Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAŞKAN MUSTAFA İDUĞ HİZMETLERİNİ ANLATTI

İZMİR_ Bornova Belediye Başkanı

İZMİR_ Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, İzmir’de geçmiş yıllarda görev yapan belediye başkanları ve meclis üyeleri ile buluştu.

Türkiye Meclis Üyeleri Birliği ve İzmir Belediye Başkanları Birliği üyelerinin katılımı ile gerçekleşen yemek Bornova Belediyesi ev sahipliğinde yapıldı. Gecede konuklarla tek tek ilgilenen Başkan İduğ, İzmir’e yaptıkları hizmetler için teşekkür etti.

DSC 4196 scaled

Bornova Belediyesi Kent Arşivi ve Müzesi Dramalılar Köşkü’nde düzenlenen yemekte geçmiş dönemlerde İzmir’de görev yapan Belediye başkanları ve meclis ile biraraya gelen Başkan İduğ, 57 aylık süreçte Bornova için yaptığı çalışmaları anlattı. Görev süresi boyunca verimlilik esaslı rekabetçi belediye anlayışı ile çalıştıklarını belirtti. Geceye Türkiye Meclis Üyeleri Birliği Başkanı Yalçın Kocabıyık, İzmir Belediye Başkanları Birlik Başkanı ve geçmiş dönem Seyrek Belediye Başkanı Nurgül Uçar ile eski Belediye Başkanları’ndan Cengiz Bulut, Şebnem Tabak ve Ahmet Sarışın katıldı. 

BORÇSUZ BELEDİYE

DSC 4172 scaled

Akademik çalışmasını kurumsallaşma üzerine yaptığını belirten Başkan Mustafa İduğ, “Belediyeye ilk işimiz olarak envanterler çıkararak, ihtiyaç analizi yaptık. Bütçemize göre uygulamalar ile çalışmalar gerçekleştirdik. Tasarrufu ön plana alarak, kaynağı kendi içinde projeler ürettik. Harcama kalemlerini bilen bir belediye olmak için iş dünyasından gelen deneyimlerimizi kullandık. Bu sayede de bugün borçsuz bir belediye olduk” dedi

TASARRUF ÖN PLANDA

 Başkan İduğ, asfalt üretim tesisinden Çamdibi Yüzme Havuzu’na, araç satın alımlarından Bornova Belediyesi’ne yeni mülklerin kazandırılmasına kadar pek çok adım attıklarını anlattı. Kaynağı kendi içinde projeler hayata geçirdiklerini belirten Başkan İduğ, “Bütçemizde araç kiraları önemli yer tutuyordu. Biz kiralama modelinden satın alma modeline geçerek, 142 aracı satın aldık. Araçlar kendi maliyetini karşıladı. Buradan elde ettiğimiz tasarrufla diğer yatırımları yapma fırsatı bulduk. Yeni mülkler satın aldık. Yeni projeler hayata geçirdik”diye konuştu.

 

 BU DÖNEM YAPILAN HİZMETLERİMİZ

Başkan Mustafa İduğ, yaptığı sunumda Bornova Belediyesi olarak, benzin istasyonu, 2 adet kız öğrenci yurdu, Bornova İletişim Merkezi, Belediye Ek Hizmet Binası, Kampüs Bornova projesi, Yeni Bornova Özkanlar Pazarı, Naldöken Kapalı Pazaryeri, Atatürk Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi, Temizlik İşleri Yeni Ek Hizmet Binası, 23 adet Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri, 18 Taziye Evi, Çamdibi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, 4 ayrı noktaya Fitness Salonu, Şehir Stadına yeni antrenman sahası, ilçede bulunan futbol ve basketbol sahalarında yenileme,  Dijital Sınıf, Dramalılar Köşkü İstasyon İzmir, Doğal Tarım Çiftliği, Atalık Tohum Bahçesi, Altın Bilezik İstihdam Merkezi, Tarihi Büyük Çarşı Yenileme, ilçeye yeni  kazandıran parklar ve yeşil alanlar hakkında da  bilgilendirmelerde bulundu.

2024-2029 dönemi için de hazırlanan ve devam eden projeler hakkında da bilgi verdi.

BAŞKAN YALÇIN KOCABIYIK

DSC 4129 scaled

Davette bir araya gelen eski başkanlar ve eski meclis üyeleri de Başkan İduğ’a teşekkür ederek memnuniyetlerini ifade ettiler. Yaptığı konuşmada Başkan İduğ’un başarılı işler ortaya koyduğunu ifade eden Meclis Üyeleri Birliği Başkanı Yalçın Kocabıyık, “2019 seçimlerinde Başkanımız Mustafa İduğ’u destekleyen bir birliğiz. Ve ne mutludur ki arkasında durduğumuz arkadaşımız İduğ, burada 5 yıl başarılı bir belediye başkanlığı yaptı.  Biz Mustafa İduğ’u desteklediğimiz için mutluyuz, huzurluyuz ve alnımız açık. Senin bir dönem daha belediye başkanı olman için de görüşlerimizi bildireceğiz”diye konuştu.

DSC 4117 scaled

İzmir Belediye Başkanları Birlik Başkanı ve önceki dönem Seyrek Belediye Başkanı Nurgül Uçar’da bu seçimlerde kadın aday başkanları görmek istiyoruz çünkü siyasette partilerine en iyi şekilde hizmet sunan kadınlardır.Siyasi partiler verdikleri sözleri tutmalı ve yerine getirilmelidirler, hep söylüyorum bugüne kadar 150 kadın başkan yapılmış erkek sayısı 32000 olmuştur ben bu söylemimi kadın başkan sayısı arttırılacağına kadar söyleyeceğim dedi ve   Başkan İduğ’a başarılı çalışmaları içinde teşekkür etti.

DSC 4127 scaled