Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ATO GİRİŞİMCİLİRİ EĞİTMEYE DEVAM EDİYOR

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM SEMİNERLERİ DİZİSİNİN İLKİ ATO’DA GERÇEKLEŞTİ.

-ATO YÖNETİM KURULU SAYMAN ÜYESİ M. ÜLKÜ KARAKUŞ: “ATO’DAN GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ALAN 100 KİŞİDEN 25’İ İŞLETME KURDU”

“ATO OLARAK GİRİŞİMCİLİĞİ DESTEKLEMEYE ÖZEN GÖSTERİYORUZ”

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM SEMİNERLERİ DİZİSİNİN

21 ŞUBAT 2019-Ankara Ticaret Odası (ATO), ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünde temel faktörlerden biri olan girişimciliği desteklemeye devam ediyor. ATO, girişimci adayları ve girişimcilerin, iş yaşamında ihtiyaç duyacakları konularla ilgili bilgilenmelerini sağlamak amacıyla “Girişimcilik Eğitim Seminerleri”ne başladı. Seminerlerin ilki “Yeni Dönem Girişimcilik Desteği” başlığıyla ATO Meclis Salonu’nda yapıldı.

 

 Seminerin açılışında konuşan ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Murat Ülkü Karakuş, Türkiye’nin nüfusunun yüzde 51’inin 30 yaşın altında olduğuna dikkat çekerek, “Bu müthiş bir güç, müthiş bir insan sermayesidir. Doğru kullanır, doğru yönlendirebilirsek başarılı sonuçlar ortaya çıkartabiliriz” dedi. Türk toplumunun girişimciliğe hevesli olduğuna dikkat çeken Karakuş, ATO olarak girişimci gücü cesaretlendirmek için girişimciliği desteklemeye özen gösterdiklerini söyledi.

 

-GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ALAN 100 KİŞİDEN 25’İ İŞLETME KURDU-

 

ATO olarak KOSGEB ile protokol imzaladıklarını ve uygulamalı girişimcilik eğitimleri düzenlediklerini anlatan Karakuş, 2018 yılında düzenlenen eğitimlere 460 kişinin katıldığını bildirdi. Karakuş, ATO’da uygulamalı girişimcilik eğitimi alan her 100 kişiden 25’inin işletme kurduğunu bildirdi.

 

ATO olarak ayrıca Oda üyelerinin devletin verdiği destekler hakkında bilgi alması için “ATO Devlet Destekleri Bilgilendirme Merkezi”ni kurduklarını da ifade eden Karakuş, “Bu merkezle üyelerimizin teşvik ve hibelerle ilgili tek bir adresten bilgi, rehberlik ve yönlendirme hizmeti almalarını sağladık” diye konuştu.

 

Açılış konuşmasının ardından KOSGEB KOBİ Uzmanı Saliha Kurt ile Bireysel Genç Girişimci Programı (BIGG) TÜBİTAK Uygulayıcı Kuruluşlarından TOBB ETU Teknoloji Transfer Ofisi Girişimcilik Merkezi Müdürü Şevket Kürkçüoğlu katılımcılara girişimci destekleri hakkında sunum yaptı.

 

Seminerde ayrıca KOSGEB desteğiyle işletmelerini kuran Asu Yılmaz ve Batu Ersu katılımcılarla deneyimlerini paylaştı.

 

-EĞİTİM SONUNDA SERTİFİKA VERİLECEK-