Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Türkiye’de Başıboş Köpek Sorunu: Abbas Haşmet Yoğun Bakımda

Adana –Türkiye’de başıboş köpek sorunu bitmek bilmiyor. Ankara’da başıboş köpeklerin saldırısı sonucu 8 ay yaşam mücadelesi veren Tunahan, birçok ameliyat geçirerek ülkenin kanayan yarası olmuştu. Benzer bir olay, şimdi Adana’da yaşandı

Adana –Türkiye’de başıboş köpek

Türkiye’de Başıboş Köpek Sorunu: Abbas Haşmet Yoğun Bakımda

Adana –Türkiye’de başıboş köpek sorunu bitmek bilmiyor. Ankara’da başıboş köpeklerin saldırısı sonucu 8 ay yaşam mücadelesi veren Tunahan, birçok ameliyat geçirerek ülkenin kanayan yarası olmuştu. Benzer bir olay, şimdi Adana’da yaşandı.

Türkiye Ak Gençlik Ocakları Genel Başkanı Ferhat Aydoğan, Ankara’da başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan ve 15 kez ameliyat geçiren Tunahan Yılmaz’ı evinde ziyaret etti. Aydoğan, Tunahan’a büyük bir sürpriz yaparak, en çok istediği akülü motoru hediye etti ve hayalini gerçekleştirdi.

Ancak, aradan çok zaman geçmeden, Adana’da 5 yaşındaki Abbas Haşmet, köpeklerin saldırısına uğradı. Abbas Haşmet, şu an yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Saldırı sonrası aldığı ağır yaralar nedeniyle dört saat süren zorlu bir ameliyat geçiren küçük çocuk, kafasındaki derin ısırık izleri nedeniyle doktorların yoğun müdahalesi altında.

Ferhat Aydoğan, Abbas Haşmet’in ailesiyle iki gündür irtibatta olduğunu ve bugün babası ve doktorlarla görüştüğünü belirtti. Abbas’ın sağlık durumu hakkında bilgi alan Aydoğan, hayvanseverlere de bir çağrıda bulundu: “Bu çocuk sizin kendi çocuğunuz olsaydı ne yapardınız? Allah muhafaza, bu çocuk hayvanseverlerden birinin evladı olsaydı biz yine aynısını yapar, kendi evladımız gibi acınıza ortak olurduk.”

Türkiye’deki başıboş köpek sorunu, yetkililerin ve toplumun dikkatini çeken acil çözüm bekleyen bir mesele olarak gündemdeki yerini koruyor.