Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Altay Hatay’da Deprem Şehitlerini Anma Törenine Katıldı

Asrın felaketinin birinci yıldönümünde Hatay’da hayatını kaybedenler için düzenlenen anma programına katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, depremde yıkılan ve Konya Büyükşehir Belediyesi’nin restorasyonunu üstlendiği Habib-i Neccar Camii’nde devam eden çalışmaları inceledi. Anadolu’nun en önemli kültür ve dini yapılarından biri olan Habib-i Neccar Camii’ndeki çalışmaları büyük bir titizlikle yürüttüklerini belirten Başkan Altay, “Konya-Hatay kardeşliği ilelebet devam edecek bir zor gün kardeşliğine dönüştü. İnşallah Habib-i Neccar Cami’si de bunun bir nişanesi olarak sonsuza kadar yaşayacak bir eser olarak ortaya çıkacak” dedi.

Asrın felaketinin birinci yıldönümünde

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, depremin birinci yıl dönümünde Hatay Antakya’da düzenlenen anma programına katıldı.

Türkiye, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki depremle sarılmış, Kahramanmaraş’ın yanı sıra Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Adana, Malatya ve Elazığ’ı da vuran asrın felaketinde 50 binden fazla kişi hayatını kaybederken, 100 binin üzerinde vatandaşımız da yaralanmıştı.

SESSİZ YÜRÜYÜŞ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Asrın felaketinin üzerinden tam bir yıl geçti. Depremin birinci yıl dönümünde hayatını kaybeden on binlerce vatandaşımız için anma programı gerçekleştirildi. Antakya’da depremin olduğu saat olan 04.17’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve binlerce vatandaşın katılımıyla ilk olarak sessiz yürüyüş gerçekleştirildi.

BAŞKAN ALTA DEPREM ŞEHİTLERİ İÇİN DUA ETTİ

Başkan Altay daha sonra AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ile birlikte Fahri Öksüz Camii’nde depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için düzenlenen hatim duası programına katıldı. Ardından AK Parti Milletvekili Yayman ile birlikte Hatay Deprem Şehitleri Mezarlığı’nı da ziyaret eden Başkan Altay, deprem şehitlerine dua etti.

BAŞKAN ALTAY RESTORASYONUNU KONYA BÜYÜKŞEHİR’İN YÜRÜTTÜĞÜ HABİB-İ NECCAR CAMİİ’Nİ İNCELEDİ

Başkan Altay depremde büyük zarar gören ve restorasyonu Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Habib-i Neccar Camii’nde incelemelerde bulundu. Devam eden çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Altay, depremin yıl dönümünde Habib-i Neccar Camii’nin restorasyon çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.