ZEYNEP BİLGİÇ: “HER KİŞİ ŞAHSINA MÜNHASIR VE ÖZELDİR”

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

1970, İstanbul doğumluyum, Marmara Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünden mezunum. Uzun yıllardan beri  uluslararası yabancı bir ithalat firmasında üst düzey yöneticilik yapmaktayım.

Çocukluğumdan beri hayatın göremediğimiz gizemli bir yüzü olduğuna inanırdım, bir gün sırrına erişebileceğim bazı sihirli kelimelerin olduğunu düşünürdüm. Hatta  9 yaşlarında iken kardeşi çok erken bir yaşta vefat etmiş olan kız arkadaşımı acısını dindirmek, mutlu edebilmek için kendi yöntemlerim ile ölmüş olan kardeşi ile görüştürmeye çalıştığımı hatırlıyorum, tabii sonra annesi öğrendiğinde görüşmemizi yasaklamıştı.  Çocukluğumda buna benzer bir çok anım mevcuttur, sanırım spritüel alanda  farkındalığı olan kişilerin ortak tarafı bu.

Başarılı bir girişimci olarak birçok çalışma alanınız mevcut bize biraz bunlardan bahseder misiniz?

Hem Türkiye hem de Uluslararası geçerliliği olan, enerji terapisti ve yaşam koçu olarak  klinik açma diploma ve belgelerine de sahip olduğum  Regresyon, Hipnoterapi, Duygu Şifresi, Recall Healing, Bioenerji, Theta Healing, Aile Dizimi ve  Sujok Terapi eğitimlerimi tamamlayarak önce en yakınlarım üzerinde şifa çalışmalarına başladım, ilk başta benim için dahi sürpriz olan şifalanmalar başlayınca, kendimi kısa bir süre içinde  profesyonel şifa seansları düzenlerken buldum.

2020 Eylül ayında da online şifa seanslarının yanı sıra yüz yüze görüşmek isteyen danışanlarım için ofis ortamında da hizmet vermeye başladım. Ancak halen bana gelen en sık soru yüz yüze görüşme ile online çalışma arasında şifalanma açısından bir fark var mı? Hayır, yok. Tamamen enerji temelli bir çalışma olduğu için tüm Türkiye ve yurtdışı çalışmalarımı çok özel bir durum yoksa online yapmayı tercih ediyorum. Ancak 65 yaş üzeri danışanlarım kendileri yüz yüze çalışmayı tercih ettiklerinden ve evinde rahat konuşabileceği bir ortam olmadığı için ofis ortamını tercih edenler ile çalışmalarımı yüz yüze yapmaktayım.  

Recall  Healing uygulayıcılığıda oldukça başarılı çalışmalar yapıyorsunuz. Recall Healing hakkında detaylı bilgi almak isterim.

Yeni Alman Tıbbı ekollerinden Dr. Ryke Geerd Hamer ile başlayan, Dr. Claude Sabbah ile devam eden çalışmalar, Dr. Gilbert Renaud ile son haline ulaşmıştır. Dr. Gilbert Renaud tarafından halen geliştirilmeye ve dünya çapında eğitimlerle farkındalık yaratmaya devam etmektedir. Şahsen  Dr. Gilbert Renaud’dan eğitim alma şansına sahip olduğum için çok mutluyum. Bu Şifalanma sistemi ile ilgili günlerce konuşabilirim, öyle mucizevi bağlantılar var ki hayatımızda şaşırmamak mümkün değil, hele bunlar bir kere ortaya çıktıktan sonra, ben bunu nasıl fark etmemişim diyorsunuz. Aslında her şeyin gözümüzün önünde. Sanırım bu sistemle gözümüzün önündeki perdeler kalkıyor.

