Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ayhan EREN Kimdir?

Ayhan EREN kimdir? Batman / Kozluk Belediye Başkanı Ayhan EREN’in hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografi.

Ayhan EREN kimdir? Batman

Ayhan EREN kimdir? Batman / Kozluk Belediye Başkanı Ayhan EREN’in hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı. Ayhan Eren özgeçmiş.

Ayhan EREN Kimdir?

02.03.1980 tarihinde Batman’ın Kozluk ilçesine bağlı Kumlupınar köyünde dünyaya geldi. Evli ve dört çocuk babası olan Eren, ilkokulu Kozluk’ta Liseyi Batman Fatih Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimine Azerbaycan’da Mimarlık bölümünde devam etmektedir.

İş insanı olarak pek çok sektörde deneyim sahibi olan Eren Kozluk merkez Komando mahallesinde kurduğu Eren Tuğla Fabrikası ile Kozluk halkına önemli bir istihdam kapısı açmıştır.

2009 ve 2014 arası Kumlupınar köyünde muhtarlık görevini üstlenen Eren,31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi Kozluk Belediye Başkan adayı olarak siyasete girdi.

Halkın Teveccühünü alan Eren Kozluk Belediye Başkanı olarak çalışmalara başlasa da kısa sürede partisi ile yol ayırımına gitmek zorunda kaldı.

21 Nisan 2020 tarihinde HDP’den istifa eden Eren, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kabulü ile 13 Ağustos 2020 tarihinde Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki tarafından parti rozeti takılarak Adalet ve Kalkınma Partisine geçiş yaptı.