Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAKAN KURUM AKSU’DA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Antalya’daki temasları çerçevesinde Çalkaya İmar Çalışmalarıyla İlgili Bilgilendirme Toplantısında Aksu halkıyla bir araya geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı

Güzelyurt Mahallesi Yeni Park Alanında gerçekleştirilen Bilgilendirme Toplantısına; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin toplantıda yaptığı konuşmada; “Bizim vatandaşlarımıza verdiğimiz bir sözümüz vardı. Mülkiyetle ilgili sıkıntıları çözeceğiz demiştik. Ancak vatandaşlarımızın istemediği hiçbir şeyi de yapmayacağız, halkımız ne diyorsa biz onu yapacağız demiştik. 11 bin 726 parsel, 14 bin dönümlük bir alanı kapsayan yaptığımız bu çalışma, ilçe halkımıza hayırlı olsun. 30 yıllık bu sorunun çözümüne katkı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Biz Aksu’da çarpık yapılaşmayı önleyeceksek mutlaka planlama olmadır diyen Başkan Şahin, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan 2B olup tarım arazisi olarak alınan yerlerin, belediye tarafından 18’lik plana geçilince yüzde 20 daha fark ödememelerini talep etti. Aksu halkının 5 yıldır taksit ödemede çok zorlandığı belirten Başkan Şahin tekrar bir yükün altına girmemeliler dedi.

 

BAŞKAN TÜREL: BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise toplantıda yaptığı konuşmada ” 30 yıldır çözülemeyen adeta kangren olan bir sorunu çözerek sizlerin karşına gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz halkımıza verdiğimiz sözün gereğini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sorunun çözümüne bizzat katkı sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bugünü Çalkaya’nın bayramı ilan ettik. Bayramınız kutlu olsun Çalkaya, Altıntaş, Güzelyurt. Bayramınız kutlu olsun Aksu” dedi.

 

VALİ KARALOĞLU: HAYIRLI OLSUN

Antalya Valisi Münir Karaloğlu da 30 senedir bölge halkın tedirgin olduğu, büyük bir beklenti içinde olduğu önemli bir sorun çözülmüş oldu. Cumhurbaşkanımız, Bakanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Aksu Belediye Başkanımız ve Bakanlık bürokratlarımızın, herkesin çok emeği var. İl Valisi olarak emeği geçen herkese