Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ankara’da Mansur Yavaş açıklama yapıyor! Ankara halkı Yavaş’ı dinliyor

Ankara’ya yeniden aday olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, proje tanıtım toplantısında konuştu.

Ankara'ya yeniden aday olan

31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday gösterdiği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bugün Atatürk Spor Salonu’nda konuşma gerçekleştiriyor.

Mansur Yavaş “Çalışılabileceğini herkes görüyor ve biliyor. Şu küfleleri hatırlıyorsunuz değil mi seçimden önce? Bakalım bu seçimden önce de şapkadan ne tavşanlar çıkacak. Sosyal yardımları kesecekler, personeli işten çıkaracaklar. Bunlar belediyeyi yönetemezler. O kadar borçlu ki ilk ayın maaşını bile ödeyemezler.

“300 MİLYON DOLARLIK BORCUNU KAPATTIK”

Bu korkunun siyasetinin gerçek olmadığını artık herkes gördü. Sosyal yardımlar uygar ve inançlarımıza uygun hale geldi. Maaşlar gününde ödendi. Bir de üzerine eski dönemin 300 milyon doları AK Parti için alınan ve 3 yıl sonra ödemesine başlanacak bu durumda faizini hesap edin. 300 milyon dolarlık borcunu kapattık.

ANKARA ÖDÜLE DOYDU

Zorlu maaşlara, müziklere, açılışlara götürülen personel artık sadece ve sadece işini yapıp ekmeğini kazanır karşılığında alır hale geldi. Tüm bu çalışmaların sonucunda Ankara Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Şeffaflık Derneği’nden ödül kazandı. Dünya Belediye Başkanları Başkent ödülünü kazandı. Mutlu Şehirler ödülünde Bronz Sertifika kazandı. İnşallah altını da alacağız. Avrupa Konseyi tarafından verilen Avrupa Yönetişi Mükemmelliği Markası ödüllü ilk kazanan Büyükşehir Belediyesi oldu.

“EN YÜKSEK KREDİYE SAHİP BELEDİYE ANKARA”

Uluslararası Değerlendirme Kuruluşu FİÇ’in analizinde Türkiye’deki en yüksek kredi biletiyatına sahip belediye yine Ankara Büyükşehir Belediyesi oldu. Bu ödüller Mansur Yavaş’a ait değildir. Bu ödüller altı milyon Ankaralı hemşerimdedir. Çünkü biz kararları tek başına kendimiz değil Ankara halkıyla hep birlikte veriyoruz. Ankara Kent Konseyimiz Ankara Kent Konseyimiz bin sekiz yüz birleşimiyle dünya çapında ödüller alıyor. Sık sık düzenlenen muhtarlar buluşmasıyla mahallelerin sorunları tek kez not ediliyor.

“EKONOMİK OLARAK ÇİFTÇİYE DESTEK OLDUK”

Belediye Başkanı artık köy köy bucak bucak geziyor. Sorunları yerinde tespit ediyor. Şimdi ekrana bazı muhtarlarımızın görüşlerini lütfen yansıtın. Rica ediyorum. Belediyemizin öyle güzel bir desteği ki bu bize köyümüze sadece bununla yetinmiyoruz. Biz burada tohum da aldık. Gübre aldık. Mazot desteği aldık. Ha bir de bu. Domates, biber, çeşit. Çok büyük desteği. Allah razı olsun. Ekonomik olarak da çiftçiye çok büyük destek oldu. Burada şu an Mansur Başkanımız. Evet. Sayın Genel Başkanım. İnanmıyorum.” dedi.

Başkentpostası.com