Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ahmet Önal Kimdir? Hayatı, Biyografisi

Ahmet Önal kimdir? Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal’ın hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografi.

Ahmet Önal kimdir? Kırıkkale
70 / 100

Ahmet Önal kimdir? Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal’ın hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı.

Ahmet Önal Kimdir?

Ahmet Önal, Hukukçu, avukat ve siyasetçidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 28. dönem Kırıkkale milletvekili ve Kırıkkale Belediye Başkanı’dır. 22 Kasım 1983, Kırıkkale doğumludur. Baba adı Ahmet, anne adı Zübeyde.

2005 yılında Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Kırıkkale’de serbest avukatlık yaptı. Kırıkkale Barosunda birçok komisyonda görev aldı. 2015-2018 yılları arasında CHP Kırıkkale İl Başkanlığı görevini yürüttü.

Ahmet Önal, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden XXVII. Dönem Kırıkkale Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Millî Savunma Komisyonu Üyesidir. Orta düzeyde İngilizce bilen Önal, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ahmet Önal, 14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden XXVIII. Dönem Kırıkkale Milletvekili olarak Kırıkkale’de çalışmalarına devam etmekteyken 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kırıkkale Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.