Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ankara Kulübü’nün acı kaybı: Selami Başer, sonsuzluğa uğurlandı

Ankara’da önceki gün vefat eden Ankara Kulübü Derneği Ayaş Şube Başkanı Selami Başer, Ayaş’ta son yolculuğuna uğurlandı.

Ankara’da önceki gün vefat

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat eden Ankara Kulübü Derneği Ayaş Şube Başkanı ve Ankara Kulübü Derneği Şubeler Türk Müziği Korosu Kurucu Başkanı Selami Başer, Ankara Kulübü camiasının da hazır bulunduğu ailesi, dostları ve sevenleri tarafından Ayaş’ta son yolculuğuna uğurlandı. 

64 yaşında hayata gözlerini yuman merhum Selami Başer için ilk olarak Ankara Kulübü Derneği Ayaş Şube önünde anma töreni düzenlendi. Şube konağı önüne getirilen tabutu başında toplanan sevenleri ve dostları gözyaşı içinde Selami Başer’i andı.

SEYMENLERİN SAYGI NÖBETİYLE UĞURLANDI

Seymen arkadaşlarının merhum Selami Başer’e saygı nöbetinde bulunduğu, gözyaşı ve duygu dolu anma programında bir konuşma yapan Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, “Çok acı bir günümüz. Ankara Kulübü ailemiz önemli bir ismini; Selami Başer’i kaybetti. Bugün burada büyük bir Ayaş sevdalısı, büyük bir Ankara sevdalısı, bir Ankara Seymeni dostumuz, kardeşimiz Selami Başer’i sonsuzluğa uğurlamak için toplandık. Selami Başer, sayısız yetenek ve nitelikleri olan iyi bir Seymendi, iyi bir müzisyendi ve en önemlisi de iyi bir insandı. Ankara Kulübü Ayaş Şubemizin ve Ankara Kulübü Şubeler Sanat Müziği Koromuzun kurucusuydu. Her alanda topluma katkısı olan bir insandı Selami Başer. Ayaş ve Ankara’ya, Seymenlik geleneğine, Ankara müziğine çok büyük katkısı olan bir insanı, can yoldaşımızı, böylesine mümtaz bir kişiliği en verimli çağında kaybettiğimiz için son derece üzgünüz. Ankara Kulübü camiası onu hiçbir zaman unutmayacaktır. Ruhu şad olsun. Başer ailesine, Ankara Kulübü camiamıza, Ankaralılara, Ayaşlılara sabır ve başsağlığı diliyorum.” dedi.

Ankara Kulübü Derneği Ayaş Şube Konağı önünde düzenlenen anma töreninin ardından Selami Başer’in naaşı, Ayaş Şeyh Muhiddin Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra Ayaş Merkez Mezarlığında dualar eşliğinde toprağa verildi.