Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAĞLAR’IN ÇEHRESİ YENİ HİZMETLERLE DEĞİŞİYOR

Başkent Postası/ Murat Genç

Başkent Postası/ Murat Genç

BAĞLAR’IN ÇEHRESİ YENİ HİZMETLERLE DEĞİŞİYOR
Bağlar Belediyesi, ilçe merkezi ve kırsal bölgelerdeki alt yapı ve üst yapı yenileme çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Şeyh Şamil Mahallesi’nde parke taşları tamir edilirken, Bağcılar Mahallesi’nde yeni yapılan kaldırımlara yeni parke taşları döşendi. Uzunbahçe Mahallesi’nde hem yeni yollar yapıldı, hem de su taşkınlarına karşı yerin altına beton borular monte edildi.
Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin hizmet çalışmalarına aralıksız olarak devam ettiğini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Bir çok bölgede vatandaşlarımızın arzu ettiği hizmetleri kazandırmaya devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu.052904 20231130 082804

Uzunbahçe Mahallesi’ne Yeni Yol Ve Beton Boru Çalışmaları
Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kırsal bölgelerde vatandaşların yeni yapılar inşa ettiği yerleşim yerlerinde yeni yollar yaparak su taşkınlarının önüne geçmek için yerin altına beton borular monte ederken, merkez mahallelerde de tahrip olan kaldırımları yeniliyor ve ihtiyaç duyulan bölgelerde parke taşları döşeyerek ulaşım ve yaya geçitleri için elverişli hale getiriyor.
Kırsal Uzunbahçe Mahallesi’nde yeni yapıların inşa edildiği bölgelere yeni yollar kazandırılarak ulaşım için hazır hale getirildi. Geçmiş dönemlerde yaşanan su taşkınları nedeniyle bu mahallede ayrıca beton borular döşendi.

Kullanılamaz Hale Gelen Kaldırımlar Yenileniyor, Yeni Parke Taşları Döşeniyor
Merkez Şeyh Şamil Mahallesi’ne bağlı 580.Sokak’ta kullanılamaz hale gelen kaldırımlar, belediye ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalarla yenilenerek ayrıca tahrip olan parke taşları tamir edildi. Bağcılar Mahallesi’nde de yeni kaldırımlar tamamlanarak döşenen parke taşlarıyla konforlu hale getirildi.
Diğer kurumların alt yapı çalışmaları sırasında hasar gören cadde, sokak ve kaldırımlarda da yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Beyoğlu :”Bir Çok Bölgede Çalışmalarımız Devam Ediyor”
İlçenin bir çok bölgesinde tam bir hizmet seferberliği anlayışıyla çalışmalara devam ettiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Kırsalda yeni yapıların inşa edildiği bölgelerde yeni yol ve alt yapı hizmeti ihtiyacı sürekli olarak artıyor. Vatandaşlarımızın ulaşımda sıkıntı yaşamaması için hızlı bir şekilde hareket ederek gerekli çalışmaları yapıyoruz. Merkezde de yine eskiyen kaldırınmları yeniliyor, ihtiyaca göre parke taşlarını tamir edip yeni parke taşları döşüyoruz. Şu anda bir çok bölgede çalışmalarımız devam etmektedir.” dedi.