Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bakan Ali Yerlikaya, Marmara Denizi İmralı Adası Açıklarında Batan Dev Kargo Gemisiyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Bakan Ali Yerlikaya, Marmara

Bakan Ali Yerlikaya, Marmara Denizi İmralı Adası Açıklarında Batan Dev Kargo Gemisiyle İlgili Açıklamalarda Bulundu20240215 163610 scaled

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Marmara Denizi İmralı Adası açıklarında batan dev kargo gemisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Yerlikaya, “Bu sabah 06.30’da Marmara Denizi’nde, Bursa Karacabey açıklarında içerisinde 6 mürettebat bulunan Batuhan A isimli bir ticari geminin ağır hava ve deniz şartları nedeniyle batmaya başladığı bilgisinin alınmıştır.
Olay mahalline derhal 2 Sahil Güvenlik Gemisi ve 2 Sahil Güvenlik Botu sevk edilmiş, eş zamanlı olarak Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından da 2 adet römorkör bölgede görevlendirilmiştir.
Başlatılan arama kurtarma faaliyetleri neticesinde geminin battığı değerlendirilen bölgede 1 adet boş can salı tespit edilmiştir. Arama kurtarma çalışmalarına destek olmak üzere 1 Sahil Güvenlik Korveti ve 1 Sahil Güvenlik Uçağı da bölgeye intikal etmek üzere görevlendirilmiştir.
Olumsuz hava şartları sebebiyle bölgeye intikal edemeyen 1 Sahil Güvenlik Helikopteri hazır olarak beklemekte, hava şartlarının müsade etmesi ile birlikte derhal intikale geçecektir. Bölgede başlatılan arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir.” ifadelerine kullandı.Screenshot 20240215 164553 X