Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ANKARA’DA GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ ALEVLER İÇİNDE

5 / 100 ANKARA’DA
5 / 100

ANKARA’DA GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ ALEVLER İÇİNDE.

Ankara Yenimahalle ilçesinde yer alan Hurdacılar Sanayi Sitesi’nde, geri dönüşüm tesisinde araç lastikleri ve atıkların bulunduğu alanda sebebi bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına müdahale etmek için şehirdeki bütün itfaiye araçları karadan müdahale ederken, havadan da helikopter’ler yangına müdahale ediliyor.
Hurdacılar sanayii sitesi ,geri dönüşüm tesisinde çıkan yangının yoğun dumanı, bütün Ankara semalarını kapladı. Ankara’nın her tarafından rahatlıkla görünen yangın,çevrede yer alan diğer tesislerde sıçradı.Lastik, yanıcı ve patlayıcı güce sahip maddelerin ve rüzgarın etken olmasından dolayı yangın devam ediyor.Yangın,Ankara’nın bugüne kadar en büyük yangını olarak nitelendiriliyor. İvedikköy Mahallesi’nde öğle saatlerinde hurdalık alanda çıkan yangına, helikopter ve itfaiye araçların dahilinde, büyük yangın söndürme uçakları da müdahalesi sürerken, Jandarma ekipleri can güvenliği için, giriş ve çıkışları kontrol altına aldı. Bölgede park halindeki 2 otomobil de yandı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Levent Çeri, gazetecilere,yangın ile ilgili açıklamalarda bulundu.ÇERİ açıklamasında,yangının meydana geldiğinin ve bu açık alanda ise fabrikaların bitişik nizam faaliyet gösterdiğini söyledi.ÇERİ;
“Henüz net çıkış sebebini bilmiyoruz, ancak bize ilk ihbar açık alanda hurdalık alanda çöp yangını olarak geldi. Tüm itfaiye istasyonlarımız, izindeki itfaiyecilerimiz bölgede. Diğer birimlerden hava desteği de istedik. Şu anda bölgeye bir tanesi intikal etti. Çalışmalarımız devam ediyor. Biz bölgeye daha fazla ilerlemeden kesmeye çalışıyoruz. Can kaybı yok. Rüzgar çok etkili maalesef. Çok etkili ve açık alanda çok lastik yığılmış. yakın dükkanlar birbirlerine bahçeleri sürekli lastik yığılmış. Maalesef sirayetler söz konusu. Bunun havadan müdahale edilen yerden müdahaleyle engellemeye çalışıyoruz.”dedi.
Yangın bölgesine, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ’ da giderek ekiplerin çalışmalarını inceledi, yetkililerden bilgi aldı.