Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Şimşek, Genç Girişimcilere Gölbaşı’nı Anlattı

GGYD’nin Nezih Alloğlu başkanlığındaki yönetim kurulunu kabul eden Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, ilçeye dair çarpıcı ifadeler kullandı, projelerini anlatarak, “3 yıl sonra burayı tanıyamayacaksınız” dedi.

GGYD’nin Nezih Alloğlu başkanlığındaki

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı M. Nezih Allıoğlu ile yönetim kurulu üyeleri, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’le biraraya geldi. Başkan Allıoğlu görüşmede derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi, “500’ü aşkın üyemizle Ankara’nın her yerindeyiz. Nerdeyse tüm sektörlerde hizmet ediyor, binlerce kişiyi istihdam ediyor, kent ve ülke ekonomisine milyarlarca lira katma değer yaratıyoruz. Faaliyetlerimizi sürdürürken yerel yönetimler de dâhil birçok kurum kuruluş ile işbirliği, proje ortaklığı yapıyoruz. Gölbaşı Belediyesi ile de özellikle sosyal projelerde birlikte hareket etmeye hazırız” dedi.

 

Öğrenci Var Sinema Yok, Turist Gelmiyor

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek de genç girişimcilerle işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını kaydetti. Ziyarette Gölbaşı’na dair çarpıcı bilgiler veren ve projelerini anlatan Başkan Şimşek, “Gölbaşı Ankara’nın en güzel ilçesi. Turizm, sanayi, tarım ve öğrenci kenti. 25 bin üniversite öğrencisi, 140 bin nüfusu var. Ama bir tane sinema salonu yok. Halbu ki, 1970’lerde 5 bin civarında nüfusu varken,  3 tane sinema salonuna sahipmiş. Gölbaşı turizm kenti ama turist gelmiyor. Eksikleri biliyoruz, dersimize çalışarak geldik. Bir yandan tasarruf tedbirleri uyguluyor, diğer yandan arsa satmadan borçlarımızı ödüyor, bir yandan da projelerimizi hayata geçiriyoruz. Üniversiteler Caddesi projemize başladık, şehir içi tramvayı getiriyoruz,  gölün etrafını tamamen yürüyüş alanı yapıyoruz. Gölbaşı 3 yıl sonra tanıyamayacağınız hale gelecek” şeklinde konuştu.