Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAŞKAN ARAS’TAN MUĞLALILARA SANDIĞA GİTME ÇAĞRISI

8 / 100 CHP
8 / 100

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ahmet Aras, seçim çalışmalarını Köyceğiz’de sürdürdü. Büyük Köyceğiz Mitinginde konuşan Aras, “31 Mart çok önemli. Lütfen hangi siyasi görüşten olursa olsun, her vatandaşım toplumsal görevi olan vatandaşlık ödevi olan oy hakkını ve ödevini yerine getirsin. Çünkü yönetime katılmanın başka bir yolu yok” dedi

IMG 20240330 WA0068

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, seçimden önceki son gün Köyceğizlilerle mitingde buluştu. Konvoy eşliğinde Atatürk Meydanı’na giren Aras’ın coşkulu kalabalığa seslendi. Aras, Köyceğizlilere sandığa gitme ve oy kullanma çağrısında bulundu. Rakiplerine eleştiriler yönelten Aras, iktidarın ayrıştırma politikasına geçit vermeyecekleri söyledi. Köyceğiz Mitinginde Aras’a CHP Köyceğiz Belediye Başkan Adayı Ali Erdoğan ve CHP Köyceğiz Tanju Satılmış eşlik etti.

 

“ELEŞTİRİYE TAHAMMÜL EDEMİYORSAN BU GÖREVLERE TALİP OLMAYACAKSIN!”

IMG 20240330 WA0067 IMG 20240330 WA0069

Köyceğizlilere seslenen Aras, iktidarın politik söylemlerini, ayrıştırıcı ve ayrımcı yaklaşımını eleştirdi. Belediye başkanlığı döneminde eşit, adil ve kapsayıcı bir anlayışla Bodrum’u yönettiklerini söyleyen Aras, “Artık öncelikle son yirmi yıldır gerçekten bıktık. Sürekli nefret söylemi, sürekli ayrıştırıcı bir yaklaşım. Kendilerinden olmayana hakaret, dışlama. Ağzını açana FETÖ’cu, ağzını açana terörist diyen bu yaklaşımdan gerçekten bıktık. Eleştiriye tahammül edemiyorsan görevlere talip olmayacaksın. Bakınız bizler kamu görevlisiyiz. Belediye de devletin bir yönetim kademesidir. Nasıl Milli Eğitim Bakanlığı varsa belediyeler de kamunun ortak hizmetlerini gören ve bu amaçla çalışan kurumlardır. Personeliyle, başkanıyla, meclisiyle halk tarafından seçilip yetkilendirilen kurumlardır belediyeler. Hangi partiden olursa olsun, hangi anlayıştan olursa olsun eğer vatanın, milletin bölünmez bütünlüğüne, bayrağına herhangi bir helal getirmiyorsa bu devletin bir parçasıdır. Vatandaşlara, bir partiye oy veren, gönül veren insanlara hizmet alamazsın diye bir lafı söyleyemezsin. Bunu yapamazsın. Bizler beş yıllık Bodrum Belediye Başkanlığı süresince bize oy vermiş olsun, vermemiş olsun desteklemiş olsun, desteklememiş olsun herkesi eşit, adil ve kapsayıcı bir hizmet anlayışını belirledik. Eğer bir kişi derse ki Ahmet Başkan onu desteklemedik diye bize şöyle bir yan gözle baktı. Bir yüzünü buruşturdu. Seçime bir gün kala istifa edeceğim” dedi.

 

“HANGİ GÖRÜŞTEN OLURSA OLSUN HERKESİ SANDIĞA DAVET EDİYORUZ.

 

Yerel yönetime katılmanın yolunun sandıktan geçtiğini hatırlatan Aras, Muğlalıları sandığa gitmeye davet etti. Aras, “31 Mart çok önemli. Lütfen hangi siyasi görüşten olursa olsun, her vatandaşım toplumsal görevi olan vatandaşlık ödevi olan oy hakkını ve ödevini yerine getirsin. Çünkü yönetime katılmanın başka bir yolu yok. Ancak oy vererek ülke yönetimine, yerel yönetim, genel yönetim kararlarına katılabilirsiniz. Sosyal medyadan eleştirerek bu işler olmuyor. Bu işler ancak ve ancak sandığa giderek oluyor. Beğenmeyebilirsiniz ama gidip orada kararınızı vereceksiniz. Bu çok önemli herkesi sandığa gitmeye davet ediyoruz. Ben Ali başkanımın yapacağı her türlü projenin altına imzamı atarım. Çünkü arkadaşlar hazır bir belediyeci çalışkan, dürüst bir arkadaşımızı bulmuşuz. Köyceğiz’e hizmet etmek için ona her türlü desteği vereceğiz. Halkın arasından hiç ayrılmayacağız arkadaşlar. Biz altı okun ışığında, Atatürk ilkelerinin aydınlık yolundan ilerleyen Çağdaş Türk gençleriyiz. Bizler Müslüman çocuklarıyız. O yüzden ne kibre de egoya kapılırız. Çünkü şunun farkındayız. Bu belediyenin bütçesini oluşturan sizlerin verdiği ve gerçekten dişinizden, tırnağınızdan, arttırdığınız paralar. O bütçeyle, verdiğiniz oylarla beraber seçilen başkan meclisi ve kenti yönetiyor. O yüzden o bütçeyi çarçur etmeyecek, israf etmeyecek. Her kuruşunun hesabını sonuna kadar verecek olan kadro ve başkan olarak hiçbir hesabın da mahşere kalmayacağınıda buradan size söz veriyoruz. Hesap sormak sizin işiniz, eleştirmek sizin işiniz, bizim işimiz, hizmet etmek, hizmetkar olmak. Bunun Bunun farkındayız” ifadelerini kullandı.

