Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAŞKAN TAŞDELEN KUĞULUPARK’TA HALK İLE BULUŞTU

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Kuğulu Park’ta Başkentlilerle buluştu. Taşdelen, 5 yılda yaptığı çalışmaları ve yeniden aday gösterildiği yeni dönemde hayata geçireceği projeleri anlattı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yerel seçimler öncesi yeni dönem çalışmalarının başlangıcını Kuğulu Park’ta düzenlediği etkinlikle, yüzlerce Başkentliyle birlikte yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın da katıldığı etkinlikte Başkan Taşdelen, 5 yılda yaptığı çalışmaları ve yeni dönemde hayata geçireceği projeleri Çankayalılara anlattı.

 

“EN GÜZEL GÜNLERİMİZ HENÜZ YAŞAMADIKLARIMIZ”

Çankaya’nın; emeğin, Cumhuriyetin, Mustafa Kemal Atatürk’ün kalesi olduğunu ve bu bilinçle daha çok çalışmaya devam edeceklerini belirten Taşdelen, “Nazım’ın dediği gibi ‘en güzel günlerimiz henüz yaşamadıklarımız’. O güzel günleri çok çalışarak hep birlikte yaşayacağız. Hiç durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Çankaya’ya verdiğimiz her sözü tuttuk. Çankaya’nın en büyük yatırım programını yaşama geçirdik. İkinci dönemde çok büyük işlere imza atmaya devam edeceğiz. Bana duyduğunuz güveni boşa çıkarmayacağım” dedi.

 

YENİ BİR ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ

Yeni dönemde hayata geçireceği projeleri de Başkentlilerle paylaşan Başkan Taşdelen, Çankaya’ya Atatürk Orman Çiftliği’nin standart ve ölçülerinde Bademlidere ve Kırkkonaklar bölgesinde yepyeni bir kent parkı kazandıracaklarını söyledi. Yeni dönemde büyük yatırımlara devam edeceklerini belirten Taşdelen, “Bademlidere Kent Parkını Türkiye’de örnek olacak özelliklerle inşa edeceğiz. 750 bin metrekare büyüklüğündeki alanı mevcut bitki ve hayvan habitatının korunmasını içeren sistemlere sahip yeşil alanı dev bir kent parkına dönüştüreceğiz. Ankaramıza yeni bir Atatürk Orman Çiftliği kazandıracağız” diye konuştu.

 

GENÇLER İÇİN 24 SAAT YAŞAYAN MERKEZ

Başkentli gençler için de yepyeni bir proje hazırladıklarını kaydeden Taşdelen şöyle devam etti: “Hep söylüyorum. Belediyeler AVM yapmamalı, işletmemelidir. Çankaya Belediyesi olarak yeni dönemde Maltepe’deki AVM’yi gençlik merkezine dönüştüreceğiz. Gençler için yeni bir yaşam alanı oluşturmak adına 22 bin 600 metrekarelik bir alan üzerine kurulacak Ümit Gençlik Merkezimiz 24 saat yaşayan bir yer olacak. Merkezde 24 saat açık bin kişilik kütüphane, 4 sinema salonu, tiyatro sahnesi, meslek kursları atölyeleri, kafeteryalar, spor alanları, sanat atölyeleri yer alacak. Bizler genç nesiller için durmadan çalışmaya devam edeceğiz.”

KURTULUŞ SAVAŞI MÜZESİ

Konuşmasında Çankaya’ya yeni dönemde özel bir müze kazandıracaklarını söyleyen Alper Taşdelen, Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Çankaya’da Kurtuluş Savaşı mücadelesinin, Atatürk’ün dehasının ve liderliğinin 3 boyutlu görüntü, ses ve müzik efektleriyle çok yönlü ve etkili olarak anlatılacağı bir “Kurtuluş Savaşı Müzesi” kuracağının da müjdesini verdi.

 

“BİZİM TEK YOLUMUZ VAR, ÇALIŞMAK”
Konuşmasının sonunda etkinliğe katılan yüzlerce Başkentli’ye seslenen Başkan Taşdelen, şunları söyledi: 

“Bizim bir tek yolumuz var; çalışmak, başarılı olmak. İkinci dönem takdiriyle, sorumluluğuyla bundan sonra çok daha fazla çalışacağız. Kendimize inanacağız, yüreğimize, bileğimize inanacağız. Korkmayacağız… Karanlıkta olan korkar; biz aydınlığız. Çünkü gücünü, Nazım Hikmetlerden, Uğur Mumculardan, Muhammer Aksoylardan, Denizlerden, Mustafa Kemallerden alanlar asla yenilmezler. Bu topraklarda demokrasi ve özgürlük mücadelesinin neferleri olacağız. Çankaya’da kaliteyi daha yukarı taşıyacağız. Hiç kimsenin hayal edemeyeceği belediyeciliği gösterdik. Bu daha başlangıç, mücadeleye devam edeceğiz”