Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şehir ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası’ndan Başkan G.Güleser Balcı’nın Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin İkinci Yüz Yılına Adım Atarken Sendikamızın Kuruluş Amacı ve Hedefleri

Türkiye Cumhuriyeti’nin İkinci Yüz

Türkiye Cumhuriyeti’nin İkinci Yüz Yılına Adım Atarken Sendikamızın Kuruluş Amacı ve Hedefleri

Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüz yılına geçtiğimiz bu dönemde, Şehir ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası Genel Başkanı G.Guleser Balcı, sendikanın kuruluş amacını ve hedeflerini içtenlikle açıkladı. Balcı, ülkemizin kalkınmasına destek olmanın temel amaçları olduğunu belirtti. Bu doğrultuda, çalışanlar adına “insana değer veren” koşulların sağlandığı bir ortamda, saygın ve üretken iş olanakları için çabalamanın öncelikli hedefleri olduğunu vurguladı.

Sendikal örgütlerin çeşitliliğinin, demokratik ülkelerin önemli bir göstergesi olduğu bilinciyle hareket ettiklerini belirten Balcı, ülkemizde toplumsal huzura hizmet etme sorumluluğunu içtenlikle hissettiğini söyledi. Bu sorumluluk duygusuyla ve Anayasa’da tanımlanan sendikal hakların bilinciyle “çalışan yoksulluğu”nu önlemeye yönelik adımlar atacaklarını belirtti. Ülkemize ve insanımıza duydukları sevgiyi çabaya dönüştürerek, emeğiyle geçinen işçilerin kendileri ve aileleri için kabul edilebilir bir geçim düzeyine kavuşmaları ve eşitliğin, güvenliğin sağlandığı bir ortamda çalışabilmeleri için yasaların sağladığı hakları değerlendireceklerini ifade etti.

Başkan Balcı, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde gazetecilik eğitimi aldıktan sonra sendika basın müşavirliği ve gençlik komite başkanlığı gibi kadrolarla çalışma hayatına katıldığını ve sendika adına üyelerle güven ilişkisi kurmanın en önemli önceliği olduğunu belirtti. Kendisinin de hizmet sektöründe çalışan bir ailede yetişmiş biri olarak, sendikal faaliyetleri yönlendireceklerinden kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini vurguladı.

Gelişen Türkiye’yi daha gelişmiş bir ülke haline getirmek için gelir dağılımında adalete ve toplumun birlik duygusuna hizmet edeceklerini belirten Balcı, sendikada buluşmak üzere çağrıda bulundu.
IMG 20240520 WA0006