Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAŞKAN ENVER DEMİREL, ETİMESGUT’A, TOPLAM ALANI 1 MİLYON METREKAREYE ULAŞAN HATIRA ORMANLARI KURDU

‘Kültür ve Sanat Şehri;
Yeşil Etimesgut’ kuruluyor

'Kültür ve Sanat Şehri;
Yeşil

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, göreve ilk seçildiği 1999 yılında belirlediği “Kültür ve Sanat Şehri; Yeşil Etimesgut”a ulaşmak için, inşa ettiği onlarca kültür, sanat ve sosyal donatı ile birlikte, Etimesgut’un dörtbir yanını adeta ormanlarla donattı.

Etimegsut Belediyesi’nin 40 noktada oluşturduğu hatıra ormanları ve koruların toplam alanı 1 milyon metrekareye ulaştı. Kurulan ormanlara her biri en az 8-10 yıllık yetişkin ağaçlar dikildi. Hatıra ormanlarının yanı sıra parkların uygun alanları da ağaçlandırıldı.

DEMİREL GÖZÜ BAKIYOR

Başkan Demirel’in talimatıyla ormanlık alanlar sürekli kontrol altında tutuluyor, kuruyan ağaçların yerine yeniden dikim yapılıyor.

Bütün ormanlara damla su sistemi kurularak ağaçların daha sağlıklı büyümesi sağlandı. Dikim öncesi arazinin detaylı analizleri yapılarak toprağa uygun ağaçların dikilmesine özen gösterildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli gece gündüz çalışarak Etimesgut’un her yanını ağaçlandırdı. Başkan Demirel de vatandaşlarla birlikte; belediye tarafından düzenlenen ‘ Dikili Bir Ağacın Olsun’ kampanyalarına katılarak yüzlerce ağacı elleriyle dikti. Ayrıca Atatürk Ormanı, 15 Temmuz şehitleri Hatıra Ormanı ve Şehit Murat Üçöz Hatıra Ormanlarına dev Türk Bayrakları dikildi.

ORMANLARA ÖZEL İSİMLER
Oluşturulan ormanlara Türkiye’nin yetiştirdiği değerli bilim insanlarının, sanatçıların, şehitlerimizin ve tarihi olayların isimleri verildi.

Etimesgut Belediyesi’nin hatıra ormanlarına verdiği isimler şunlar: “Atatürk, Cumhuriyet, 17 Şubat Şehitleri, 23 Nisan, 15 Temmuz Şehitleri, Prof. Dr. Aziz Sancar, Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu, Ülkücü Şehit Fırat Çakıroğlu, Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın, Şehit Gün Sazak, Şehit Murat Üçöz”.

‘BİRLİKTE BÜYÜTÜYORUZ’
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Türkiye’nin en fazla ağaçlandırma çalışması yapan belediyelerinin başında geldiklerini belirterek, “İlçemizde onlarca yeni orman alanı oluşturduk. Yalnız ormanlarımızla değil, parklarımızı da ağaçlandırarak ilçemizin çehresini değiştirdik, çağdaş ve yeşil Etimesgut için çalıştık. Hemşehrilerimizle birlikte diktiğimiz ağaçlarımızı yine Etimesgut halkının katkı ve destekleriyle hep birlikte büyütüyoruz. Yapmış olduğumuz ve yapacağımız ağaçlandırma alanlarımız önümüzdeki birkaç yılda boy verdiğinde, Etimesgut, ormanlarıyla ve yeşilliğiyle kendinden söz ettiren ilçeler arasında öne çıkacaktır. Hedeflemiş olduğumuz; “Kültür ve sanat şehri Yeşil Etimesgut”a ulaşmak için büyük aşama kaydettik” dedi.