FEYZİYE ÇIRA: “REİKİ EVRENDEKİ YAŞAM ENERJİSİNİ ALIP KULLANMA SANATIDIR”

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

1968 yılında İzmir'de doğdum. İki oğlum var. Spirituel alanlarda çalışmalar yaparak hayatlara dokunmayı çok seviyorum.

Spiritüel danışman olarak birçok alanda başarılı çalışmalar yapıyorsunuz. Spiritüel yeteneklerinizi ilk ne zaman ve nasıl fark ettiniz?

Kendimi bildim bileli manevi anlamda çok farklıydım. Hatta çocukken daha da farklı bir boyuttaydım diyebilirim. Sezgilerim hep güçlüydü. Tahminlerim beni bile şaşırtacak kadar isabetli olur rüyalarımda çok uç noktada işaretler alırdım. Sonrasında kendime ben bu konuların eğitimlerini alarak daha yüksek bir noktaya erişir, mutlu olur, mutluluğa şahit olurum dedim.

Çalışma alanlarınızdan bahseder misiniz?

Duyacağınız bütün Reikilerin hammadde kaynağı olan Usui Reiki alanında masterım. Öğrenci ve eğitmen yetiştirmeye bayılıyorum. Theta Healing ile bilinçaltı ile ve madde aleminde göremediklerimizle ilgili çalışmalar yapıyoruz. Sarkaçım elimden, yanımdan ayrılmaz bir şifa aracıdır.

Uzmanlık alanlarınızdan biri olan Reiki'yi sizden dinlemek isteriz. Reiki'nin kişiye olan faydaları nelerdir?

Reiki evrendeki yaşam enerjisini alıp kullanma sanatıdır. İç huzuru kişinin frekansını yükseltir. Aurasını temizler enerjisini dengeler. Sezgileri yükseltir.

Reiki eğitimlerinize yoğun bir ilgi olduğunu gözlemliyoruz. Eğitim sürecinizden bahseder misiniz?

Reiki 3 seviyeden oluşur. Her seviyede bir uyumlanma süreci birde teorik ders bölümü vardır. Insiyasyon uyumlanma veya anadolu tabiri ile "el alma" Reikide olmazsa olmazdır. Reikiyi diger tekniklerdem ayıran önemli özelliktir. Uyumlandığınız gün ellerinizden şifa akmaya başlar.

Şifalandırma yöntemi olan Theta Healing'te de oldukça başarılısınız. Theta Healing nedir? Theta Healing seanslarınızı dinlemel isteriz.

Theta Healing yaradanla buluşmanın en güzel yollarındandır. Çalışmalarda nelere denk geleceğimizi biz bile kestiremeyiz. Özellikle dileklerimize ulaşmak için Theta Healing mükemmel bir araçtır.

Çalışmalarınızdan biri olan 'Sarkaçla Dengeleme uygulamanızdan bahseder misiniz?

Sarkaç yüzyıllardır kullanılan en eski şifa araçlarındandır. Ayrıca çok önemli sorulara yanıt alınabilen bir kılavuzdur.Örnegin tarihte büyük devletlerin toplantıları için yer ve zamanı belirledigi ya da su kaynaklarına, definelere ulaştığı bilinir. Biz sarkaçı şifa için kullanırız. Sarkaç enerjiyi dengeler ve temizler.

Aile dizimi çalışmasının faydaları nelerdir?

Aile dizimi son 30 yıldır dünyaya hızla yayılıyor. Büyük açılımlar yaşatan derin bir calışmadır.

Son olarak okurlarımıza ne söylemek istersiniz?

Kendim ve ailem nasıl daha iyi olur diye bu alanlara yönelirken kendimi hayatları dönüştüren, mucizelere vesile olan bir terapist olarak buldum. Herkes içindeki ışığı görüp ona sarılsın ve bu konularla meşgul olup aydınlığı yakalasın derim.

 Düzenleyen: Cansel Yıldız