Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi yüzde 85 oranında tamamlandı

ETİMESGUT EŞSİZ BİR ESER DAHA KAZANIYOR

Bu haberin fotoğrafı yok

Belediyecilik alanında bir çok “ilk” ve “örnek” eserin hayata geçirildiği Etimegsut’ta, Başkent’in yeni ve gözde yaşam alanlarından Bağlıca’da dev bir belediye yatırımı daha yükseliyor. Yaklaşık 100 Milyon TL değerindeki 8 tesisin aynı kampüs içinde yer alacağı Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi tamamlanıyor. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek, gerçekleşme oranı yüzde 85’e ulaşan kompleksin inşaatını yıl sonuna kadar tamamlayacaklarını, iç donanımlarını da hızlı bir şekilde yaparak önümüzdeki yıl içinde bütün tesisleri hizmete açacaklarını söyledi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, başkentin en kapsamlı komplekslerinden olacak Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi’nde sona yaklaştıklarını belirterek, “İçerisinde kapalı spor salonu, etiSEM birimi, kreş, kapalı yüzme havuzları, sporcu konaklama merkezi ve antrenman sahaları, emekli dinlenme evi, camii ve ampute futbol takımının antrenman sahası, açık spor alanları ve yeşil alan düzenlemelerinin yer aldığı kompleksimizi büyük ölçüde tamamladık. Şu anda inşaat oranı yüzde 85 olan; yaklaşık 100 milyon TL değerindeki kompleksimizin inşaatını yıl sonuna kadar tamamlamak ve 2019 yılı içinde de bütün tesislerimizi hizmete sunmak için çalışıyoruz” dedi.

 8 TESİS AYNI KOMPLEKSTE

55 bin metrekare alan üzerinde kurulan 8 ayrı bloktan oluşan kompleks, tamamlandığında Ankara’nın en büyük yaşam, eğitim ve spor kompleksi olacak. Komplekste, sosyal tesisler, eğitim alanları, spor alanları, emekli dinlenme evi, kreş, cami ve yeşil alanlar yer alacak.

BAĞLICA’YA HAVUZ
Etimesgut Merkez, Göktürk, Güzelkent ve Ahi Elvan Yaşam Merkezlerinin ardından 5. kapalı yüzme havuzu bu komplekste hizmet verecek. Çocuk havuzu, hamam, sauna ve fitness salonlarının da yer alacağı tesis, her yaştan başkentliye hitap edecek.

KAPALI VE AÇIK SPOR ALANLARI
Kompleks, ilçenin en büyük spor merkezini bünyesinde barındırıyor. Komplekste basketbol, voleybol ve hentbol maçlarına ev sahipliği yapacak 2500 kişilik kapalı spor salonu yer alıyor. Tenis kortları, fitnsess setleri, koşu yollarıyla kapsamlı bir spor merkezi durumundaki komplekste, 2. Lig’de mücadele eden Etimesgut Belediyespor’un antrenman sahaları ile konaklama merkezi de bulunuyor. Ayrıca Ampute takımı için futbol sahası da yapılıyor.

etiSEM BİRİMİ VE KREŞ
Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) eğitim birimi ile  kreş ve gündüz bakım evi binalarının bulunduğu kompleks, aynı zamanda tam bir eğitim yuvası olacak. 17 yaş ve üzeri Etimesgutlular’a ücretsiz meslek ve beceri eğitimi verilecek, çocuklar da okul öncesi eğitim imkanına kavuşacaklar.

EMEKLİ DİNMENME EVİ
Komplekste, emekliler de unutulmadı; emeklilerin zamanlarını keyifli ve verimli geçirmelerine imkan sağlandığı çağdaş bir emekli dinlenme evi hizmet verecek.