Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

2000’li yılların Kurban Pazarı şimdi böyle!

ETİMESGUT’TA BAŞ DÖNDÜREN GELİŞME

ETİMESGUT'TA BAŞ DÖNDÜREN GELİŞME

ETİMESGUT’UN 5’İ 1 YERDESİ

Etimesgut Belediyesi, Elvan, Süvari ve Ahimesut Mahalleleri’nin birleştiği Ahimesut Bulvarı üzerindeki boş arazileri, Başkent Ankara’nın en çağdaş yaşam alanına dönüştürdü. Daha önce kurban pazarı kurulan ve yıl boyunca boş ve atıl duran arazilerde, şimdi belediyenin 5 büyük tesisi ile modern konut alanları yer alıyor.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut’un en çağdaş parklarından Sultan Alparslan Parkı, Kent Konseyi Binası, Ahi Elvan Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi ile Türk Beyleri Kent Meydanı ve Ahi Elvan Cami ve Türbesi’ni ilçeye kazandırdı.

Belediye hizmet ve yatırımlarıyla insanların yaşam kalitesi yükseldi, bölgenin cazibesi arttı. Türkiye’nin birçok ilinden, ilçesinden Ankara’ya gelenlerin tercihi Etimesgut oldu. Etimesgut’un eski haline tanıklık edenler, “Etimesgut nereden nereye geldi, köyden çağdaş şehre dönüştü” diyerek, baş döndürücü gelişime dikkat çekiyorlar.

İşte Etimesgut Belediyesi’nin Elvan, Süvari ve Ahimesut Mahalleleri’nin ortak noktasında inşa ettiği örnek park ve tesisler:

SULTAN ALPARSLAN PARKI
Ahimesut Mahallesi’ndeki yaklaşık 30 bin metrekarelik parkta, ışıklı saat kulesi, renk değiştiren şelale, ışıl ışıl dekoratif ağaçlar, çocuk oyun alanı, koşu yolu, basketbol sahası, fitnes setleri, kamelya, oturma grupları ve Türk büyüklerinin rölyefleri yer alıyor. Tesis gece ışıklandırmasıyla da dikkat çekiyor.

AHİ ELVAN YAŞAM MERKEZİ
2 ayrı bloktan oluşan Ahi Elvan Aile Yaşam, Eğitim ve Spor Merkezi’nde spor salonu, kapalı yüzme havuzu, sauna, buhar odası, fitness salonu, aerobik salonu, kreş ve 500 kişilik halk kütüphanesi yer alıyor.

TÜRK BEYLERİ KENT MEYDANI
16 büyük Türk Devletine ait bayrak ve kurucularının anıtlarının yer aldığı Selçuklu mimarisiyle yapılan meydanda festivaller, konserler, Ramazan etkinlikleri, fuarlar ve tanıtım günleri gerçekleştiriliyor.

AHİ ELVAN CAMİ VE TÜRBESİ
Etimesgut’un tarihi simalarından ve manevi önderlerinden Ahi Elvan’a ait türbe revize edilerek yeniden yapılırken, Elvan Camii Selçuklu tarzında yeniden inşa edildi.

KENT KONSEYİ BİNASI
Türkiye’nin en kapsamlı ve amacına uygun en başarılı Kent Konseyi binası Etimesgut Belediyesi’nce inşa edildi ve örnek Kent Konseyi uygulaması Etimesgut’ta hayata geçirildi. Kadın, gençlik, engelli ve çocuk meclisleri ile mahalle ve meslek çalışma grupları, dernekler ve sivil toplum kuruluşları ofisleri, toplantı ve konferans salonları ile etiSEM derslikleri ve aşçılık atölyesi hizmet veriyor.