Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yazar ve Şair Betül FIRAT’TAN Okurlarına Yeni Kitaplarının Müjdesi!

Başkent Postası/ Ankara

Başkent Postası/ Ankara

Yazar ve Şair Betül FIRAT’TAN Okurlarına Yeni Kitaplarının Müjdesi!

Yazar ve Şair Betül FIRAT Kitapları “Mavinin Fecri” 2020 yılında Göl Yayınları tarafından ve “Mihrinin Hicranı” isimli şiir kitabı da Kitap Yurdu Doğrudan Yayıncılık’ta Eylül 2021 de yayınlanan kitaplarından sonra “Heybemden Dökülen Öyküler” ve “Siyah Şapkalı Adam” yayınlandı.

Heybemden Dökülen Öyküler;
Ritim Sanat Yayınlarından 2022 Ekim ayında çıktı.

Öykü kitabı

Fantastik, büyülü gerçekçilik, polisiye ve gerçekçilik öyküleri ile bambaşka bir dünyanın kapılarını aralamakta yazar.
Fırat’ın Okurlarının merakla beklediği ‘Heybemden Dökülen Öyküler’ çok ilgi çekici bir öykü serisi olmakta.
Yazar ve Şair Betül FIRAT‘IN Heybemden Dökülen Öyküler kitabı Ritim Sanat Yayınları web sitelerinde okurlarını bekliyor. 

Siyah Şapkalı Adam;
Od Yayınlarından Ekim ayında 2022 yılında çıktı.
Polisiye roman olan kitap sürükleyici bir poliseye serüveni anlatmakta.
* Uyuduğunuz zaman her zaman aynı rüyayı görseniz, sonu da aynı olsa ne yapardınız?
* Belirli zamanlarda ortaya çıkan Siyah Şapkalı Adam ne yapmak istiyordu?
* Müberra’nın hissettiği keskin koku ne anlama geliyordu?
* Müberra’nın yanağındaki yaranın anlamı neydi?
* Öldürülen kadınların ortak özelliği neydi?
* Yetiştirme yurdundaki resimler neyi ifade ediyordu?
* El yazması kâğıdın sırrı neydi?
Tüm bu soruların cevabını merak ediyorsanız bu kitabı okumalısınız.
Yazar ve Şair Betül FIRAT‘IN Heybemden Dökülen Öyküler kitabı OD Yayınları web sitelerinde okurlarını bekliyor. 
…..
İki eserini okurlarıyla buluşturan FIRAT öykü kitabını da çıkarmış olarak üçüncü kitabına, romanla dördüncü kitabına da imzasını atmış oldu. “Derin Mevzu” kitabını çıkartmaya hazırlanan Sayın FIRAT kitaplarıyla ilgili: Uzun zamandır, yirmi yılı aşkın süredir yazmakta olduğunu dile getirdi. Fırat, yazdıklarının esere dönüşmesi beni çok mutlu ettiğini söylemekte. Yazmanın ucu bucağı olmayan bir sanat olduğunu ve ne kadar yazarsanız bir o kadar da şevk hissettiğini ekledi. Fırat, “Yeni çıkan öykü kitabımın üzerinde yaklaşık 1,5 yıldır çalışıyorum. Fantastik, büyülü gerçekçilik, polisiye ve gerçekçilik türünde öykülerle okurlarımın karşısındayım. Öykü yazmak ayrı bir keyif vermekte. İnsanlara öykülerle dokunabilmek farklı bir duygu. Bazen kendi duygusallığınız etkiliyor bazen de farklı bir hayal gücünüzün etkisinde kalıyorsunuz. Hangisi olursa olsun okurun bir kısmını da okurun hayal gücüne bırakıyorsunuz. Öykülerime güzel dönüşler olması beni de mutlu ediyor.” dedi.
Ayrıca Fırat’ın katıldığı Sisli Gece ( Antoloji kitabı), İnci Yılmaz Şimşek ile beraber derlediği Uyanış Yayınevinden çıkan Yürekten Kaleme Öykü Senfonisi (Antoloji kitabında derleyen ), Yürekten Kaleme Şiir Senfonisi (Antoloji Kitabında derleyen) kitaplarının da çıktığı müjdesini verdi.

Yazar ve Şair Betül FIRAT’IN kitapları yoğun ilgi görüyor. FIRAT’TAN Okurlarına yeni kitap müjdesi.

Kitaplarının yoğun ilgi görmesinden dolayı sevinçli olan FIRAT, “Günümüzde çok güzel bir okur kitlesi bulunmakta. Her okuduğunu ayrı ayrı değerlendirip irdeleyen okurların eserlerime yoğun ilgi göstermeleri ve beğenmeleri yönünde geri dönüş sağlamaları paha biçilemez bir duygu. Şu anda üzerinde çalıştığım deneme, romanımın hazırlıkları sürüyor; kısa sürede okurla buluşturmaya çalışıyorum.” dedi. Okurlarına yeni kitap müjdesi verdi.

