RAHU AKADEMI: “ASTROLOJİNİN EN GÜZEL KULLANIMI SİZE REHBER OLMASINA İZİN VERMEK VE BURADAN ALDIĞINIZ ÖNGÖRÜLERİ HAYATA UYGULAYARAK İLERLEYEBİLMEK”

Öncelikle Rahu Akademi ailesini tanıyabilir miyiz?

Ben Meltem Uçar. 1974 yılında İstanbul’da doğdum. Özel sektörde Mali ve İdari İşler alanında kariyerime devam ediyorum.

Astroloji ve Tarot’a karşı ilgi ve merakım çok genç yaşlarımdan itibaren vardı. 2017 yılında üstadımız Oğuzhan Ceyhan Karma Astroloji Akademisi’nde Karma Astroloji eğitimlerime başladım. Aynı zamanda aynı akademide Kukai enerji sistemi ve Tarot eğitimlerimi de aldım, 2020 yılında İleri Seviye ve Uzmanlaşma sınıfı eğitimlerimi tamamlayarak mezun oldum.
2020 yılından itibaren Astrolojik danışmanlıklara başladım ve çalışmalarıma devam ediyorum.
2021 yılında sevgili Mehtap Sezgin’le birlikte Rahu Akademi’yi kurduk. Astroloji ve tarot danışmanlıklarını beraber devam ettiriyoruz.

Aynı zamanda astroloji ve tarotla ilgili bilgi paylaşımlarıyla birlikte, burç bazında ve genel yorumlamalar, bilgilendirici ve kişiye fayda sağlayabilecek ek paylaşımlarda bulunduğumuz sosyal medya hesaplarımız mevcut.

Ben Mehtap Sezgin. 1984 İstanbul doğumluyum. Üniversiteden mezun olduktan sonra bir yıl araştırma şirketinde saha raporlama alanında çalıştım. 2007-2018 yılları arasında da özel bir bankada asistanlıktan yönetici yardımcılığına kadar uzanan bir kariyerim oldu. 2018 yılında haritamın aldığı sert transit etkilerle de günlük rutinim, iş hayatım, hayat koşturmam tamamen değişmeye başladı.

Ben de sevgili hocamız Oğuzhan Ceyhan Akademi mezunuyum. 2018 yılında temel seviye ile başladığım bu yolu, uzmanlık eğitimlerimi tamamlayarak bitirdim. Akademinin çok değerli hocalarından olan Pınar Beslen’den Kukai eğitimi aldım. Bununla birlikte Barış Özkırış Dönüşüm Merkezi’nden sevgili Mine Örs hocamdan Ezoterik ve Kabalistik Astroloji, sevgili Çığda Gökçınar’dan Astroloji Tabanlı Tarot, çok değerli kurum ve hocalardan da Numeroloji, Kundalini Reiki eğitimlerimi aldım.

2019 yılından itibaren danışmanlık veriyorum. 2021 yılı itibariyle de sevgili Meltem Uçar ile birlikte akademi işlerimizi yürütüyoruz.

Bizleri takip etmek isteyenler için Instagram’da @rahuakademi , YouTube’da Rahu Akademi olarak hizmet vermekteyiz.

Ayrıca yakın zamanda “Astroloji Tabanlı Tarot” ve “Temel-Orta Seviye Karma Astroloji” derslerimiz başlayacak. Sınıflarımızda herkesin öğrenerek mezun olabilmesi ve sınıf enerjisini koruyabilmesi adına sınırlı sayıda öğrenci kabul ediyoruz. Eğitimlerimizin tamamı Karma tabanlı ve butik bir eğitim olduğu için de öğrenci haritaları üzerinden dersler işlenmektedir. Bu da bizleri farklı kılan taraf diye düşünüyorum.

Rahu ismi nereden geliyor?

Rahu, karmik ve kadersel olarak gitmemiz gereken Kuzey Ay Düğümüdür. Rahu, Hint Astrolojisi’nde ejderhanın başıdır. Ruhun gelişimi için yaşamımızda öğrenmemiz gereken ve bu yolda ilerlerken kendimizi geliştirmemiz, hayat yolumuzu bulmamız için yaşayacağımız deneyimlerle ilgilidir.

