Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Hakan Polat’tan Açıklama

TÜRK GENÇLİĞİ – VATAN SEVGİSİ..

TÜRK GENÇLİĞİ - VATAN

Gençlerimiz ki, gören gözlerimiz, Attığımız adımlarımız Gönülde vatana sahip çıkanlardır. Toplumların gelecek idealini sürekli olarak yeniden inşa eden gençliktir. Gençliğin yeni ufuklara doğru ilerlemek amacıyla ideal edinmesi ise toplumun geleceğini garanti altına alır. Gençliğin milli ülküleri benimsemesi için de yol göstericilerin, aydınların ve liderlerin milli düşüncelere yönelik politika ve gayeleri olmalıdır. Bu yol göstericiler, gençliğin bir arada toplanması için milli ülküleri en doğru biçimde özümsemelerini sağlayacak oluşumları ve yapılanmaları kurmalıdırlar. Ancak bu sayede toplumun geleceği olan gençler milli gaye ile donanır ve toplumu en iyi şekilde daha ileriye götürür.

Gençlerimiz 15 Temmuz FETÖ cü darbe girişiminde canı pahasına dik durdu Şahadet şerbetini içmek için meydanlara döküldü, tankların altında yattı. Can korkusuna düşerek zillet altında yaşamayı tercih etmedi.
Karanlık güçler karşısında tek yumruk, tek yürek, tek bilek oldu. Darbecilerin karşısına çelikten bir zırh gibi dikilerek göğsünü özgürlük için darbecilere siper etti.

Hemen herkes sadece üzerine düşeni yaparak sonucu Taktir-i İlahi’ye bıraktı.
Gün; birlik olma günüydü bunu başardı.. Gün cumhuriyetimize ve demokratik haklarımıza sahip çıkma günüydü buna sahip çıktı..
Gün tutsaklığa doğru sürüklenen milelimizin liderlerinin haklı çağrısına kulak asma günüydü, bu haklı çağrıya uyarak meydanları doldurdu..
Bunu yaparken asla gevşeyip ümitsizliğe kapılmak vatan sevgisiyle tutuşan Gençlerin şanına yakışmazdı.
Bağımsızlık uğruna yaptığı şanlı yürüyüşü zafere ulaştığı için Allah’a bin şükürler olsun. .

Vatan-millet-bayrak sevgisiyle yoğrulmuş Türk Gençliğinin karakteri yüksektir. Türk Gençliği milli birlik ve beraberlik içerisinde güçlükleri yenmesini bilmiştir… Türk Gençliğinin büyük medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki gelişmesi ile geleceğin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır.
Türk Gencinin haysiyeti, onuru ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür.

Türk Gençliği güzel her şeyi her medeni şeyi, her yüksek şeyi sever, takdir eder. Fakat muhakkaktır ki, her şeyin üstünde takdir ettiği bir şey varsa o da kahramanlıktır.

Bizim Gençlerimiz, vatanı için, hürriyeti ve egemenliği için fedakar bir Civanmerttir..

Bizim Gençlerimiz derin bir maziye maliktir… Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
Gerektiğinde vatan için bir tek fert gibi yekpare azim ve karar ile çalışmasını bilen bir Genç elbette büyük bir geleceğe layık ve aday olan bir Gençliktir.

Bir milletin başarısı, mutlaka bütün Genç güçlerin bir istikamette oluşmasıyla mümkündür. Bu nedenle bilelim ki, elde ettiğimiz başarı, Gençlerin güç birliği etmesinden, ortak hareket etmesinden ileri gelmiştir. Eğer aynı başarı ve zaferleri gelecekte de tekrarlamak istiyorsak, ayni esasa dayanalım ve aynı şekilde yürüyelim.

Biz öyle Gençliğiyiz ki, bizimle işbirliği yapan bütün milletlere saygı duyar ve riayet ederiz.

Türk Gençliği insanlık aleminin samimi bir ailesidir.

Bir Genç kendi kuvvetine dayanarak varlığını ve bağımsızlığını sağlamazsa şunun bunun oyuncağı olmaktan kurtulamaz.

Dünyada hiç bir milletin Genci, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu Gençlerinden daha fazla çalıştım diyemez.

Türk Gençliğinin iman ve milli azim ile dayandığı esaslar “Tam Bağımsızlık” ve “Kayıtsız Şartsız Milli Egemenlikten ibarettir. Yeni Türkiye devletinin yapısının ruhu Milli Egemenliktir. Milletin Kayıtsız Şartsız Egemenliğidir…