Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Cemil Tugay Karşıyaka Belediyesini Yıldız Ünsal’a devretti.

8 / 100 Yerel
8 / 100

Yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka Belediye Başkanı seçilen B. Yıldız Ünsal’a görevini devretti. Belediye binası önünde gerçekleşen tören büyük bir coşkuya sahne oldu.

6

“SİZLERİ ÖZLEMEYECEĞİM, ZATEN ARANIZDA OLACAĞIM”
Yeni dönemde İzmir’in 30 ilçesine hizmet edeceğini vurgulayan Tugay, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Karşıyaka’ya duyduğum minneti, sevgiyi tarif etmeye kelimeler asla yetmez. Bu sevgiyi ve minneti önümüzdeki 5 yıl Karşıyaka’ya yapacağım hizmetlerle göreceksiniz değerli Karşıyakalılar. Bize emanet edilen bir şehir, milyonlarca insan, şanlı bir tarih, bir ülke var. Bunun bilincindeyiz, bu emanete karşı bugüne kadar bir gramlık bir ihanet içerisinde olmadım, namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum, önümüzdeki hiçbir dönemde de olmayacak. Sizleri çok sevdiğimi, Karşıyaka’ya gönülden bağlı olduğumu hiçbir zaman unutmayın. Sizleri özlemeyeceğim, zaten aranızda olacağım. Yaşasın Karşıyaka, yaşasın İzmir ve yaşasın Türkiye Cumhuriyeti demek istiyorum” diye konuştu.

4

“YILDIZ ÜNSAL’A GÖREVİMİ DEVRETMEKTEN ONUR DUYUYORUM”
Başkanlık makamını B. Yıldız Ünsal’a devreden Başkan Tugay, “5 yıllık görev süremin sonunda bayrağı devralacak olan Cumhuriyet Halk Partili başkanına, çok değer verdiğimiz kadın belediye başkanlarından sayın Yıldız Ünsal’a bugün görevimi devretmenin onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Benim için bundan sonrası başka bir hikâye ama Karşıyaka’nın değeri ve önemi hiçbir zaman inkâr edilemez. Hepimiz için özel bir kent olarak hizmet etme onurunu her zaman yaşayacağımız bir yer. Bu onuru yüreğinde hissederek bu hizmeti gerçekleştireceğine hiçbir şüphe duymadığım, Karşıyaka’nın köklü ailelerinden birinin ferdi olan, bu kentte büyümüş olan Yıldız Hanım’a, bu görevi devretmek benim için çok daha özel bir onur, özel bir duygu. Başarılı olacağına dair hiçbir şüphem yok. Ben de büyükşehir belediyesi üzerinden Karşıyaka’ya yapacağım hizmetlerle onunla bu sorumluluğu paylaşacağım için çok özel bir kıvanç duyuyorum. Karşıyaka’mıza hayırlı olsun. Yeni seçilen meclis üyelerimizi tebrik ediyorum. Onlara da yeni dönemde başarılar diliyorum. Partimize hayırlı olsun. İzmir’imize hayırlı olsun. Dilerim hep güzel günler yaşarız, hep başarılarda, iyi günlerde buluşuruz. Ama ne zaman bana ihtiyacınız olursa koşup gelmeye hazır olduğumu ifade ederek hayırlı olsun diliyorum” ifadelerin kullandı.

“KARŞIYAKA TÜRKİYE’NİN GÖZBEBEĞİ OLACAK”
Karşıyaka Belediye Başkanlığı görevini devralan B. Yıldız Ünsal, ise “Çok yoğun geçen bir seçim maratonundan sonra önce Karşıyaka ve İzmir’de sonra Türkiye’de çok güzel bir sabaha uyandık. Sabah gözümüzü açtık herkes çok mutlu ve umutlu. Bundan sonra da bu umut bizi çok iyi yerlere götürecek. Biz de bu seçimle bunun bir parçası olmaktan gerçekten gurur duyuyoruz. Aslında biz çifte sevinç yaşıyoruz. Çünkü 5 yıl Karşıyaka’mıza hizmet etmiş değerli başkanımız Cemil Tugay Büyükşehir Belediye Başkanı oldu bizim için onurdur. Ben de ondan görevi devraldım. Çok mutluyum. Yoğun bir seçim dönemiydi, çok emek verdik, benimle birlikte olan tüm arkadaşlarıma, yalnız bırakmayan tüm dostlarıma, sandıklarda bize oy veren herkese, kıymetli ilçe başkanımın önderliğinde tüm ilçe örgütümüze minnettarım. Cemil Başkanımız ile birlikte işimiz uzun. Bizden desteğini çekmeyecek bize söz verdi. Karşıyaka’yı bir Avrupa ülkesindeki kentler gibi yapacağız. Karşıyaka için durmadan, yorulmadan çalışacağımıza söz  veriyorum.