Akademimize birçok isim düşündük, denedik. Ancak verdiğimiz hizmetlerle danışanlarımızın, takipçilerimizin ve kendimizin ruhsal tekamülüne, ruhsal gelişimine fayda sağlamaya çalıştığımız için Rahu Akademi isminde karar kıldık.

Bu yola çıkış maceranızdan bahsedebilir misiniz?

Mehtap Sezgin: Aslında bu ilgi ve merak bende de çok küçük yaşlardan beri vardı. Zamanın özel televizyonunda yayınlanan reenkarnasyon hikayelerini, gizli olayları gözümü kırpmadan izlerdim. Merak ederdim, sorgulardım ama o zamanlar bir anlam veremezdim.

Küçük yaşlardan itibaren gazetelerde yayınlanan günlük burç yorumlarını, yıllık yayınlanan yorumları aksatmadan okurdum. Daha sonra bu okuduklarım da beni tatmin etmemeye başladı. Daha başka şeyler olduğunu biliyor ve öğrenmek istiyordum. Ancak daha sonra okul, iş hayatı darken bir hayat telaşına düştüm.

Ama asıl bu işe başlamaya karar vermedeki kırılma noktam, yaşadığım olumsuzlukların sürekli kendini tekrar etmesi sonucu herşeyi sorguladığım bir süreçte aldığım karma astroloji danışmanlığı oldu. Taşlar yerine oturmaya başladı. Neden-sonuç bağlantısını kurmaya başladığım noktada da karşıma çıkan bir eğitim duyurusunu boş geçemedim ve eğitimlere başladım.

Astroloji ile ilgili danışmanlıklar veriyorsunuz, bunlardan bahsedebilir misiniz? Astroloji hayatımızın hangi alanlarında bizlere yol gösterebilir?

Astroloji Öncelikle kendimizi tanımamızı sağlar, bazı şeyleri neden yaşadığımızı, hayatımızın zorlu alanlarını, kolay ilerleyebileceğimiz alanlarını, içimizde yatan yeteneklerimizi keşfetmemizi sağlar.

İlişkilerimiz, ayrılıklarımız, iş ile ilgili alanlarımız, para durumları ve bunların dönemsel olarak aldığı etkileri görebiliriz. Eğer tekrar tekrar benzer ilişkiler yaşıyorsak bunun altında yatan sebepler ve çözmemiz gereken kritik noktalar nedir görebiliriz.

Evlilik ve iş kurma öncesinde ilişki haritası danışmanlığı almak sorun çıkabilecek alanlar ve uyumlu alanları görmek için son derece önemlidir.

Hayat yolumuzda yürürken bize bir rehber ve ışık sağlar. Çünkü önemli olan haritadan aldığınız rehberlik ile farkındalığa vararak anlamak ve ilerleyebilmek.
Ayrıca astroloji haritalarından bilinçaltınıza yazılmış kodları, aileden ve soydan gelen inançları ve sorunlu alanları da bulmak söz konusu.

Astrolojinin en güzel kullanımı size rehber olmasına izin vermek ve buradan aldığınız öngörüleri hayata uygulayarak ilerleyebilmek.

Astroloji hayatımızın her alanında bizlere yol gösterir. Hayat amacımız, evlilik-boşanma, çocuk, iş ve kariyer konuları, sağlık durumumuz, taşınma, yer değişiklikleri, eğitim, eş, aile, akraba ve yakın veya uzak çevre ilişkilerimiz yani aklınıza gelebilecek her konuda bize bilgi verir.

Danışanlarınız sizlerden hangi durumlarda hangi hizmetleri almalıdır?

Bir astroloji danışmanlığının en önemli unsuru doğum tarihinden sonra doğum saatidir. Çünkü kişisel haritanız bu zamanlamalara göre oluşur. Kişi eğer doğum saatini bilmiyorsa öncelikle Rektifikasyon yani doğum saati belirleme danışmanlığı almalıdır. Bu danışmanlıkta kişiye önemli konuların tarihleriyle ilgili sorulan soru-cevap ile doğum saatini belirleme çalışması yapılır.

Kişi eğer evlilik, ticari iş ortaklığı veya herhangi bir ikili ilişki için uyumu öğrenmek istiyorsa Sinanstri (ilişkiler Astrolojisi) danışmanlığı almalıdır.

