilgili hissedilen bir duygu.

Tatmin olamadığımızda mutsuz olduğumuzu sanıyoruz.

Thetahealing yönteminde mutluluğun tanımını tüm hücrelerimize tanıtabiliyoruz hatta sadece mutluluk değil tüm güzel şeyleri deneyimlemek isteyenleri bekliyoruz.

 

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Harika keyifli bu röportaj için çok teşekkür ediyorum, herkese katkı olması dileğiyle.