Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AZE Medya’nın yeni Yönetmeni: Nuray Başaran

AZE Medya’nın yeni GYY Nuray Başaran oldu
Nuray Başaran, 1 Şubat 2024 Perşembe günü itibariyle AZE Medya’nın Genel Yayın Yönetmeni olarak göreve başladı.

AZE Medya'nın yeni GYY

AZE Medya’nın yeni Genel Yayın Yönetmeni olan Nuray Başaran, araştırmacı gazeteci, yazar ve akademisyen kimliğiyle dikkat çekiyor. Daha önce çeşitli gazete ve televizyonların Ankara Temsilciliği görevini uzun süre başarıyla yürüten Başaran, şimdi deneyim ve birikimleriyle AZE Medya’da önemli bir rol üstleniyor.

Nuray Başaran Kimdir?

Nuray Başaran, İzmir doğumlu bir gazeteci, yazar ve akademisyendir. Menemen Lisesi mezunu olan Başaran, eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı’nda devam etti.

Kariyerine gazetecilikle başlayan Başaran, Milliyet Gazetesi İzmir Bürosu’nda stajyer olarak çalıştıktan sonra Yeni Asır Gazetesi’nde eğitim, adliye ve sağlık muhabirliği yaptı. Daha sonra TRT İzmir Televizyonu’nda Program Haber Uzmanı olarak görev aldı ve çeşitli programlarda yapımcı, reji asistanı ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak çalıştı. Star Gazetesi’nin Ankara Bürosu’nda Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento Muhabiri olarak görev yaptıktan sonra Akşam Gazetesi’nde köşe yazarı ve Ankara Temsilcisi olarak çalıştı.

Türkiye’nin ilk kadın Ankara Temsilcisi unvanını aldı. Sonrasında Star TV Ankara Temsilcisi olarak çalıştı ve Referans Gazetesi’nde köşe yazıları yazdı. Ardından Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dersler verdi ve Basın İlan Kurumu’nun “Tecrübe Paylaşım Günleri” toplantılarında konferanslar verdi. Ayrıca Uluslararası Vizyon Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu ve doktora çalışmalarını sürdürmektedir. 2017’de NGazete adlı dijital gazeteyi kurarak günlük makaleler yazmaya başladı ve hala yayın hayatına devam etmektedir. Başaran, evli ve bir çocuk annesidir ve Sürekli Basın Kartı sahibidir.