Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Araç Kiralama Taleplerinde Büyük Artış

Son zamanlarda artan fiyatlar, düşen alım gücü ve daralan krediler nedeniyle birçok vatandaş için araç satın alma hayali gerçekleşemez hale geldi

Son zamanlarda artan fiyatlar,
5 / 100

Son zamanlarda artan fiyatlar, düşen alım gücü ve daralan krediler nedeniyle birçok vatandaş için araç satın alma hayali gerçekleşemez hale geldi. Bu durum, vatandaşları araç kiralamaya yönlendiriyor. Ancak araç kiralamada da son bir yıl içinde ciddi bir artış yaşandı. Geçen yıl 500 liraya kiralanabilen en uygun aracın kirası bugün 900 liraya ulaştı, bu da yüzde 70’lik bir artışa denk geliyor.

Bayram sezonunda da durum pek iç açıcı değil. Geçen bayrama göre bu bayram araç kiralama taleplerinde yüzde 40’lık bir artış yaşandı. Bu durum, fiyatların artmasının yanı sıra araçların kiralama sürelerinin kısalmasına da neden oluyor. Vatandaşlar, ekonomik sıkıntılar nedeniyle araç kiralamakta zorlanırken, bu durumun bayram tatillerinde de etkili olduğu gözlemleniyor. Araç kiralama şirketleri ise talebe yetişebilmek için fiyatları sürekli olarak revize etmek zorunda kalıyor. Bu durum, toplumun genel ekonomik durumu hakkında da dikkat çekici bir gösterge olarak karşımıza çıkıyor.