Bu sistemde özellikle  henüz anne rahmine düşmeden önceki 9 ay, hamilelik dönemi ve dünyaya geldikten sonraki ilk 9 ayda yaşanan travmatik olayların insan hayatı üzerindeki etkisi araştırılıyor. Özellikle hamilelik döneminde annenin olumsuz bir düşüncesi  dahi bebeğin bütün hayatını mahvedecek etkiye neden olabiliyor. Somut bir örnek vermek gerekirse, en sık karşılaştığım vakalar arasında da yer alır, anne ve baba bebeğin erkek olmasını çok isterler, aralarında konuşurlar, anne aile içindeki statüsünün güçlenmesi için içinde erkek olması için dua eder. Ama bebeğimiz kızdır ve bütün bu düşünceleri ve konuşmaları anne rahmine düştüğü ilk andan itibaren algılamaya başlar ve bilinçaltına, ailesinin bu isteği kayıt olur. Dünyaya geldikten sonra bilinçaltı, kız olduğu için onu sevmediklerini bilir ve sevilmek için mutlaka erkek olması gerektiğini düşünür. Bunun için kızımız ilerleyen zamanda kollardan ve bacaklardan erkek tipi kilo almaya başlayabilir. Bir kızdan çok erkek gibi davranabilir. Hatta ilerleyen zamanda bilinçaltı dişiliği kabul etmek istemediği için kızımızın erken menopoza girmesine neden olur. Kişi bana erken menopoz şikayeti ile geldiğinde  bana düşen görev kişiye bu bağlantıyı göstermek, ana sebebi bulmasına yardımcı olmak.

Size birkaç ilginç örnek daha vermek istiyorum, mesela donuk omuz rahatsızlığının altında kişinin hayatta aldığı ağır yükler yatmaktadır, bazen işi ve evi arasında sıkışmıştır, bazen de ilerleyen yaşlarda kendi anne ve babasının bakımını üstlenmek zorunda kalmış bu yük ona fazla gelmiştir, bazen ise kadın kendi oğlu ve kocası arasında kalıp çok yıpranmıştır. Bu rahatsızlık genelde kadınlarda ortaya çıkmaktadır, İki taraf arasında kalma durumunu veya taşıyamadığı ağır yükleri eder.

Deri hastalıklarının altında genelde ayrılık travması yatar, egzamada ilginç bir şekilde aynı anda iki kişi ile yaşadığınız bir ayrılık söz konusudur.  Örneğin adam zorlu bir boşanma aşamasından geçmiş, çok yıpranmıştır. Boşanma gerçekleştiğinde hem karısından hem de çocuğundan artık ayrı kalmak durumundadır. Özellikle hayatında yeni bir ilişkiye başladığında bedeninde egzama ortaya çıkar, kişinin geçmişi biraz daha araştırıldığında çoğunlukla doğum anında bir küvez anısına rastlarsınız veya bebekliğinde annesinden ayrı kalmıştır.            

Yeme bozukluğu yaşayan çocuklarda, genellikle anneden kaynaklanan bir sorun vardır. Anne hamileliğinde çok kilo aldığını düşünüp az yemek yemeyi tercih etmiş olabiliyor veya bana gelen çok yakın bir vakada anne hamileliği sırasında bir yakınının evinde kalmış ve yapılan yemekten iğrendiğini için ilk altı ay yemek yememiştir. Bebeğimiz dünyaya geldiğinde ise aynı şekilde yemek yememeyi tercih etmiş ve ne yazıkki bu durum yeme bozukluğuna kadar gitmiş, çocuğun bedensel gelişimini etkilemiştir. Fakat çocuğun bilinçaltına özel bir teknik ile yemek ile ilgili bu durumun annesine ait bir deneyim olduğu, onunla ilgisi olmadığı bilgisi verildiğinde çocukta hızla iyileşmeye başlamış, yemek yeme sorunu ortadan kalkmıştır.         

Hastalıkları için gelen danışanlar, doktora gitmiş ve teşhisi konmuş olarak  geliyorlar.

Bazı gelişmiş ülkelerde tıp doktorları ve Recall Healing uzmanları birlikte çalışmaktadırlar. Birçok psikolog ve doktorun Recall Healing eğitimi aldıklarını biliyorum. Yakın zamanda ülkemizde de bu tedavi şeklinin yaygınlaşacağına inanmaktayım çünkü ruhsal iyileşme olmadan fiziksel iyileşme gerçekleşemez, “zaman her şeyin ilacıdır” sözü artık geçerli değil ne yazık ki zaman sadece acıların üzerini kapatmakta ve hafif bir rüzgâr estiğinde aradan 40 yıl dahi geçse acılar gün yüzüne çıkmaktadır.         

