Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ANKARA’YA YENİ METRO HATTI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara’da Kahramankazan Yolu ve Veterinerlik, Bitik ile İmrendi kavşaklarının açılış törenine katıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı

Törende konuşma yapan Bakan Uraloğlu, Ankara’daki metro çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Kızılay-Esenboğa metro hattını yatırım programına alındığını açıklayan Uraloğlu, “Kısa zamanda ihalesini yapacağız.” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara Kahramankazan Yolu ve Veterinerlik, Bitik, İmrendi Farklı Seviyeli Kavşakları Açılış Töreninde konuştu.

Türkiye’nin dört bir yanında yatırım yapmaya devam ettiklerini belirten Uraloğlu, “Ne diyor Cumhurbaşkanımız ‘yol medeniyettir’. Aynı zamanda yol gelişmedir. Yol büyümedir. Ülkemizin son 22 yılda gerçekleştirdiği büyük kalkınma hamlesinin temel altyapısını ulaşım yatırımları oluşturmaktadır.” dedi.

ANKARA’YA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Ankara’daki metro yapımı çalışmalarına da değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ankara’da metrolar konusunda 2019’dan beri durduğumuz metro inşaatını hatırlıyor musunuz? Hatırlamıyorsunuz. Niye? Biz Ankaralıların tercihine saygı duyduk. Hizmet etmeye de devam ettik bundan sonra da hizmet etmeye de devam edeceğiz. Biz Ankara’ya daha iyi hizmet edebilmemiz için biz Büyükşehir ile beraber çalışmamız lazım. İş birliği yapmamız bu hizmetleri artırmamız lazım. Onun için Turgut Altınok kardeşim bu anlamda Cumhurbaşkanımızın takdir ettiği bir süreçte büyükşehir belediye başkanı adayımız odu. İnşallah belediye başkanımız da olacak. Biz buna inanıyoruz Ankara’ya hizmetlerimiz bir bir ve katlanarak devam edeceğiz. Birçok metroyu açtık. Sincan-AKM Garı açtık. 2024 yılı yatırım programına Kızılay-Esenboğa-Hattının yatırım programına aldık. Onu da planlıyoruz. Kısa zamanda ihalesini yapacağız.”

Kaynak

Memurlar.net