Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK Partili adaylar, Mardinli hemşerilerinden 31 Mart 2024 yerel seçimleri için destek istedi.

AK Partili adaylardan MARVAK

AK Partili adaylardan MARVAK ziyareti

AK Parti Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı ve AK Parti Karabağlar Belediye Başkan dayı Mehmet Sadık Tunç, İzmir Mardinliler Eğitim Kültür Dayanışma ve Kalkınma Vakfı’nı (MARVAK) ziyaret etti.

MARVAK Başkanı Rasim Kahraman’ın ev sahipliği yaptığı toplantıya 22. dönem Mardin Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez, AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Mardin Tanıtım ve Kültür Derneği Başkanı Beşir Tunç, Mardinli meclis üyeleri, Mardinli muhtarlar ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.

ceyda bölünmez çankırı

AK Parti Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, “Taraf olmazsan bertaraf olursun. Bizim birlikte iş yapacağımız daha çok yolumuz var. Biz birbirimize güç verirsek kuvvetleniriz. Gün geçtikçe çoğalmaya, birbirimizin ellerinden tutmaya başladık. Bazen 1 adım geri gitmek iki adım ileriye gitmek demektir. Biz kendimize çok güveniyoruz. Seçilebilecek yerlerdeyiz. Sizlerden aldığımız destekle biliyoruz ki seçileceğiz. Beklenen an geldi. Yaşadığınız ama doymadığınız bu şehirde biz hizmet etmeye geldik. Cumhurbaşkanımız arayıp görevi tevdi edince sana güveniyorum hem teşkilatıma hem de oradaki demografik yapıy’ a dedi. Çünkü o da güveniyor buradaki demografik yapıya. Kızınız, bacınız olarak size güveniyorum. Burada sadece kendime çalışmıyorum. Bütün 30 ilçe belediye başkan adayımıza çalışıyorum” sözleri dikkat çekti. Çankırı,  “6-7 sene vekil olarak hizmet verdim. Bu kentte adım attığım yerde, bir bakıyorsunuz su basmış sokakları, bir bakıyorsunuz evler yıkılmış. İzmir’de zamanın yetmeyeceği kadar hizmet var. O zamanı iyi kullanıp İzmir’i ihya etmeliyiz. Bu saate kadar bizler bunu hakkıyla yerine getirdik. Allah izin verirse bundan sonra da yerel belediyelerin, merkezi hükümetin uyumuyla çalışacağı muazzam çalışmalar yapacağız. Konak İzmir’in kalbi. mehmet sadık tunç

 

AK Parti Karabağlar Belediye Başkan Adayı Mehmet Sadık Tunç

“Anadolu’nun en ücra köşesinde dahi doğalgaz varken İzmir’in göbeğinde, Karabağlar’da vatandaşa diyoruz ki ‘Size doğalgaz getireceğiz’. Ne kadar acı ne kadar çirkin. AK Parti’nin elinin değdiği her şehirde doğru belediyeciliği göreceksiniz. Sayısız örnekleri var.  Böylesi bir kente bu kötülük neden reva görülüyor? ‘30 yılım Bornova’da geçti’ diyen bir hanımefendiyi Karabağlar’a aday gösterdiler. Seçmenle dalga geçtiler. ‘Tıpış tıpış seçeceksiniz’ dediler. Ama Karabağlar halkı onların sandığı gibi tıpış tıpış oyunu vermeyecek. Halk, bu kadar hoyrat, bu kadar ciddiyetsiz davranan insanlara cevabını vermeli. Bugüne kadar sizler için elimizden gelen iyi işleri yapmaya çalıştık. Bugün ise bizler size emanetiz. Lütfen desteğinizi sandıklarda gösterin. Desteğinizi hissettirin ki bizler de başımız dik bir şekilde önümüzdeki günlerde de sizi temsil edelim” mesajını verdi.

22. dönem Mardin Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez

“Konak ve Karabağlar bizim şerefimiz. İzmir’deki Mardinlilerin basacağı mühür Konak, Karabağlar ve Büyükşehir. Elbette ki 30 ilçe için desteğinizi bekliyoruz” dedi.Öte yandan birtakım eleştirilerde de bulunan Bölünmez, “Mardin’deki en eski mahalleler dahi sizin evlerinizin bulunduğu bölgelerden daha güzel. Siz medeniyette değilsiniz. Medeniyet Mardin’de kalmış, İzmir’de oturduğunuz evleri gördüm, Gültepe’yi, Kadifekale’yi gördüm. Atalarımızın Mardin’de oturduğu evler bile kaldığınız yerlerden iyi. Bu yaşamı CHP belediyeciliği size reva gördü. Ama mecbur bırakıldığınız bu yaşamlar sizin kaderiniz olmasın. Kızım ve Sadık Bey size emanet” cümlelerine dikkat çekti.

MARVAK Başkanı Rasim Kahraman

“İki kardeşimiz de bizim gururumuz. İki kardeşimize de sahip çıkalım. Henüz daha seçim olmadan önce ‘Mardinli hemşerilerimiz aday olursa oy vereceğiz’ dediniz. Şimdi kırgınlık zamanı değil. Mardinliler olarak bürokratlara ihtiyacımız var. Gün bugündür, hepimize düşen görev 31 Mart’ta iki kardeşimizi başkan yaptırmak. Gün birleşme birlikte yola çıkma zamanı, araya nifak koymalarına izin vermeyelim. Onlar için 7 / 24 çalışacağız” çağrısında bulundu.