Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

‘’3. Geleneksel İlgi Gecesi’’ düzenlendi

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında farkındalık oluşturmak adına ‘’3. Geleneksel İlgi Gecesi’’ düzenlendi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası

Özel Giresun İlgi Engelli Bakım Merkezi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında farkındalık oluşturmak adına ‘’3. Geleneksel İlgi Gecesi’’ düzenlendi. Engellerin eğitim ve sevgiyle nasıl aşıldığını sergilemek amacıyla Giresun Belediyesi’nin destekleriyle Giresun Vahit Sütlaş Sahnesi’nde düzenlenen geceye Giresun Belediye Başkanı Sn. Fuat Köse ve kıymetli eşi Nalan Köse hanımefendi, Vali Yardımcısı Sn. Davut Sinanoğlu, Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Salim KARADENİZ, Giresun Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Sn. Perihan Akkaya’nın yanı sıra kurumda yatılı bakım hizmeti alan bireyler ve aileleri katıldı.

ilgi2

Programın açılış konuşmasını yapan Özel Giresun İlgi Engelli Bakım Merkezi Müdürü Emine Tuğçe Dilli, yoğun katılıma teşekkür ederek; ’’Engelli bireylerimizi toplumun her kesiminde görmek, onları üreten bireyler haline getirmek bugün onlar için yapılması gereken en öncelikli işlerdendir. Buradan hareketle ‘’biz de varız’’ diyerek çıktığımız bu yolda fedakârca hizmet sunan; desteklerini esirgemeyen çalışma arkadaşlarımıza ve eğitmenlerimize sevgi, saygılarımı sunuyorum’’ dedi.

ilgi3

Konuşmaların ardından tiyatro ekibinin farkındalık gösterisi akabinde kuruumun halk oyunları ekibinin sahnelediği Giresun, Aydın, Mersin, Van ve Kars yörelerine ait oyunlar büyük alkış aldı. Ardından kurumun koro ekibi 16 türküden oluşan çeşitli yörelere ait türküleri koro ve solo olarak icra edip büyük ilgi gördü. Bu sene ilk defa sahne alan Vokal Grubumuz da şarkıları ve danslarıyla herkesi coşturdu. Kurum sakinlerinin günlerini nasıl geçirdiklerinin ve yıl boyu yapılan etkinliklerin yer aldığı sunum gösterisi de keyifle izlendi. Program kurum sakinleri ve personellerinin ‘’Sevgi, Dayanışma ve Empati ile Engelsiz Bir Yaşamı Hep Birlikte İnşa Edeceğiz…’’ sloganıyla ile sona erdi.

ilgi4