Ben terapi seanslarına başladığımda kişi aynı zamanda kendi tedavisine de devam eder, benim buradaki rolüm kişinin hastalığıyla ilgili ruhsal bağlantıyı bulmak, bunu gün yüzüne çıkartmak, özellikle  hastalık ilgili ruhsal bağlantıları bulmak, döngüleri tespit etmek, travmanın ana nedenini ortaya çıkartmak ve kişinin durumu anlamasını sağlamaktır. 

Genellikle bağlantıları bulmak, kabul etmek bile şifalanmanın %50 sini, gerçekleştirir.

Aslında uygulamakta olduğumuz bu terapi şekillerinin temelinde kuantum alanında yapılmış olan çift yarık deneyinin mantığı yatmaktadır. Bize göre cansız ve bilinci olmayan fotonları gözlemlemeye başladığımızda, fotonlar bilinçli olarak hareketlerini değiştirmektedirler, bu deney müthiş bir keşiftir ve etrafımızdaki canlı veya cansız varlıklara bakış açımızı tamamen değiştirmektedir.  Sevgili okuyuculara “çift yarık” deneyini mutlaka YouTube üzerinden seyretmelerini tavsiye ederim.

İşte biz de burada gözlemci olarak kişinin süregelen hayatındaki olumsuz döngüleri farkındalık düzeyine çıkararak ve tanıklık ederek an itibari ile akışını ve etkisini değiştirebiliyoruz.

Recall Healing sistemi ayrıca hayatta sürekli tekrar eden, belli bir matematiksel formüle sahip yaşam döngülerinden bahseder. İlk doğduğunda küveze giren bebeğimiz ilk ayrılık travmasını yaşamıştır. 6 yaşına gelince evdeki kedisi ölür ve ondan ayrılmak zorunda kalır, sonra 12 yaşına  geldiğinde çok sevdiği dedesini kaybeder, 18 yaşına geldiğinde nişanlısından ayrılır, 24 yaşına geldiğinde işinden ayrılır ve bu döngü bu şekilde sürüp gider. Bu döngüleri bulmak gün yüzüne çıkartmak, bağlantıyı göstermek çoğu kez  gelecek yıllarda devam edecek  döngüyü durdurmak için yeterli olabilmektedir.

Dediğim gibi, Recall Healing ile ilgili sayfalar dolusu bilgi  verebilirim, fakat ana hatlarıyla söylemek gerekirse her hastalığın, duygu bozukluğunun altında mutlaka bir ana travma ve sonrasında tetikleyici travmalar vardır. Hiçbir hastalık kendiliğinden oluşmaz, ya kişinin kendi yaşamından ya da üst atalarından kendisine geçen travmatik bir olayın bugüne yansımasıdır.

Emotion Code Çalışması çoğu kişi tarafından bilinmeyen ve uygulanmayan bir metot. Nedir Emotion Code ? Kişiye sağladığı faydalar nelerdir?

Evet çok haklısınız, Türkiye’ de oldukça az bilinen fakat oldukça etkili bir şifalanma sistemidir.

Öncelikle Türkçe adı duygu şifresidir ve Duygu Şifresi bedeninizde tutsak kalmış olumsuz duygu enerjilerinden özgürleşmenizi sağlar. Duygu Şifresi (Emotion Code) uygulaması, holistik hekim, konuşmacı, yazar ve kayropraktör olan Dr. Bradley Nelson tarafından geliştirilmiş ve  tüm insanlığa hediye edilmiştir.

