Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ankara’nın vazgeçilmezi Aspava nedir? Ankara’da bol ikramlı Aspava kültürü nereden geliyor?

“Aspava,” özellikle Ankara ve çevresinde sıkça duyulan bir kelime olup, genellikle bir tür fast food veya atıştırmalık işletmesini ifade eder. Ankara’nın belirli ilçelerinde pek çok farklı şubeyle açılan ‘Aspava’ daha çok Emek tarafında bulunuyor. Peki, Ankara’da Aspava’nın açılımı nedir?

"Aspava," özellikle Ankara ve

Aspava, genellikle gece geç saatlere kadar açık olan, gençlerin ve geceleyin aç kalanların uğrak noktalarından biri olarak bilinir. Şimdilerde pek çok farklı işletme ‘Aspava’ adı altında şube açarken bol ikramlarıyla Ankara’nın vazgeçilmez mekanıdır.

ankara aspava

Ankara’daki aspavalar genellikle döner, şiş kebap, pide gibi hızlı servis yapabilen ve genellikle gece geç saatlere kadar açık olan işletmelerdir. Bu tür mekanlar, genellikle gençler arasında popülerdir ve sosyal aktivitelerin bir parçası olarak tercih edilir. Aspava terimi, özellikle Ankara’da yaygın olarak kullanılan bir tabirdir ve Türkiye’nin diğer bölgelerinde aynı sıklıkta kullanılmayabilir.

ankara aspava 1 1

ASPAVA AÇILIMI NEDİR? 

Aspava açılımı, “Allah Sağlık, Para, Afiyet Versin Amin” cümlesinin baş harflerinden oluşan kısaltaya Aspava denir.

İl içinde birçok Aspava şubesi vardır. Fakat bir zincir restoranı değildir. Her biri birbirinden bağımsız kebap salonlarıdır.

SSK DÖNER NEDİR?

Ankaranin vazgecilmezi Aspava nedir Ankarada bol ikramli Aspava kulturu nereden geliyo

Aspava’nın meşhur yemeği ‘SSK DÖNER’ merak edilen yemekler arasında yerini alıyor. Dürüm soslu ya da sossuz olarak müşterinin isteğine göre servis edilir. Dürümün içine sos ve soğan istenirse SS kısaltması sos, soğan ve kaşar istenirse SSK kısaltması kullanılır.