Ayrıca Yakın zamanda Yazar ve Şair Betül Fırat, 2022 Altın Kalemler Şiir Yarışmasında ‘Şanlı Bayrağım’ şiiriyle Mansiyon Ödülüne layık görülerek plaket aldı. 2022 Ferhat ve Şirin Öykü Yarışmasında Jüri Başkanlığı yapan FIRAT’A Amasya Dernekler Federasyonu tarafından Jüri Başkanı Plaketi takdim edildi. Yakın zamanda Başarılı Yazar Ödülüne aday gösterildiği öğrenildi.

Yazar ve Şair Betül FIRAT Kimdir?

13 Ekim 1984 yılında Amasya İli Taşova İlçesi Yayladibi Köyü’nde doğdu.  Astsubay baba ve ev hanımı annenin dört çocuklarından ilki.  İlköğretimini Ankara ve Diyarbakır’da, liseyi ise babasının askerlik mesleği gereğince bulundukları Diyarbakır İlinde Diyarbakır Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı.  2010 yılında lisansını Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde, 2018 yılında da Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı.  2012 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Samsun’da başladığı ziraat mühendisliği görevine halen Ankara’da devam etmektedir. Amasya, Ankara, Şırnak-Cizre, Diyarbakır, Samsun illerinde bulunmuş ve bunun yanında birçok ili de gezme fırsatı yakalamıştır. 

“Farsak ve Sessiz Çığlık Projeleri’nde yer almış, çeşitli eğitimler almış ve vermiş; aynı zamanda hizmet içi eğitimler akabinde eğitim görevlisi olmuştur.  Hayatının belli bir döneminde sporla ilgilenmiş, yüzde kırk bedensel engelli olması dolayısıyla lisanslı sporcu olarak Türkiye Engelli Bayan Halter 2009 (Benç Press) Şampiyonası’na katılarak ikinciliği yakalamıştır.

Yazı ve şiir yazmaya lise yıllarında başlamış ve hala devam etmektedir.  Bazı yazıları Posta Gazetesi Çengelli İğne Köşesi’nde ‘Doğamızın Gereği’ ve ‘Kabul Olmak’ Başlıklarıyla, diğer eserleri de çeşitli web sitelerinde yayınlanmıştır.  Kitap okumayı ve yazı yazmayı tutku haline getirmiştir.  Bugüne kadar yazdıklarının bir bölümünü kitap haline getirmiş ve ‘Mavinin Fecri’ ilk ve ‘Mihrinin Hicranı’ ikinci kitabı olmaktadır.

Yazarımızın şu an roman kitabı hazırlıklarını devam ettirmektedir.  Göl Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisinde hem Kültür Kurulunda yer almakta hem de dergide köşe yazarlığı yapmaktadır. Çeşitli web gazeteleri ve web edebiyat sayfalarında köşe yazarlığına devam etmektedir. Sosyal Medyada ‘Paradoks Okur Yazar’ olarak bilinen yazar çeşitli platformlarda kitap tanıtımları yapmaktadır.  Aynı zamanda Yazar Betül FIRAT youtube kanalında şiirleri seslendirilmekte ve şiirlerini besteleterek yayınlamaktadır. Ayrıca ‘Edebiyat Sanat Meltemi’ Web sayfası Genel Yayın Yönetmenliğini ve yazarlığı o yapmaktadır. Yazarımız edebiyat ve sanat hayatına yeni projelerle devam etmek istemektedir.

Yazar ve Şair Betül FIRAT Eserleri:
Mavinin Fecri (Deneme Kitabı, 2020)
Mihrinin Hicranı (Şiir Kitabı, 2021)
Heybemden Dökülen Öyküler (Öykü Kitabı, 2022)
Siyah Şapkalı Adam (Polisiye Roman, 2022)
Katıldığı Antolojiler:
Sisli Gece ( Antoloji kitabı, 2022)
Yürekten Kaleme Öykü Senfonisi (Antoloji kitabında derleyen ve yazar, 2022 )
Yürekten Kaleme Şiir Senfonisi (Antoloji Kitabında derleyen ve şair, 2022)
Bestelenen Şiiri:
Kimine sevdadır, kimine cezadır. (Bestelenen Şiiri, 2021)
Aldığı Ödüller:
2022 Altın Kalemler Ödülü Mansiyon Ödülü
Katıldığı Organizasyonlar:
2022 Ferhat ve Şirin Öykü Yarışması
Yönettiği Platform:
Edebiyat Sanat Meltemi Genel Yayın Yönetmeni