Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Abdurrahman Tutdere Kimdir? Adıyaman Belediye Başkanı

Abdurrahman Tutdere kimdir? Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere’nin hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografi.

Abdurrahman Tutdere kimdir? Adıyaman

Abdurrahman Tutdere kimdir? Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere’nin hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi.

Abdurrahman Tutdere Kimdir?

Abdurrahman Tutdere 1976, Adıyaman doğumlu avukat ve siyasetçidir. TBMM 27. ve 28. dönem CHP Adıyaman milletvekilidir. 2024 yerel seçimlerinde Adıyaman belediye başkanı seçilmiştir.

Hayatı

1976 yılında Adıyaman merkezine bağlı Bağlıca köyünde doğdu. Atatürk Üniversitesi Erzincan Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2001 yılından itibaren serbest avukatlık ve uzman arabuluculuk yaptı. Adıyaman Barosu yönetiminde, Türkiye Barolar Birliği Çocuk Hakları Kurulu’nda görevler aldı.

Siyasi kariyeri

1998 yılında CHP Adıyaman İl Gençlik Kollarına katıldı. Partinin Adıyaman teşkilatında İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Sekreterliği yaptı ve birçok kez il ve ilçe kurultay delegeliği görevlerinde bulundu.

2018 seçimlerinde CHP’den Adıyaman milletvekili seçildi ve TBMM Katip üyesi olarak görev yaptı. 2023 genel seçimlerinde yeniden CHP’den Adıyaman milletvekili seçildi ve TBMM’de İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda görev aldı.

2024 yerel seçimleri’nde CHP’den Adıyaman belediye başkan adayı oldu, oyların yüzde 49,74’ünü alarak belediye başkanlığını kazandı.