Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Ergün, Alaşehir’de oda başkanlarıyla buluştu

MANİSA _ Manisa Büyükşehir

MANİSA _ Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün ve Cumhur İttifakı Alaşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Türk Alaşehir Ticaret Borsasına ziyarette bulundu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Alaşehir’de Alaşehir Ticaret Borsası ve Alaşehir’de faaliyet gösteren odaların başkanları ile bir araya geldi. Alaşehir Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Başkan Ergün’e Cumhur İttifakı Alaşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Türk, MHP MYK Üyesi Ali Uçak, MHP İl Başkanvekili İbrahim Pelisler, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emirhan Sallıtepe, AK Parti İlçe Başkanı Fedayi Kozan, MHP İlçe Başkanı Alperen Altıoğlu, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Savaş Pala, AK Parti ve MHP ilçe teşkilatları eşlik etti. Başkan Ergün, Alaşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Soygür ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından çiçekle karşılandı.

Oda başkanı teşekkürlerini iletti

Alaşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Soygür, “Mahalli seçimlerle ilgili Cengiz başkanımızın ziyareti bizi onurlandırdı. Bu zamana kadar yapılan çalışmalardan dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

“Aynı şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise, “Alaşehir’de olmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bilge liderimiz Devlet Bahçeli tarafından Cumhur İttifakı adayı olarak gösterildik. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Şahıslar olarak bizler ve bizlere desteğini veren hemşerilerimiz adına Cumhurbaşkanımız ve liderimize teşekkür ediyorum. 15 yılı geride bırakan bir Belediye Başkanı olarak 17 ilçemizde 1088 mahallemizde vatandaşlarımızın teveccühüyle bu makamlara seçildik. İlk gün başladığımız gibi aynı heyecan ve içimizden gelen çalışma arzusuyla, yalan dolan söylemeden, kirli siyaset yapmadan hizmetlerimizle sahada olduk. Alnımız açık, pak bir şekilde yaptığımız icraatları anlatıyoruz. Vatandaşlarımız da bize desteğini sürdürürse biz de aynı şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“Çöpü enerjiye dönüştürüyoruz”

Manisa’nın 17 ilçeyle geniş bir coğrafyaya sahip olduğunu söyleyen Başkan Ergün, “Öncelikle görünmeyen yatırımlar noktasına baktığımızda altyapı yatırımlarına büyük önem verdik. 265 mahallemizin bütün altyapı ve üstyapısını tamamlayıp mahallelerimizin dönüşümünü gerçekleştirdik. Manisa’nın 40 yıldır kanayan bir yarası vardı. İl genelinde 68’in üzerinde çöp sahası vardı. Manisa’nın bu noktada kötü bir imajı vardı. Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve ilçelerimizde yaptığımız aktarma istasyonları ile çöplerimizi tesisimize taşımaya başladık. Ayrıştırmaların yapılmasının ardından tesisimiz enerji üreten bir tesis haline geldi. Demiryolları ile anlaşarak Alaşehir’de de Killik’te yaptığımız tesisle Türkiye’de ilk defa trenle günlük 1500 ton çöpü Manisa’ya getirip enerjiye dönüştürüyoruz” ifadelerini kullandı.