Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

4/B Statüsü Kaldırılmalıdır!

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı 4/B statüsünde çalışan kamu personellerinin çalışma ve özlük haklarında iyileşmeye gidilmesi gerektiğini ifade etti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı

Büro Memur-Sen olarak, gündemde yer alan emek sahibi çalışanların lehine olan taleplerimizin karşılanmasını ve kamu kurumlarındaki haksız sınıflandırmanın önüne geçilmesini talep ediyoruz.

Kamu personelleri arasında ayrımcılığa kadar ulaşan 4/B statüsü değişmeli ve kamu görevlileri arasındaki çalışma birliği bozulmamalıdır. Aynı kurumda aynı işi yapanlar arasındaki ayrımın son bulması ve statü farkının kaldırılması, idarecinin tehditlerinden uzak mutlu bir çalışma ortamının sağlanması için sözleşmeli personeller kadroya geçirilmelidir.

4/B statüsünde görev yapan kamu görevlilerinin, kariyer ve liyakat zemininde kamu personel sistemi içerisinde daha üst görevlere yükselmelerine imkân sağlanmalıdır. Yetenekli ve üstün vasıflara sahip olmasına rağmen sözleşmeli personelin kariyer planlaması yapması ve geleceğe dair hedef belirlemesi mümkün değildir. Çalışanların yeteneklerini köreltmeden, görevde yükselmeleri için imkan sağlanmalıdır.

Verimli çalışma, kaliteli hizmet, güçlü bir Türkiye için; çalışanların iş güvencesi ve özlük haklarının güvence altına alınması gerekmektedir.

Sözleşmeli personellerin tayin hakkı engellendiğinden, anne ve babalar ayrı yaşamak zorunda kalmaktadır.  Aile kültürümüzün korunması için 4/B statüsündeki sözleşmeli personeller kadroya geçirilmeli, aile bireyleri bir araya getirilerek aile birliği sağlanmalıdır. Geleceğin teminatı çocuklarımız, ebeveynlerinin yanında büyümelidir.

Güçlü Devlet, üretken ve verimli kamu kurumları özlük haklarına kavuşmuş, aile ve kariyer kaygısı taşımayan kamu personelleri ile desteklenmelidir.

Büro Memur-Sen, kamu personellerinin sorunlarına çözüm odaklı yaklaşan, haklarını koruyan ve yeni haklar için mücadele veren öncü bir sendikadır. Kamu kurumları, çalışanlar ve ülkemizin genelinin menfaati düşünülerek, sözleşmeli personel uygulamasının sona erdirilmesi ve kadro haklarının verilmesi gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz.