Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

100. Yıl Cumhuriyet Kültür ve Sanat Merkezi Açıldı

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in öncülüğüyle yapılan Cumhuriyet Kültür ve Sanat Merkezi bugün halka sunuldu. 100. Yılına ithafen yapılan 100. Yıl Cumhuriyet Kültür ve Sanat Merkezi 14.30’da Etimesgutlulara hizmet vermeye başladı.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver

100. Yıl Cumhuriyet Kültür ve Sanat Merkezi açılışında saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başlayan tören, jandarma kuvvetlerinin özel gösterisiyle devam etti. Özel gösteride çeşitli marşlar seslendiren mehter takımına vatandaşlar da zaman zaman eşlik etti. Ardından Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel kürsüde konuşma yaptı. Demirel, Mustafa Kemal Atatürk’ü anarken 100.yılın anlam ve öneminden de bahsetti;

‘SON YILIN EN ÖNEMLİ VE KAPSAMLI KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ’

image00077 scaled

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’ diyerek cumhuriyeti bizlere emanet etmiştir. Cumhuriyetimizin bu yıl 100. yılını kutladık. Bu vesileyle, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, cumhuriyeti bize hediye eden bu ülkenin her karışında şehit kanıyla sulanan bu vatan toprağında şehadet şerbeti içen bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyorum.” dedi. Yaptığı konuşmada Ankara’nın son yıllarda aldığı en önemli ve kapsamlı sanat merkezlerinden birinin olduğunu ekledi.

Ardından Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Sonat, belediyecilik anlayışıyla ilgili şunları söyledi:

“Enver Demirel’in belediyeciliği Ankara’da birinci sıraya oturur. İnsanlar yaptığı eserlerle övünür, son beş yıldır Ankara’da Etimesgut Belediyesi dışında bir değişiklik yok” dedi.

100. YIL CUMHURİYET KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİNDE SANAT SEVERLER İÇİN OYUN YARINDA ÜCRETSİZ

100. Yıl Cumhuriyet Kültür ve Sanat Merkezi içerisinde tiyatro salonu, nikah salonu, kütüphane ve eğitim kursları bulunmakta. Kendini geliştirmek ve sosyal aktivitelere katılmak isteyen Etimesgutlar için Merkez’de bütün olanaklar yer alıyor. Yarın, sanatseverler için ücretsiz olarak sahnelenecek olan oyunda yerinizi alın.