Horary (Soru Astrolojisi) Sorulan Soruya ait, sorunun sorulduğu anın haritasına göre; kaybolan eşyanızdan, evden kaçan kedinizin nerede olabileceğine kadar aklınıza gelecek her türlü sorunun cevabını bulmak için verilen danışmanlıktır. Tek soru, tek cevap olur.
Election (Seçimsel Astroloji) Başlamak istediğiniz her konu için doğru zamanı belirlemektir. Yapmak istediğiniz işlerin, konuların size fayda sağlayacak en uygun zamanını tespit etmek için alınan bir danışmanlıktır.

Doğum Haritası Analizi; Kişinin Doğum bilgilerine göre çıkarılan doğum anı haritasının yorumlanmasıdır. Kişi burada sadece haritasını ve haritasının potansiyellerini, artılarını eksilerini tanır. Haritasına göre nasıl davranmalı, olaylara karşı nasıl tepkiler vermeli, hayat yolu nedir gibi durumlara cevap bulur.

Doğum Haritası Analizi ve 1 yıllık öngörü) Kişinin Doğum bilgilerine göre çıkarılan doğum anı haritasının yorumlanması ve 1 yıllık Astrolojik göstergelerin kişinin doğum haritası üzerinde oluşturacağı etkiler ve bunların kişiye olumlu yada olumsuz yansımaları hakkında yapılan öngörüm tekniğidir.

Kişi önünü göremediği, aklının karıştığı yada hayatında kendine yeni bir yol çizmek istediğinde ise kişiye rehber olabilmesi adına tarot danışmanlığı almalıdır. Bu süreçte danışanın öncelikle ruh ve kişilik kartları yorumlanır. Daha sonra kişinin ruhsal tekamül alanında nerede olduğunu öğrenmek için ruh kartı açılımı yapılır. Daha sonra da merak ettiği konu hakkında açılım yapılarak derinlemesine incelenir.

Ay düğümlerinden bahsedebilir misiniz?

Ay düğümleri gök cisimleri değildir. Ay’ın yörüngesinin, Güneş’in çevresindeki hareketiyle kesişmesi sonucunda oluşan sanal noktalardır. Ay Düğümleri saat yönünün tersi hareket ederler. Kuzey Ay Düğümü (KAD-Rahu-Ejdarhanın Başı) kuzey kutbumuza en yakın olan noktada ve yükselen düğümdür. Güney Ay Düğümü (GAD-Ketu-Ejderhanın Kuyruğu) ise güney kutbumuza en yakın en yakın noktada ve alçalan düğümdür. Ay düğümleri haritalarımızda birbirlerinin tam karşısında, yani 180 derece uzaklıktadır.
Yaklaşık bir buçuk yılda bir burç değiştirerek bulunduğu burcun konularıyla ilgili yeni gündemleri yaşatır. Ay Düğümleri’nin tüm burçlardaki hareketini tamamlaması ortalama 18-19 yıllık bir döngüdür.

Ay Düğümleri kaderseldir ve Karmik Astroloji ile ilgili öngörümlerde oldukça önemlidir.
GAD depo karmamızdır. Ruhumuzun geçmiş yaşamlarda deneyimlediği olay, kavram, davranış, kalıplar ve bunun gibi birçok kavram sonucu ortaya çıkan bir noktadır. GAD’ın haritalarımızda bulunduğu burç, ev ve kombinasyonları becerilerimiz, alışkanlıklarımız, kalıplarımız, sınırlarımız ya da sınırsızlığımız konusunda bizlere bilgi verir.

KAD ise ruhumuzun tekamülü için gitmemiz gereken nokta, kadersel yaşayacağımız olaylar, geleceğimizdir. Ay düğümleri hayatımızın pusulasıdır. Yolumuzu bulmamız için ruhumuzun ne amaçla bedenlendiğini anlatmaya çalışır.

Peki madem tüm haritalar KAD’a doğru yol almak üzere bir pusula benimsediği halde, neden GAD’da kalmayı ister?

