Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

4 çocuğa yönelik cinsel saldırı

İstanbul Bağcılar’da 12 yaşında

İstanbul Bağcılar’da 12 yaşında bir çocuk okul çıkışı eve dönmeyince ailesi polise başvurdu. Polis okul güzergahındaki güvenlik kameralarını incelediğinde, çocuğun 60 yaşındaki su bayisi işletmecisi Metin Şenay’ın aracına bindiğini tespit etti. Su bayisine yapılan baskında, bayinin arka kısmında ses yalıtımlı bir odada küçük çocuk istismar sonrası baygın halde bulundu ve Metin Şenay tutuklandı.

Bayide yapılan aramada ele geçirilen dijital materyallerde, Metin Şenay’ın bir çok çocuğa yaptığı istismar eylemlerinin görüntülerine ulaşıldı. Metin Şenay, çocukları istismar edip video kaydı alıyordu.

Savcılık görüntülerdeki çocukları tek tek tespit etmeye başladı. İlk aşamada 2011 yılından 2021 yılına kadar istismara uğrayan bir çocuğun kimliği tespit edildi. Savcılığın çabasıyla bulunan çocuğun istismar eylemleri sonrasında felç kaldığı anlaşıldı, çocuk ifadesinde 10 yıl boyunca istismara uğradığını ancak tehdit edildiği için olayları kimseye anlatamadığını söyledi.

Savcılık 2019-2023 arası istismara uğrayan 2 çocuğu daha tespit etti. Bu çocuklar ise Metin Şenay’ın eşinin kardeşinin 2 çocuğuydu. Bu çocuklar da savcılık kendilerini bulana kadar korktukları için olayları kimseye anlatamadıklarını söylediler.

Savcılık, diğer videolar şifreli olduğu için henüz bu başka çocukların kimler olduğunu ve şahsın toplamda kaç çocuğu istismar ettiğini kesin olarak tespit edemedi. Metin Şenay hakkında bu zamana kadar tespit edilen 4 çocuğa yönelik eylemlerinden dolayı 100 yılı aşkın hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

(Halk TV-Seyhan Avşar)