Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BARAJ HAVZALARINDA KAR BEREKETİ

-BAŞKENT’TE 27 YIL SONRA BARAJLARDA DOLULUK REKORU KIRILDI-ASKİ GENEL MÜDÜRÜ PROF. DR. CUMALİ KINACI, ANKARA’YA SU SAĞLAYAN BARAJ HAVZALARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU-KINACI:“BARAJLARI BESLEYEN EN ÖNEMLİ KAYNAK KAR SULARIDIR. ÇAMLIDERE BARAJINI BESLEYEN BENLİ YAYLASI’NDA KAR KALINLIĞI 93 SANTİMİ, KURTBOĞAZI, AKYAR VE EĞREKKAYA BARAJLARINI BESLEYEN IŞIK DAĞI’NDA İSE KAR KALINLIĞI 60 SANTİMİ GÖRDÜ”“BU YILIN OCAK AYI BARAJLARIMIZA 1992 YILINDAN BU YANA EN ÇOK YAĞIŞ GELEN AY OLDU”

-BAŞKENT’TE 27 YIL SONRA

            Başkent’te etkili olan kar yağışları barajların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Ankara’nın içme suyu ihtiyacının karşılandığı barajlara gelen su miktarı Şubat ayı itibariyle bir yıl öncesine oranla 124,12 milyon metreküp arttı.                   

            ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından 7 barajda yapılan ölçümlere göre; geçen yıl 18 Şubat’ta yüzde 21,75 olan barajlardaki toplam su miktarı bu yıl aynı tarihte yüzde 29.61 seviyelerine çıktı.

            Baraj havzalarında incelemelerde bulunan ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı, Başkent’te 1992 yılından sonra ilk kez doluluk oranlarında rekor kırıldığını açıkladı.

 

SU REZERVİ 469 MİLYON METREKÜPÜ GEÇTİ