Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ali Demirçalı Kimdir? Hayatı, Biyografisi

Ali Demirçalı kimdir? Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı’nın hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografisi.

Ali Demirçalı kimdir? Yüreğir
70 / 100

Ali Demirçalı kimdir? Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı’nın hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı.

Ali Demirçalı Kimdir?

Bir fabrika işçisinin oğlu olarak 1 Nisan 1965 tarihinde Elazığ Sivrice’de dünyaya geldi. Çocukluk ve gençlik yılları Yüreğir’de, ilçenin sıcakkanlı insanlarıyla birlikte geçti. Liseden mezun olduktan sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne kaydoldu ancak bir süre sonra eğitimini bırakarak özel sektörde çalışmaya başladı. Kurucu ortağı olduğu Ara İnş. Ltd. Şirketi, A.F.D. Yapı Ltd. Şirketi, Asal Yapı Ltd. Şirketi ve Astay İnşaat Turizm Sanayi Ltd. gibi şirketlerde görev aldı. Kurduğu şirketlerle başarı basamaklarını tırmandı. Bugüne kadar Adana’da depreme dayanıklı binlerce modern konut ve işyeri inşa etti.

2011-2015 yılları arasında Adana Milletvekili seçilerek TBMM’de görev yaptı. Mecliste, Milli Savunma Komisyonun’da görev aldı. 31 Mart 2024 yerel seçiminde CHP’den Yüreğir Belediye Başkanı seçildi. Halen görevine devam etmektedir. Demirçalı, evli ve iki çocuk babasıdır.