Çünkü GAD güvenlidir, bildiğin yerdir. Kendini doğru ifade ettiğin yerdir. Sığınağındır. Güvenli limandır. Yuvadır, geldiğin yerdir. Basit bir şekilde ifade edecek olursak, anne kucağıdır.
KAD ise bilmediğin, yeni tanıyacağın yerdir. KAD bizi geleceğe götürecek alandır. Ruhumuzu geliştirecek, vizyonumuzu açacak, bakış açımızı değiştirecek noktadır.
Astrolojide 33 yaş döngüsü vardır ve çok önemlidir. Güneş her 33 yılda bir yeniden aynı yerde doğar. 33 rakamının yeniden doğuş anlamı vardır.
Tüm insanlar 33 yaşına kadar GAD ile yaşarlar. Ancak yaş ilerledikçe GAD ile yaşamak kişileri bir girdaba sokar.

Geçmiş enkarnasyonların bu hayata yansıması olan GAD’daki deneyim, bilgi ve tecrübeleri de heybeye katarak adım atılan KAD yolculuğu, kişiyi destekler, şans getirir, önüne yeni fırsatlar sunar, yollar açar.

Yeni bir yıla girdik, bu yıl bizlere gökyüzünden neler getirecek?

2022 Yılı Ocak ayında Ay Düğümleri Boğa-Akrep aksına geçti. Boğa burcu, finanstır, maddi kaynaklarımızdır, dünyadır, topraktır, hasattır, mülklerimizdir, dünyevi haz ve zevklerimizdir. Akrep burcu ise krizli dönüşümlerdir.

Venüs’ün Oğlak burcunda Retro pozisyonuyla yıla başladık. Bu kombinasyonlarla birlikte yıl içerisinde yaşanacak tutulmalar da göz önüne alındığında, bu yıl finansal konular, para ve toprak konularında krizli günler yaşayacağız. Ekonomik konularda oldukça zorlanacağımız, gıda, beslenme konularında kıtlık, alım gücündeki azalma, ağır zamlar, vergiler gibi konuları karşımıza getirecek. Finansal konularda dalgalanmalar, para ile ilgili konularda krizler ve zorunlu dönüşümler maalesef bizleri bekliyor olacak. Doğal afetler, depremsellik, ani yağışlar, su ile ilgili konular, ani değişen iklimsel konuları da çokça konuşacağız.

Biraz özel bir soru olacak ama ben yengeç burcuyum, yükselenim yay, ay burcum ise ikizler. Bu durumda hangi burç için yorumları dikkate almakta fayda görürsünüz?

Daima Yükselen Burcunuz ile ilgili yorumları takip etmelisiniz. Öngörüler Yükselen Burca göre yapılır. Bunun dışında İkizler, Başak ve Balık burçlarında gerçekleşen yeniay, dolunay veya tutulma dönemlerinde de etki almanız mümkün.

Özellikle yılın ilk günlerinde hayatımızda uygulamamızı faydalı bulduğunuz ritüeller var mıdır?
Öncelikle kendimize, ailemize, yakınlarımıza karşı dikkat etmemiz gereken bir dönemden geçiyoruz. Maddi konularda özellikle dikkatli olmak, gereksiz riskli hamlelerde bulunmamaya dikkat etmeliyiz. Mevcut durumumuzu korumak oldukça önemlidir.
Bunun dışında ilgisi olanlar ve bilenler Kukai, Reiki gibi enerji çalışmalarından faydalanabilir. Zor zamanlarda enerjimizi doğru kullanmamız oldukça fayda sağlayacaktır.
Herkes kendi inancına göre dua, ibadet ve meditasyon yöntemlerinden faydalanabilir.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Öncelikle herkese sizlerin nezdinde iyi seneler diliyoruz. Mutlu, sağlıklı, bol kazançlı, huzur dolu bir yıl olsun herkes için. Evet, kötü zamanlardan geçiyoruz. Bu dönemi birbirimizi kırmadan, üzmeden, maddi sorunlarla evimizin huzurunu kaçırmadan, bol bol üreterek, çalışarak, hayatımıza bir şeyler katarak atlatmaya çalışarak geçirmeye çalışmak uzun vadede hepimize fayda sağlayacaktır. Tüm insanlığın bu üretkenlikle davranmasını rica ediyorum.

Düzenleyen: Cansel Yıldız