Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AYDINLIK DEMOKRASİ PARTİSİ GENEL BAŞKANI ZEYNEP YIKARBABA BAŞKENT POSTASINA KONUŞTU

Başkanlar Konuşuyor’un Konuğu Aydınlık Demokrasi Partisi Genel Başkanı Zeynep Yıkarbaba, yerel seçim sürecini değerlendiriyor ve partisinin gelecek hedeflerini paylaşıyor. Ayrıca, teşkilatların sahadaki güçlü ve etkin çalışmalarından söz ediyor.

Başkanlar Konuşuyor'un Konuğu Aydınlık

Zeynep Yıkarbaba;

“Aktif olarak 25 yıldır siyasetin içindeyim. 2021 yılında Partimizi kurduk. 50 ilde 400 ilçede teşkilatımız kuruldu. Çok yoğun bir tempo içerisinde yerel seçimlere giriyoruz. Bu yolculuk rahmetli babamla başladı. Babam bizi çok aydın bir bakış açısı ile yetiştirdi. Bu millet , bu vatan ,bu devlet için hizmet edin dedi. Küçük yaşlardan berri siyasete yatkın büyüdüm. Pandemiden önce kadınlara yönelik bir dernek kurmak istedim. Bunun 67 tanesini kurmuştum. Hedefimiz 81 ilde faaliyet göstermekti. Fakat pandemiden dolayı bırakmak zorunda kaldık. Ve bu faaliyetimizi, gönül sevdamızı partimizin içerisinde devam ettirmeye karar verdik. En çok istediğim şey , kadınlarımıza, çocuklarımıza küçücük bir noktada destek olabilirsek bu bizi çok mutlu eder diye düşündüm.

Biz genel seçimlere girebilecek pozisyondaydık. O dönemde Genel Başkan ben olsaydım girerdik.Teşkilat anlamında çok şanslıyım.Biz bu yola vatan, millet, devlet sevdasına inanan arkadaşlarla yola çıktık. Çalışma arkadaşlarımızla birlikte çok yoğun bir şekilde çalıştık 50 il ile kalmayarak bu sayıyı çoğalttık. Davaya inanan arkadaşlarla olduğunuz zaman işiniz çok kolay oluyor. Görev vermeden görev aldılar. Hepsine teşekkürlerimi sunuyorum.

Yerel seçimlerde, 81 il 922 ilçede girebiliyoruz. Biliyorsunuz bu yerel seçim kolay olmadı. Biz halkın içinden gelen halkı temsil eden bir partiyiz. Aydınlık Demokrasi Partisi ,Türkiye Büyük Millet Meclisinde olmak zorunda. Onun için görüşmelerimiz devam ediyor. Vekillerimizle görüşüyoruz. Adaylarımız belirleniyor. Belediye başkan adaylarımızda var, Buradan tüm halkımıza sesleniyorum; sizlerin tüm dertlerini, sıkıntılarını çözecek halkın içinden gelen insanlarız. Başkan adaylarımıza destek verelim onları seçelim ve sizi en güzel şekilde temsil edelim. Seçimlerden umutluyum. Biz iktidar partisi değiliz, mualefet değiliz. Hiç bir zaman onları eleştirerek çıkmadım.Biz dedik ki, ADP’yiz dedik. Türkiye haritasının üzerinde 7 yıldızımız var bu 7 bölgeyi temsil ediyor. Dil,din mezhep ayrımı yapmadık. Güneyi, doğusu, batısıyla bizim dedik. Türkiyeyiz, halkız dedik. Ve yeni yüzyılın partisi diyoruz Aydınlık Demokrasi Partisi’ne.

Mecliste, çok kıymetli vekillerimizle görüşmeler halindeyiz. Belki genel seçimlere kalmadan biz mecliste oluruz. Meclisin bizim partimize ihtiyacı var diye düşünüyorum. Çünkü biz halktan geldik halkın içinde olduğumuz için, ben bir Fatma Bacı, Nene Hatun gibi çalışmak istiyorum.

Buradan tekrar tüm Türkiye halkımıza sesleniyorum. 31 Mart Yerel seçimlerde Partimize Belediye Başkan Adaylarımıza destek verin.Destek verdiğinizde, kadınlarımıza, gençlerimize,ekonomik sıkıntıları olan herkese kapılarını açacaklardır. Güzel şeyler olacağına inanıyorum sadece halkımın desteğine ihtiyacım var. Sizler destek verdikten sonra inanıyorum Türkiye Büyük Millet Meclisi’ nin kapısı bizlere açılacaktır.”