Duygu Şifresi, iç dünyanızdaki görünmez yüklerden kurtulabileceğiniz basit ve güçlü bir yoldur. Bu sisteme göre duygular bedenimizde belli organlarda yerleşerek titreşim yaymakta bulunduğu organda 6 aydan fazla kaldığında da kronikleşerek ruhsal veya fiziksel hastalıklara sebep olmaktadır. Bu şifresinin ana çalışması kalp duvarı temizliğidir.  Kişi anne rahmine düştüğü an itibariyle  özellikle kalbin etrafında kalbi olumsuz duygulardan korumak amaçlı enerjisel bir  kalp duvarı oluşmaktadır. Aslında olumsuz duyguların tutsak edildiği bir hapishane gibi düşünebilirsiniz. Bana gelen danışanlarımla ilk seansa mutlaka kalp duvarını kaldırma çalışması ile başlarım. Kinezyoljik kas testi ile yaklaşık iki saat süren bu çalışmayı yaparım, önce kendisine ait duygulardan arındırır, aynı seansta üst soylarından kişiye geçmiş olan miras duyguları da bularak kişinin kalbini özgürlüğüne kavuştururum. Seans sırasında şifalanma başlar ve çok kısa zamanda kişinin öfkesi minumum düzeye iner, daha rahat kararlar alabilir hale gelir, özellikle anne çocuk çalışmasında inanılmaz şifalanmalar gerçekleşir. Anne çocuk arasındaki o görünmez duvar kalkar ve inanın benim bile hala şaşırdığım iyileşmeler gerçekleşir, 30 yıldır sadece siyah giyen bazı danışanlarım rengarenk giyinmeye başladılar, sigarayı bırakanlar, uyku sorunları bitenler, iş yerinde terfi edenler , küs olduğu anne, babası ile barışanlar oldu. En güzel yanı da kişide bir daha ömür boyu kalp duvarı oluşmaması.

Elbette Emotion Code çalışması da Recall Healing gibi çok daha detaylı bir çalışmadır, ben burada size sadece biraz ışık tutmaya çalıştım.

Atalarla  bağ kesme çalışması da yapıyorsunuz. Peki atalarla bağ kesmek neden önemlidir?

Aslında atalarımızla ilgili çalışmamızda, öncelikle atalarımızı   onurlandırıyoruz bize aktardıkları maddi, manevi her türlü miras için teşekkür ediyoruz, özellikle bizim ve tabii ki  varsa evlatlarımızın hayata gelmelerine sebep oldukları için minnettarlığımızı iletiyoruz. 

Tam olarak onların karşısındaki yerimizi belirleyerek, sadece onlardan gelebilecek olumsuz mirasları reddediyoruz. Bu bazen bir hastalık,  bazen ruhsal bir sıkıntı, bazen de parasal sorunlar olabiliyor. Biz bu hayatta bembeyaz bir sayfa açtığımızı ve kendi deneyimlerimizi bağımsız olarak yaşamak istediğimizi her türlü geçmişten bize aktarılması olası olan ah, lanet, beddua, hastalık, talihsizlik gibi negatif enerji ve aktarımları kabul etmediğimizi bize ait olmadığını söylüyoruz. Aslında atalarla bağ kesme çalışması isim olarak yanlış ifade edilmiş, olması gereken “ataları onurlandırma ve onlara ait hayat deneyimlerini onlara iade ederek, yolumuza devam etme çalışması” dememiz sanki daha doğru olur.

Geçmişte gerçekleşmiş olan, belki de bilgimiz dahilinde bile olmayan hangi durumlar bugün hayatımızı etkileyebiliyor?

Özellikle doğum şeklimiz hayatımızı nasıl yaşayacağımıza yön vermektedir. Zor bir doğumla dünyaya gelen bir çocuk, ne yazık ki hayatında birçok şeyi zorluklarla elde eder, deriz ya bu noktaya gelmek için tırnaklarımla kazıdım işte böyle bir durum. Okul hayatı, iş hayatı, evliliği hep zorluklarla geçer.

Kolay bir doğumla gelen çocuğa ise hayattaki birçok şey altın tepside sunulur.

