Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ahmet Aydın’dan tarihi konuşma

Gönül Sofrası 2024 Seferihisar

Gönül Sofrası 2024 Seferihisar yerel seçimlerinin en büyük organizasyonu oldu

İZMİR _2024 yerel seçimlerinin en büyük organizasyonu olarak tarihe geçen Gönül Sofrası iftar programında tarihi bir konuşmaya imza atan  Cumhur İttifakı Seferihisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Aydın, “31 Mart günü Seferihisar’da nefret dili değil; sevgi kazanacak, saygı kazanacak, mutluluk kazanacak, liyakat kazanacak, Seferihisar kazanacak” dedi.

SRCN6894 scaled

Ahmet Aydın tarafından organize edilen Gönül Sofrası iftar programı 2024 yerel seçimlerinin en büyük organizasyonu olarak gerçekleşti.

Seferihisarlı vatandaşlara Gönül Sofrasından seslenen Cumhur İttifakı Seferihisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Aydın tarihi bir konuşma yaptı. Ahmet Aydın sahneye çıkarken Seferihisar Belediye Başkanı olarak takdim edilirken konuşması sık sık “Seferihisar seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla kesildi.

“Sosyal medya hesapları, salon toplantıları, açık hava toplantıları ve anketler gösteriyor ki; 31 Mart Pazar günü de Seferihisar’da nefret dili değil; sevgi kazanacak, saygı kazanacak, mutluluk kazanacak, liyakat kazanacak, Seferihisar kazanacak” diyen Belediye Başkan Adayı Ahmet Aydın, rakipleri tarafından kullanılan nefret dilini Seferihisarlı vatandaşlar tarafından kabul etmediğini söyledi.

2024 yerel seçimlerinde yeni bir siyasi akım başlattıklarını sözlerine ekleyen Aydın: “46 bin seçmeni olan Seferihisar’da 300-500 kişiyle yürüyüş yapan, miting yapan arkadaşların kullandığı dile bakıyorum sanki savaşa gidiyoruz. Bu arkadaşların şu ana kadar yaptığı bütün mitinglerde aynı kişiler var, sahneden aynı konuşmaları yapılıyorlar. Bu siyaset dilini Seferihisarlı vatandaşlarımız artık kabul etmiyor. Mitinge gelmek zorunda bırakılan ekmek paralarıyla tehdit edilen arkadaşlarımızda tasvip etmiyor” dedi.

Seferihisarlı vatandaşlara duyulan saygıya layık bir seçim kampanyası yürütmek için azami dikkat ettiklerini belirten Aydın yürüttükleri kampanya ile Seferihisar’da siyasetin önünü açtıklarını dile getirdi.

Seferihisar halkıyla birlikte 2024 yerel seçimlerinde iki şeyi başardıklarını söyleyen Aydın: “Birinci başarımız projeler, ikinci başarımız polemiğe kapalı siyaset. Polemik üzerinden siyaseti 5 yıllık ilçe başkanlığı döneminde de asla yapmadım; şu anda da yapmıyorum, bundan sonraki siyasi hayatımda da buna olanak sağlamayacağım. Vatandaşın duymak istediği; polemik değil, çatışma değil, kavga değil. Vatandaş kendisine dokunan hizmetler görmek istiyor. Hizmet ve yatırımların söylemde kalmasını istemiyor. Biz böyle bir kampanya yürütmekten, bu doğrultuda siyaset yapan ekip arkadaşlarımdan, cumhur ittifakı ortaklarımızdan, nefret dilini reddeden, sevgi ve saygı diline kucak açan, ‘bana proje ile gel’ diyen Seferihisarlı vatandaşlarımız ile gurur duyuyorum. Birbirinden çok değerli arkadaşlarımızla çalışıyoruz herkes birlik ve beraberlik içinde, ortak amacımızın Seferihisar olduğunun bilincinde. 31 Mart günü mutluluğumuzda bu saygı ve sevgi çerçevesinde olacak” dedi.

Cumhur İttifakı Seferihisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Aydın konuşmasında 2024 Seferihisar yerel seçimlerinin en büyük organizasyonu olan Gönül Sofrası için, “Bu sofra yüreğinde vatan sevgisi olanların sofrası, bu sofra kalbinde Atatürk aşkı olanların sofrası, bu sofra içinde Allah korkusu olanların sofrası” ifadelerini kullandı.

5 yıl boyunca ilçe başkanı olarak dolaştığı Seferihisar sokaklarını 2 aydır Seferihisar Belediye Başkan Adayı olarak dolaştığını belirten Başkan Adayı Aydın: “5 yıllık ilçe başkanlığı döneminde benim ve arkadaşlarımın yaptıkları ortada, tabii birilerinin ne yapmadıkları da ortada” ifadelerini kullandı.

750 milyon ₺ bütçesi, binlerce çalışanı olan Seferihisar Belediyesi’nin 15 yıldır en temel belediye hizmetlerini yerine getiremediğini söyleyen Aydın mevcut Seferihisar Belediyesi yönetimini, “Yol yapamıyorlar; bütün yollarımız delik deşik; çevre temizliğini yapamıyorlar, her yer çöp her yer şantiye, her yer moloz yığını. Seferihisar bunu hak etmiyor” sözleriyle eleştirdi.

