Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TOSCA OPERASINDA DÜNYACA ÜNLÜ TENOR ENRİQUE FERRER İLE ÖDÜLLÜ SOPRANO LİLLA LEE BAŞROLLERDE OLACAK

7.ULUSLARARASI EFES OPERA VE BALE FESTİVALİ KAPSAMINDA DÜNYACA ÜNLÜ TOSCA OPERASI YARIN EFES ANTİK TIYATRO’DA SAHNELENECEK

7.ULUSLARARASI EFES OPERA VE

İZMİR _ Dünyada en çok sahnelenen operalar arasında yer alan Tosca operası, 7. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nde yarın akşam (10 Temmuz Çarşamba) saat 21.00’de Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından Efes Antik Tiyatro’da sahnelenecek.

Mersin Tosca 20

Tosca operasında; orkestra şefi Andrea Francesco Solinas yönetimindeki İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Orkestrası ve koro şefi Anıl Aydın yönetimindeki Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Korosu ile İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Çocuk Korosu yer alacak.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’nün deneyimli rejisörü Kenan Korbek’in sahneye koyduğu eserde; Tosca rolünde dünyaca ünlü soprano Lilla Lee, Cavaradossi rolünde ünlü tenor Enrique Ferrer, Scarpia rolünde ise deneyimli bariton Caner Akgün sahnede olacak.

Tosca operasında; Angelotti rolünü Hasan Berk, Sagrestano rolünü Ragıp Ufuk Kasar, Spoletta rolünü Orhan Güllüler, Sciarrone rolünü Serkan Sevinç, Carceriere rolünü Hüsamettin Özçelik, Çoban rolünü Arte Yıldız canlandıracak.

Eserin dekor tasarımı Özgür Usta’ya, kostüm tasarımı Aydan Çınar’a, ışık tasarımı ise Tarı Deniz’e ait. Tosca operası; mevkisini kendi kişisel hırs ve çıkarları için kullanmaktan çekinmeyen polis müdürü Scarpia ve baskıcı rejim karşıtı ressam Cavaradossi ile hayatını aşkına ve sanatına adamış, duygularının esiri opera şarkıcısı Tosca arasında yaşanan politik ve duygusal olayları sahneye taşıyor.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün en çok ilgi gören eserlerinden biri olan, kostüm, dekor ve müzikleri dikkat çeken Tosca operası yarın akşam (10 Temmuz Çarşamba) saat 21.00’de Efes Antik Tiyatro’da sahnelenecek.

Festivaldeki eserlerin biletleri; Bornova KSM Necdet Aydın Sahnesi gişesinden veya biletinial.com’dan alınabilir.