Bu benim dönüştürmeyi sevdiğim çalışmalardan birisidir, kalp duvarı çalışmasından sonra eğer kişinin doğumu zor gerçekleştiyse ikinci seansta onunla doğumunu yeniden gerçekleştiririz ve dünyaya kolay gelmesini sağlarız. Bilinçaltı biz dünyaya geldiğimizde 5-6 yaşlarındaki bir çocuk gibidir ve ölene kadar da aynı yaşlarda kalmaktadır . O yüzden gerçeğe çok yakın yapılan güzel bir imajinasyon çalışması bilinçaltına kendi eski zor doğum kaydını sildirerek sanki dünyaya kolay doğmuş bilgisini kaydeder ve bu çalışmadan sonra hayatındaki zorluklar giderek azalır ve biter. Bir diğer sevdiğim çalışma ise annenin kürtaj yoluyla veya erken doğumla kaybetmiş olduğu bebeklerle ilgili çalışmadır.  Özellikle kürtajdan sonra annede veya kürtajdan sonra dünyaya gelen çocukta sıkıntılar olabiliyor. Çünkü bebek kürtaj sırasında anne rahmine korku, öfke, dehşet, hayal kırıklığı, suçluluk gibi duygular bırakır ve sonrasında aynı rahme düşmüş bir bebek dünyaya gelirken bu enerjileride üzerine alarak doğar. Yaşamında bazen yoğun suçluluk duyar. Annesine öfke duygusu olur veya yaşamı hak etmediğini düşünür. Kürtaj ile İlgili çalışmamızda anne bebeği ile yüzleşir, onu neden dünyaya getiremediğini anlatır, af diler, helallik ister ve ahirette buluşana kadar vedalaşır. Bu çalışma hem anneye hem de sonradan dünyaya gelen kardeşleri hafifletir ve özgürleştirir.

Sujok tohumlarla şifa çalışmanızdan bahseder misiniz?  

Bu şifalanma sistemi el ve ayaklardaki organların yansıma noktalarını kullanarak şifa veren Kore Akupunkturudur. Terapilerimde bu şifalanma sisteminden faydalanmayı çok seviyorum. Özellikle bu şekilde iyileşen birden fazla erken menopoz vakam, bel, ayak, böbrek ağrıları oldu. Aslında bedeninizin neresinde bir ağrı varsa, ya da hangi organınız ağrıyorsa onu şifalandıracak tohumu kullanarak o organınızın yansıdığı noktayı tespit ederek 6 saat boyunca yapıştırdığınız tohumlar kendi enerjilerini bizlerin şifalanmasında kullanmaktadırlar. Rahatsızlığınıza göre bu tedaviyi kaç gün uygulamanız gerektiğini birlikte tespit ediyoruz ve tohumlar yapışır yapışmaz ağrının hafiflediğini ve geçtiğini görüyorsunuz. Uzun süreli kullanımlarda hastalığınızın iyileşmesi de mümkün olabiliyor. Ağır adet sancıları, kanamanın bir türlü sökülememesi veya aşırı kanama durumlarında Sujok tedavi çok işe yaramaktadır.

Son olarak okurlarımıza ne söylemek isterdiniz?

Bu platformda kendimi,  kullanmakta olduğum bazı şifalanma tekniklerini detaylı olarak anlatmama fırsat sunduğunuz için çok teşekkür ederim.

Yukarıda bahsi geçmeyen fakat zaman içerisinde uyarlamış olduğum başka teknikleri de terapilerimde kullanmaktayım. Şifa sekansları, renk terapileri, homeopatik remediler bunlardan bazıları.

Terapide kullanacağım teknikler kişiye göre değişkenlik göstermektedir,  seans sırasında kişinin hayata bakış açısına, ruh haline, yaşına ve inançlarına göre  karar vermekteyim.  Her kişi şahsına münhasır ve özeldir.

Dünyada çaresi olmayan bir hastalık yoktur, sadece insanlığın çaresini henüz keşfedemediği hastalıklar vardır, en önemlisi de iyileşmenin gücü bizim içimizdedir.

Umarım röportajımız şifaya ihtiyacı olan insanlara ışık olur.

Destek almak isteyen kişiler  znbilgic70@gmail.com adresine yazabilirler veya

Instagram adresim: @znblgc den ulaşabilirler.

 

Düzenleyen: Cansel Yıldız