“Seferihisar’ın bu durumda olmasının nedenini sizler de benim kadar iyi biliyorsunuz” diyen Aydın 31 Mart Pazar gününe işaret ederek: “Pazar günü Seferihisar’ın yönetilememe sorununa son vereceğiz, Seferihisar’ı belediye hizmetleriyle buluşturacağız. Çok değil 2 ay içinde Seferihisar’ın her yeri tertemiz olacak, 2 yıl içinde bozuk yol diye bir şey kalmayacak” dedi.

5 yıllık ilçe başkanlığı döneminde hizmet ederken kimsenin siyasi görüşüne ya da kökenine bakmadıklarını vurgulayan Başkan Adayı Aydın: “31 Mart’tan sonra da kimsenin siyasi görüşüne ve kökenine bakmayacağız.  Her köye, her mahalleye,  her bölgeye, tüm vatandaşlarımıza ayrım yapmaksızın eşit hizmet götüreceğiz” şeklinde konuştu.

Seferihisarlı vatandaşların temiz, seviyeli ve hizmet isteyen siyaset özlemine layık bir seçim kampanyası yürüttüklerini belirten Aydın: “Ben ve arkadaşlarım 2 ay önce yola çıkarken yaptıklarımızı; vesile olduğumuz projeleri ve 31 Mart’tan sonra yaşama geçireceğimiz projeleri anlatmak üzere yola çıktık.  Bir baktık ki 46 bin seçmenin tamamı bizi biliyor, vesile olduğumuz projelerimizi eserlerimizi biliyor, yaptıklarımızı biliyor. Bu Seferihisarlıların temiz, seviyeli ve hizmet isteyen siyaset özleminin göstergesiydi” dedi.

1 Mart’ta Seferihisar tarihinde ilk defa proje tanıtım toplantısı düzenlediklerini anımsatan Başkan Adayı Aydın: “Kampanya döneminde düzenlediğimiz tüm etkinlikler gibi proje tanıtım toplantısına da halkımız yoğun ilgi gösterdi, son yılların en kalabalık salon toplantısı olarak kayda geçti. O gün bugündür evlerde ve işyerlerinde lansmanını yaptığımız bu projeler konuşuluyor: Seferihisarlı vatandaşlarımız ‘Ahmet Aydın çözer, Ahmet Aydın ve ekibi yapar’ diyor. Bununla gurur duyuyoruz” dedi.

Bugüne kadar hep elle tutulur gözle görülür işler yaptıklarını söyleyen Aydın, 31 Mart’tan sonra da elle tutulur gözle görülür işler yapacaklarını ifade etti.

1 Mart’ta Seferihisarlılarla paylaşılan ve Seferihisarlıların yoğun ilgisiyle karşılanan 24 projenin 2 yıl içinde yaşama geçeceğini açıklayan Aydın: “Bu projeler seçimlere 1 hafta 10 gün kala hazırlanmadı. Bu projeler altyapısı hazır, mekanı belli bir projeler. Çoğunun kaynağı dahi tahsis edilmiş durumda. Seferihisarlı dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak TOKİ Seferihisar etabı: mekan belli, projesi hazır, kaynağı hazır. Seferihisar belediyesi tarafından imar planı bir türlü yapılamayan yeni devlet hastanesi: sağlık bakanlığına arazi tahsisi yapıldı, sağlık bakanlığı tarafından yatırım programına alındı, Maliye Bakanlığı tarafından bütçesi tahsis edildi. Seferihisarlı vatandaşlarımızı işyeri sahibi yapacak Doğanbey-Payamlı-Ürkmez Sanayi Sitesi: arazi belli, yapacak kurum belli. Bakan bey 1 yıl içinde bitecek açılışını birlikte yapacağız diye söz verdi. Sığacık Millet Bahçesi: arazi tahsisi yapıldı, yatırım programına alındı. 1 Mart günü Seferihisarlılarla paylaştığımız Seferihisar’da siyasetin dilini ve şeklini değiştiren projelerimizin tamamının altyapısı hazır, tamamının mekanı belli, şekli belli. Bu projeler 31 Mart’tan sonra 2 yıl içinde yaşama geçecek. Bu projeler tamamlandığında yaklaşık 700’e yakın gencimiz iş sahibi olacak” dedi.

15 yılda yapılmayan hizmetleri 5 yılda yapacaklarını ifade eden Ahmet Aydın: “Kampanyada görev alan arkadaşlarımıza, beraber yol yürüdüğümüz Cumhur İttifakı mensubu partilerin değerli temsilcilerine, Belediye Meclisi üyesi adaylarımıza, ama en çok polemiğin, nefret dilinin, kamplaşmanın tarafı olmayan ve karşısında duran Seferihisarlı vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhur İttifakı Seferihisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Aydın konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı: “Bugüne kadar yaptıklarımızla Seferihisar’da eşi benzeri olmayan bir öykü yazdık. 31 Mart’tan sonra hep birlikte yine eşi benzeri olmayan bir destan yazacağız.  31 Mart Pazar günü Seferihisar’ı gerçek belediyecilikle tanıştıracağız” dedi.