Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Cemil Tugay’dan emekliler için önemli düzenleme

CHP İzmir Büyükşehir Belediye

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Cemevi Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Bornova Şubesi’ni ziyaret etti.

İZMİR _Burada ekonomik koşullar altında geçim savaşı veren emekliler yönelik önemli düzenlemelerin yolda olduğunun müjdesini veren Tugay, “65 yaş üzerindeki emekli yurttaşlarımız için 4 metreküp suyu tamamen ücretsiz vereceğiz. Öğrenciler içinde yüzde 50 indirimi direkt başlatacağız” dedi. Rakibini de eleştiren Tugay, “Nereyi açsam Hamza Dağ çıkıyor. Dün bir video yapmış. Çok profesyonel, çok güzel film çekiyorlar. Bu tutmayı bile bilmediği orkestra çubuğu ile güya orkestra yönetiyor. Oysa son bir yılda 8 festival iptal etmişler” dedi. Tugay, seçim kampanyası kapsamında belediyenin hiç bir imkanını kullanmadığını da söyledi.

FOTO5 3

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Cemevi Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Bornova Şubesi’nde Alevi Bektaşi Federasyonu ve federasyona bağlı dernekler ile bir araya geldi. Ziyarete, CHP Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Zeki Çağın, CHP İzmir eski Milletvekili Atila Sertel, eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın da katıldı.

 

BAŞKAN TUGAY’DAN TEPKİ

 

Burada yaptığı konuşmada yurttaşların aklının karışması için bilinçli olarak algı çalışması yapıldığını söyleyen Başkan Cemil Tugay,

“Bizzat AKP’nin kendisi, usta trolleri ve yandaş medyası ile bizi hassas konularda karşı karşı karşıya getirmek için çalışıyorlar. Masum, iyi niyetli insanların kafasını karıştırdılar. Bu seçimde, seçenekler belli. Bunu insanlarımızın doğru değerlendireceğine çok eminim. Aziz başkanım, önceki belediye başkanlarımız, Tunç Soyer, partimiz, partimizin genel başkanları, üst yöneticileri, Kılıçdaroğlu başta olmak üzere hepimiz Alevi yurttaşlarımızın inanç özgürlüğü için çabaladık. Sizlerin inanç özgürlüğü ve  demokrasi hedeflerinizden vazgeçmedik” dedi.

 

SEÇMENE 31 MART ÇAĞRISI

 

Seçmenin 31 Mart’ta oy kullanması gerektiğini vurgulayan Başkan Cemil Tugay, şunları söyledi:

“Genel seçimlerin ardından CHP’ye yönelik kırgınlık, ümitsizlik vardı. Ancak ülkemizin sağduyulu yurttaşları da biliyor ki AKP artık ülkeyi yaşanmaz bir hale getirdi. Herkesin umudu kırıldı, gençler kendine yurt dışında bir gelecek kurma çabasında. İnsanlarımızın ülkemizden umudunu kesmesine gönlümüz razı değil. Bize inansınlar, bizim mücadelemize katkı versinler ki hep birlikte Türkiye’yi hak ettiği çağdaşlık ve refah seviyesine ulaştıralım. Bu da sandıkta oy vermenizle mümkün.”

Aziz Kocaoğlu’na verdiği destekten dolayı teşekkür eden Tugay,

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilirsem, bugüne kadar CHP’nin yerel yönetimlerdeki başarısı daha ileriye taşımak için çalışacağım. Sağ olsun Aziz Başkan yanımızda. Bize güvendiği için destek oluyor. Aynı şeyi tüm büyüklerimizden bekliyoruz” dedi.

 

“ÜLKEDE DERİN BİR UMUTSUZLUK VAR AMA BİZ BUNU TERSİNE ÇEVİRECEĞİZ”

 

Türkiye’de derin bir yoksulluk yaşandığını, bunun da beraberinde derin bir mutsuzluk ve umutsuzluğu doğurduğunu anlatan Başkan Cemil Tugay, CHP’li belediye başkan adayları olarak bu tabloyu tersine çevireceklerini belirtti. Tugay,

“TUİK verilerine göre ülkede kalkınma var gibi görünüyor. Ama bunlar finans, sigorta, inşaat sektöründe. Çoğu dış sermayeye dayalı. Ve bu durum bizi fakirleştiriyor. Bizi daha sıkıntılı günler bekliyor. Biz yerel yönetimler olarak insanlarımızı yalnız bırakmayalım diyoruz. Kimse aç kalmasın, açıkta kalmasın istiyoruz. Emekliye, öğrenciye, işsizse, ev hanımlarına destek olalım diye hazırlanıyoruz. Ne yaparsak yapalım ülkede kötü gidişat devam edecek. Umuyorum ki erken seçim olur. İzmir’deki başarılı belediyeciliğimizle insanlara güven vermiş oluruz. İzmir sosyal demokrat belediyecilikte Türkiye’nin gururudur” dedi.

 

“HAMZA DAĞ ÇOK GÜZEL FİLM ÇEKİYOR”

 

Kendisi hakkında kimi asılsız haberlerin olduğunu ifade eden Başkan Tugay, Karşıyaka’da görev yaparken, tertemiz bir sayfa bıraktığını söyledi. Tugay, rakibini de eleştirerek,

“Onurumla, şerefimle mücadele ettim. TOKİ, Mavişehir’de arsa satmaya çalıştı. Benim görev süremden önce 235 bin metrekare yer satılmış. Bizim dönemimizde satamadılar. Satmaya çalıştılar ama verdiğimiz mücadele sayesinde bunu başaramadılar. Bana yönelik kasıtlı algı çalışması var. AKP’nin İzmir adayının rekor reklam bütçesi var. Nereyi açsam Hamza Dağ çıkıyor. Dün bir video yapmış. Çok profesyonel, çok güzel film çekiyorlar. Tutmayı bile bilmediği orkestra çubuğu ile güya orkestra yönetiyor. Oysa son bir yılda 8 festival iptal etmişler. Sanata ve müziğe düşmanlar. Bunlar insana düşmanlar” diye konuştu.

 

“SEÇİM ÇALIŞMALARIMDA BELEDİYENİN TEK KURUŞUNU KULLANMIYORUM”

 

Seçim çalışmaları kapsamında belediyenin imkanlarının hiç birini kullanmadığını da açıklayan Tugay, şunları söyledi:

“Bir dairem, bir evim, bir arabam var. İhtiyacımız karşılayacak gelirim var. Bunun hesabını yaparak seçim kampanyasını başlattım. Şu an fakirleştim ama önemli değil. Kampanya masrafları tamamen gönüllü destekleri ile yapılıyor. Ben de kendi paramı seçim kampanyasında harcıyorum. Belediyenin bir kuruşunu kullanmıyoruz. Ama adam gidiyor biniyor makam aracına. Cumhurbaşkanlığının konvoyuna 30 eskort eşlik ediyor. Yemeler içmeler… Bu düzen artık bitmeli.”