Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Van’ın Sağlık Cazibe Merkezi: Profesör Doktor Ramazan Esen

Van’ın Sağlık Cazibe Merkezi:

Van’ın Sağlık Cazibe Merkezi: Profesör Doktor Ramazan Esen

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi, Onkoloji ve Hematoloji Uzmanı Profesör Doktor Ramazan Esen ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen hastaların umudu haline geldi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi, Doğu Anadolu Bölgesi’nde sağlık sektörünün parlayan yıldızı haline geldi. Bu başarının ardında, her hasta için ayrı bir ilgi ve güler yüzle yaklaşan bir hekim, Profesör Doktor Ramazan Esen, bulunuyor. Doğu Anadolu’nun sağlık sorunlarına hakim bir hekim olan Esen, 2021 yılından bu yana birçok hastaya umut oluyor.
Prof Dr Ramazan Esen Kimdir?
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Esen Dahiliye – İç Hastalıkları, Hematoloji uzmanıdır. Kan Kanseri (Lösemi), Trombositopeni (Kan Pulcuğu Azalması), Halsizlik (Bitkinlik, Yorgunluk) alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Bir hasta yakını, “Ben Ağrı’dan buraya çok ağır bir lenfoma hastası annemi getirdim. Bugüne kadar karşılaştığımız sert ve katı kuralları olan profesörlerin aksine, Ramazan Esen bizi aileden biriymiş gibi karşıladı” diyor. Esen, hastanın tedavi planını ayrıntılı bir şekilde açıklayarak umut verdi ve tedaviye hemen başladı. Sağlıklı günlerin müjdecisi olan tedavi, sadece 2-3 ay içinde etkisini gösterdi. Esen, her ziyaretimizde enerji dolu bir şekilde karşılayarak moral ve motivasyon desteği sağladı.

Aynı hasta yakını, 2022 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde kanser teşhisi konulan yengelerini Ramazan Esen’in yanında tedavi ettiklerini söylüyor. Esen, yüzlerce hastası arasında her birine ayrı ilgi gösterip gücünü ve desteğini hissettiriyor.

Ağrı-Van arasındaki uzun yolculukları göze alarak Ramazan Esen’in yanında tedavi gördüklerini ifade eden hasta yakını, Esen’in bölgenin umudu haline geldiğini ve bu üç alanda hasta olan insanların Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ni onsuz düşünmek istemediğini belirtiyor.

Bu hikaye, bir insanın çıkabileceği en yüksek mertebenin gönül mertebesi olduğunu bir kez daha gösteriyor. Ünvanların ötesinde, güzel ahlakın ve insan sevgisinin ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor. Profesör Doktor Ramazan Esen, bölgesinin umudu olarak sağlık sektöründe iz bırakmaya devam ediyor.