Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Atatürk’ün Ankara’ya gelişi Yenimahalle’de kutlandı

99. Yıla coşkulu kutlama

99. Yıla coşkulu kutlama

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 99’inci yılı Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde coşkuyla kutlandı. Yenimahalle Belediyesi ve Ankara Kulübü Derneği işbirliğinde düzenlenen gece Türklerin yiğitlik ve mertlik simgesi olarak bilinengeleneksel sinsin oyunu ile başladı.Yakılan dev ateş etrafında sinsin oynayan Seymenlere Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da eşlik etti.

Atatürk’ün ışığında yürümeye devam edeceğiz

Başkan Yaşar ve Ankara Kulübü Derneği Başkanı Metin Özaslan’ın ev sahipliğinde düzenlenen programda konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi YaşarAtatürk ve cumhuriyet sevdalılarını Yenimahalle’de ağırlamaktan onur duyduğunu söyledi. Yaşar, “Bugün kim olursak olalım, hangi makamlarda olursak olalım herkes konumunu Mustafa Kemal Atatürk’e, kurduğu cumhuriyete ve devrimlerine borçludur. Ülkelerin başkentleri simgedir. Ankara sadece Ankara’da oturanların değil her yurttaşımızın üzerine titremesi gereken, koruması gereken bir şehirdir. Çünkü ülkeler başkentleriyle anılır. Atatürk’ün kurduğu rejim sadece Türkiye’ye değil bütün mazlum milletlere örnek olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında yürümeye devam edeceğiz” dedi.

27 Aralık Ankara’nın Rönesans’ıdır

Ankara Kulübü Derneği Başkanı Metin Özaslan da 27 Aralık’a gereken değerin verilmediğinden yakınarak “Biz 27 Aralık 1919’u Ankara’nın Rönesans’ı, yeniden doğuşu diye tanımlıyoruz. Ankara bu tarihte yeniden ayağa kalktı, adeta şahlandı. 27 Aralık basit bir karşılama töreni değil, yaşadığımız son geleneksel devlet kurma dönemidir ve bu töreni yaşatmak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve tüm Türk vatandaşlarının boynunun borcudur” dedi.

Gecede Şef Arif Balaban yönetimindeki Ankara Kulübü Derneği Türk Halk Müziği Topluluğumuhteşem bir konser verdi. Halk müziğinin birbirinden güzel eserlerini salonu dolduran konuklar hep bir ağızdan söyledi. Ankara Seymenlerinin ve Bacıerenlerin gösterileri de konuklardan bol bol alkış aldı.

Programda;Çınar Seymenleri ve Milli Mücadeleye önemli katkıları olmuş Ankara aileleri de plaketle ödüllendirildi.