 

“TEK ADAM REJİMİNİ BELEDİYERE DE YANSITMAYA ÇALIŞIYORLAR”

 

Büyükşehir belediye yasasının yerinden yönetim ilkesine, demokrasiye saldırı olduğunu ifade eden Aras, “Nereden nereye geldiğimizi de iyi biliriz. Büyükşehir belediyesi on yıldır faaliyette. On yıl oldu. Büyükşehir belediyesi kurulurken bir sürüsü kapandı. Türkiye’deki belediye sayısı düştü. Fransa’da tam yirmi altı bin belediye var. Türkiye’de Bin üç yüz belediye var. Neden? Çünkü bütün yetkileri merkeze toplamaya çalışıyorlar. Her konuda olduğu gibi. Tek adam rejimini belediyelere de yansıtmaya çalıştılar. Büyükşehir belediye sınırlarını yapıp bu belediyeleri kapatırsak büyükşehir belediye yetkisini de tek adam üzerinde toplarsak kırsaldan da oy alıp birçok yeri de iktidar haline getiririz dediler. Böyle bir karar aldılar. Vatandaşın menfaatini düşürmediler. Yani yerinden yönetim ilkesini, yerinden demokrasiyi, yerel yönetim anlayışını düşünmediler. Onların tek derdi iktidarda kalmak. Vatandaşın menfaati değil. Bunu hepimiz görüyoruz. Bugün bunu öğrencide görüyor Işçi de görüyoruz. Asgari ücretle görüyoruz. Emekli de görüyoruz. Eğer vatandaşın menfaatini düşünselerdi böyle yapmazlardı. Muğla halkı bu türlü ayak oyunlarını yemez. O maskelerinizin altındakileri görür. O yüzden Muğla 10 yıldır Cumhuriyet Halk Partili bir büyükşehir belediyesi tarafından yönetiliyor. Eğer bugüne kadar bu dağlar, taşlar, kıyılar, denizler talan edilmediyse, yağmalanmadıysa Atatürk’e bağlı, cumhuriyete bağlı insanlar sayesindedir” diye konuştu.

 

“AK PARTİNİN LOGOSUNDAN MI UTANIYORSUNUZ?”

 

Köyceğiz’de çoşkulu kalabalığa seslenen Aras, Ak Partili rakibinin seçim kampanyalarında parti logosu kullanmamasını eleştirdi. Aras, “İstanbul’a ihanet ettik diyen anlayışı düşünün. İstanbul’da kendileri itiraf ettiler. Rant ekonomisi anlayışı bugün Muğla’yı da almak için oyunlara girmiş. Kendileri logo kullanmıyorlar arkadaşlar. Bakın ne bir bilbortlarında, ne reklamlarında, partilerinin logosunu kullanmıyorlar. Cumhurbaşkanlığının resmini bile yanlarına koymuyorlar. Biz eczacı, öğretmen çocuğu, Özgür Özel’in fotoğraflarını yan yana kucak kucağı kullanıyoruz. Siz Cumhurbaşkanından mı utanıyorsunuz? AK Parti’nin logosundan mı  utanıyorsunuz. Yaptıklarından mı utanıyorsunuz? Yoksa o maskelerinizin altındaki Gaffar Okan’ın katillerinden mi utanıyorsunuz? Hangi amaca hizmet ettiğinizi biz biliyoruz. Bu vatandaş bunun farkında. Bugüne kadar istismar ettiniz. Yoksulluğu istismar ettiniz. Fakirliği istismar ettiniz. Ama artık size geçit yok. Vatandaş farkında. Vatandaş Suriyelilere ödenen milyar dolarları, emekliye üç bin lirayı beş bin lirayı layık görmeyen anlayışı çok iyi takip ediyor” diye konuştu.